Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,_9558a_8d9203273b248a2_lg.jpeg
817
Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt, _9559a_8d9202fca52ac6e_lg.jpeg
818
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,_9560a_8d9202fe5c526c6_lg.jpeg
819
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Salongsmöbel, 4 delar, valnöt med intarsia, bord samt 4 stolar, _9561a_8d92032d687efad_lg.jpeg
820
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Matta, old/semiantk Shiraz (?), _9562a_8d920330aefec54_lg.jpeg
821
Matta, old/semiantk Shiraz (?),
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Philippi, Maria för Söholm, skål, blåglaserat stengods,_9565a_lg.jpeg
822
Philippi, Maria för Söholm, skål, blåglaserat stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bricka/korg, skuren och bonad ek, allmogearbete, 1800-talets början,_9563a_lg.jpeg
823
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ytterkrukor 1 par, chamotterat stengods, _9566a_lg.jpeg
824
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ytterkrukor 1 par, chamotterat stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skål, glas, _9567a_lg.jpeg
825
Okänd konstnär, skål, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Firma Svenskt Tenn, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace,_9564a_lg.jpeg
826
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, _9569a_lg.jpeg
827
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Hellsten, Lars för Orrefors Expo, skål/skulptur, gjutet glas, blomformad,_9568a_lg.jpeg
828
Hellsten, Lars för Orrefors Expo, skål/skulptur, gjutet glas, blomformad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jancke-Björk, Eva för Bobergs Fajansfabrik Gefle (Bo Fajans) tillskriven, tobaks(?)burk, fajans,_9570a_lg.jpeg
829
Jancke-Björk, Eva för Bobergs Fajansfabrik Gefle (Bo Fajans) tillskriven, tobaks(?)burk, fajans,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Pira, Olle för String Design AB, hyllsystem, lackerad metall och teak, "Pira System",_9571a_8d9203661d90889_lg.jpeg
830
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,_9572a_8d9203af8c29002_lg.jpeg
831
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Axelremsväska samt bag, naturfärgat läder, 19-2000-tal, _9573a_8d9203b16867228_lg.jpeg
832
Axelremsväska samt bag, naturfärgat läder, 19-2000-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, Diö, gungstol, svartlackerat trä, _9574a_8d9203db11d3754_lg.jpeg
833
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, Diö, gungstol, svartlackerat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak, _9575a_8d920535a0a6b80_lg.jpeg
834
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Claesson, Ilse för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, fur med monterade textiler, dessa signerade IC, _9576a_8d9203d307e1a16_lg.jpeg
835
Claesson, Ilse för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, fur med monterade textiler, dessa signerade IC,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lütken, Per för Royal Copenhagen/Holmegaard, skålar, 2 st, kristall, "Musling",_9577a_lg.jpeg
836
Lütken, Per för Royal Copenhagen/Holmegaard, skålar, 2 st, kristall, "Musling",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kanna, mässing, antagligen osmanskt kulturområde, 18-1900-tal,_9578a_lg.jpeg
837
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, 1910-20-tal, _9580a_lg.jpeg
838
Spatserkäpp, palisander med silverkrycka, 1910-20-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900, _9579a_lg.jpeg
839
Spatserkäpp, bambu med silverkrycka, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början, _9581a_lg.jpeg
840
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _9582a_lg.jpeg
841
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Maxel, bordslampa, glas, 1960-70-tal,_9583a_lg.jpeg
842
Okänd designer för Maxel, bordslampa, glas, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Persedeldetaljer, 5 delar, Kina, sekelskiftet 1900,_9584a_lg.jpeg
843
Persedeldetaljer, 5 delar, Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,_9585a_8d92066c0c6d176_lg.jpeg
844
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, väggspegel, teak, _9586a_8d92048bf5eee24_lg.jpeg
845
Okänd designer, väggspegel, teak,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rathsman, Siri, färglito, komposition, _9587a_8d9203d538c3b11_lg.jpeg
846
Rathsman, Siri, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti leksaker, BRIO mm,_9588a_8d9203d6c63e1ee_lg.jpeg
847
Parti leksaker, BRIO mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Väggspegel med klädhängare, skuret och bonat trä, 1900-tal, _9589a_8d9203d927eaef7_lg.jpeg
848
Väggspegel med klädhängare, skuret och bonat trä, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur/relief, lackerad metall med belysning, konkret komposition, _9590a_8d920461b912c4d_lg.jpeg
849
Okänd konstnär, skulptur/relief, lackerad metall med belysning, konkret komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,_9591a_8d9204a6ade1591_lg.jpeg
850
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Soffbord, valnöt med mässingsbeslag,_9593a_lg.jpeg
851
Soffbord, valnöt med mässingsbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_9592a_lg.jpeg
852
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figurin, glaserat flintgods, _9594a_lg.jpeg
853
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figurin, glaserat flintgods,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Georg Jensen design group, mobile wrist straps, 1 par, sterlingsilver och gummi, _9595a_lg.jpeg
854
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Trolle, Anne Marie för Royal Copenhagen, vas, delvis försilvrat porslin, Zenit,_9596a_lg.jpeg
855
Trolle, Anne Marie för Royal Copenhagen, vas, delvis försilvrat porslin, Zenit,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, kandelabrar till 3 ljus, 1 par, nysilver,_9597a_lg.jpeg
856
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Malinowski, Arno för Georg Jensen, efter honom, mobile wrist straps, 1 par, sterlingsilver och gummi, _9598a_lg.jpeg
857
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skålfat, glaserat stengods, _9599a_8d92045d56da245_lg.jpeg
858
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skålfat, glaserat stengods,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kandelabrar till 2 ljus, 1 par, nysilver, ATLA, danmark, 1900-talets mitt, _9600a_8d92045f160caef_lg.jpeg
859
Kandelabrar till 2 ljus, 1 par, nysilver, ATLA, danmark, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9601a_8d920468b651696_lg.jpeg
860
Papart, Max, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _9602a_8d92046acdb264a_lg.jpeg
861
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _9603a_8d92046cccd8821_lg.jpeg
862
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,_9604a_lg.jpeg
863
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,_9605a_lg.jpeg
864
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK