Vasarély, Victor, färgserigrafi, "Kat-Zag" 1980,_9414a_8d91ec40b8e1e08_lg.jpeg
Vasarély, Victor, färgserigrafi, "Kat-Zag" 1980,
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9415a_8d91ec459f8d535_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9416a_8d91ec478711d3e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd gustaviansk konstnär, akvarell, Manius Curius (Dentatus) och de Samnitiska ambassadörerna, _9417a_8d91ebb25dc9994_lg.jpeg
Okänd gustaviansk konstnär, akvarell, Manius Curius (Dentatus) och de Samnitiska ambassadörerna,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Gutahazy, Nemeth Gyula, olja, kvinna vid åsnekärra, _9418a_8d91ebab7e77417_lg.jpeg
Gutahazy, Nemeth Gyula, olja, kvinna vid åsnekärra,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, Pont Royal med Pavillion de Flore, Paris,_9419a_8d91ebaa004bf8e_lg.jpeg
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, Pont Royal med Pavillion de Flore, Paris,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Watt, George Fiddes, olja,  kvinna med kalvar, _9420a_8d91eba85e8e8f9_lg.jpeg
Watt, George Fiddes, olja, kvinna med kalvar,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ekwall, Knut, tuschlavering, kälkåkning, _9421a_8d91ebace79f068_lg.jpeg
Ekwall, Knut, tuschlavering, kälkåkning,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
d'Asque de Coupet, Amélie, tillskriven, pastell, mansporträtt,_9422a_8d91ec2f291735d_lg.jpeg
d'Asque de Coupet, Amélie, tillskriven, pastell, mansporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Oswald, John H, olja, "Scheveningen Boats",_9423a_8d91ebaefa29002_lg.jpeg
Oswald, John H, olja, "Scheveningen Boats",
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Ericson, Johan, olja, bohusländskt kustparti med hus, _9424a_8d91ebb09b6d0e9_lg.jpeg
Ericson, Johan, olja, bohusländskt kustparti med hus,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Pietilä, Tuulikki, monotypi, fransk stadsbild, _9425a_8d91ec2a86247ec_lg.jpeg
Pietilä, Tuulikki, monotypi, fransk stadsbild,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, herde i landskap,_9426a_8d91ec52370c1e5_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, sekelskiftet 1900, herde i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bonnard, Pierre, etsning, "Portrait de Renoir âgé" 1916,_9427a_8d91ec501b2bd21_lg.jpeg
Bonnard, Pierre, etsning, "Portrait de Renoir âgé" 1916,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Olson, Axel, olja, gumma vid eldstad,_9428a_8d91ec36ea29989_lg.jpeg
Olson, Axel, olja, gumma vid eldstad,
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Konow, Jürgen von, olja, "Fiskmarknad", _9429a_8d91ec3198068d1_lg.jpeg
Konow, Jürgen von, olja, "Fiskmarknad",
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, "Bäckaskog I",_9430a_8d91ec98a954e96_lg.jpeg
Skoglund, Gustaf, olja, "Bäckaskog I",
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",_9431a_8d91ec7d82c992a_lg.jpeg
Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker, _9432a_8d91ec7f5e01199_lg.jpeg
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm, _9433a_8d91ec82a46dd92_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier, _9434a_8d91ec8458ed07b_lg.jpeg
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Andersson, Alfred, oljemålningar, 2 st, Norre Port respktive bankgatan med Lilla Helfwetet, _9435a_8d91ecb089fad2e_lg.jpeg
Andersson, Alfred, oljemålningar, 2 st, Norre Port respktive bankgatan med Lilla Helfwetet,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap, _9436a_8d91ec67d426ada_lg.jpeg
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tolstoy, Alexander, olja, sittande akt, _9437a_8d91ec69c6fa75b_lg.jpeg
Tolstoy, Alexander, olja, sittande akt,
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Vippbord, alrotsfanerad skiva på bonad fot, etikettsignerat av Lindell, Lars Eric (verksam i Köping 1818-43)_9438a_8d91ec348cdfe72_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, stilleben, _9439a_8d91ecc41908146_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, stilleben,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thaddeus Jones, Henry, olja, porträtt av ung dam med gul ros,_9440a_8d91ed00b6178cb_lg.jpeg
Thaddeus Jones, Henry, olja, porträtt av ung dam med gul ros,
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,_9441a_8d91ed0167cb294_lg.jpeg
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Nilsson, Olof Walfrid, olja, "Såla" - norrländskt landskap,_9442a_8d91ed020f810bb_lg.jpeg
Nilsson, Olof Walfrid, olja, "Såla" - norrländskt landskap,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Cederberg, Eric, olja, stilleben,_9443a_8d91ed02c227772_lg.jpeg
Cederberg, Eric, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Nordberg, Olle, olja, fästefolk, _9444a_8d91ed05dd423f0_lg.jpeg
Nordberg, Olle, olja, fästefolk,
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Spegel, förgyllt trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft, _9445a_8d91ec9aaa6bee1_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 73,_9446a_8d91ed04c84f3fb_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 73,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Golvvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets början, blå underglasyrdekor av fågel i törnbuske, _9447a_8d91ed083c3cafe_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Johansson, Carl "Ägga-Calle", skulptur, smide på träsockel, "Tre Gummor", _9448a_8d91ed06ec4529b_lg.jpeg
Johansson, Carl "Ägga-Calle", skulptur, smide på träsockel, "Tre Gummor",
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Nordberg, Olle, olja, vid trädgårdsbordet, _9449a_8d91ed03b28d818_lg.jpeg
Nordberg, Olle, olja, vid trädgårdsbordet,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Fagerström, Hans, olja, "Rämnad välvning", _9450a_8d91ed16a71d7f1_lg.jpeg
Fagerström, Hans, olja, "Rämnad välvning",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fagerström, Hans, olja, "Vintervandring I", _9451a_8d91ed65a817727_lg.jpeg
Fagerström, Hans, olja, "Vintervandring I",
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Böcker; Svenskt konstnärslexikon, tom I-V, _9452a_8d91ed1765a9058_lg.jpeg
Böcker; Svenskt konstnärslexikon, tom I-V,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Takkrona till 4 + 1 ljus, förgylld mässing med prismor, empire, 1800-talets 1 hälft,_9453a_8d91ed1840cf373_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Kaminur med slag, förgylld metall och svart marmor, Frankrike, 1800-talets 2 hälft,_9454a_8d91ed53e633961_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Takampel, förgylld och bronserad metall samt bemålad plåt, empire, 1800-talets 1 hälft, _9455a_8d91ed5c10904bf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Brandt, Carl, olja, Lapporten, _9456a_8d91ed5f178bd5b_lg.jpeg
Brandt, Carl, olja, Lapporten,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, entréhall, _9457a_8d91ed60dd85660_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, entréhall,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Takkrona till 4 + 1 ljus, förgylld mässing med prismor, senempire, 1800-talets 1 hälft,_9458a_8d91ed15714ee8a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Vägglystrar till 3 ljus, 1 par, mässing med prismor, empirestil, sekelskiftet 1900, _9459a_8d91ed08919b96c_lg.jpeg
Vägglystrar till 3 ljus, 1 par, mässing med prismor, empirestil, sekelskiftet 1900,
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Okänd designer för Ulferts, soffa, röd läderklädsel, _9460a_8d91ecfde38daf7_lg.jpeg
Okänd designer för Ulferts, soffa, röd läderklädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,_9461a_8d91ed866549d2e_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK