Laddar...

Majauktion


Majauktion
Avslutad
Matbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,_9606a_lg.jpeg
865
Matbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll, _9607a_lg.jpeg
866
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Fåtölj, alm med textilklädsel, elektriskt justerbar_9608a_lg.jpeg
867
Fåtölj, alm med textilklädsel, elektriskt justerbar
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,_9609a_lg.jpeg
868
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Avslutad
Golvur, mahogny, 1900-talets 2 hälft,_9610a_lg.jpeg
869
Golvur, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Salto, Axel för Royal Copenhagen, kaffe/thekanna, porslin, modell "Salto", _9611a_lg.jpeg
870
Salto, Axel för Royal Copenhagen, kaffe/thekanna, porslin, modell "Salto",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, antik Turkmen, _9612a_8d92047330cd21f_lg.jpeg
871
Matta, antik Turkmen,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Gunnarsson, Sven, skulpturer, 11 st, skuret och bemålat trä, _9613a_8d934aa2a16e9ca_lg.jpeg
872
Gunnarsson, Sven, skulpturer, 11 st, skuret och bemålat trä,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Golvur, vitlackerat trä, 1800-tal,_9614a_8d92046ee2b1e7c_lg.jpeg
873
Golvur, vitlackerat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matta, old persisk (?), jaktmotiv, _9615a_8d9204759ec7e28_lg.jpeg
874
Matta, old persisk (?), jaktmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta, old persisk (?), _9616a_8d9204a92c42722_lg.jpeg
875
Matta, old persisk (?),
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik persisk, _9617a_8d9204af16f15a8_lg.jpeg
876
Matta, semiantik/antik persisk,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Sybord, bonat trä, senempire, 1800-talets 1 hälft, lyrformade sidor, _9618a_8d9204aad08815e_lg.jpeg
877
Sybord, bonat trä, senempire, 1800-talets 1 hälft, lyrformade sidor,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Skulptur, soapstone, Kina, 18-1900-tal, Shoulao, _9622a_lg.jpeg
878
Skulptur, soapstone, Kina, 18-1900-tal, Shoulao,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage", _9620a_lg.jpeg
879
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage", årssmycket år 2002,_9619a_lg.jpeg
880
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage", årssmycket år 2002,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Mekanisk leksak, hårdplast och metall, Japan, omkring 1960. _9621a_lg.jpeg
881
Mekanisk leksak, hårdplast och metall, Japan, omkring 1960.
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Avslutad
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage", _9623a_lg.jpeg
882
Georg Jensen design group, öronclips, 1 par, sterlingsilver, blomformade, "Heritage",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Claesson, Ilse för Rörstrand, vas, glaserat flintgods,_9624a_lg.jpeg
883
Claesson, Ilse för Rörstrand, vas, glaserat flintgods,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Golvur, mahogny, 1800-talets mitt eller 2 hälft,_9625a_lg.jpeg
884
Golvur, mahogny, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Damskrivbord, bonad alm och björk, biedermeter, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _9626a_8d92053c2926c24_lg.jpeg
885
Damskrivbord, bonad alm och björk, biedermeter, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Elektrisk kompostkvarn, Ryobi RSH2545B 2500W_9627a_8d920527adda441_lg.jpeg
886
Elektrisk kompostkvarn, Ryobi RSH2545B 2500W
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Färglitografi, 1800-talets slut, S/S Island, Thingvalla Line,  på väg till USA, _9628a_8d920525b6c8adb_lg.jpeg
887
Färglitografi, 1800-talets slut, S/S Island, Thingvalla Line, på väg till USA,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Golfbag, Bag Tech,_9629a_8d92051926b1957_lg.jpeg
888
Golfbag, Bag Tech,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Barometer, mahogny, oscariansk, _9630a_8d920523efe6351_lg.jpeg
889
Barometer, mahogny, oscariansk,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Potpourriekorg med underfat, porslin, Royal Copenhagen, blå blomst med guldkant, _9631a_8d920516914f1a4_lg.jpeg
890
Potpourriekorg med underfat, porslin, Royal Copenhagen, blå blomst med guldkant,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Coasters, 5 st, mässing och trä, _9632a_8d920575a8300e4_lg.jpeg
891
Coasters, 5 st, mässing och trä,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Fat, porslin, Japan, antagligen Taishô, polykrom dekor, _9633b_8d92051426797d3_lg.jpeg
892
Fat, porslin, Japan, antagligen Taishô, polykrom dekor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, blyerts, utsikt mot Mölle med Kullen i fonden,_9634a_lg.jpeg
893
Okänd konstnär, blyerts, utsikt mot Mölle med Kullen i fonden,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Henriksen, William, olja, italiensk innergård, _9635a_lg.jpeg
894
Henriksen, William, olja, italiensk innergård,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft, _9636a_lg.jpeg
895
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,_9637a_lg.jpeg
896
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Teleskopljusstakar, 1 par, pläter, möjligen England, 1800-talets början,_9639a_lg.jpeg
897
Teleskopljusstakar, 1 par, pläter, möjligen England, 1800-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter, _9638a_lg.jpeg
898
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter, _9640a_lg.jpeg
899
Damm, Carl Olof, egen verkstad, Borgholm, skulptur, stengods, fiskekutter,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Dragspel, Giulietti,_9641a_lg.jpeg
900
Dragspel, Giulietti,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Dragspel, Guerrini,_9642a_lg.jpeg
901
Dragspel, Guerrini,
Slutpris13 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Födelsedagskaravan, bemålat trä, Toys Pure,_9643a_8d920577db0b9d4_lg.jpeg
902
Födelsedagskaravan, bemålat trä, Toys Pure,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti frimärken, hela världen,_9644a_8d92057c2689353_lg.jpeg
903
Parti frimärken, hela världen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), bricka, koppar, jugend, sekelskiftet 1900,_9645a_8d92057a0074940_lg.jpeg
904
Okänd designer för Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), bricka, koppar, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H,_9646b_8d92055c7f2e714_lg.jpeg
905
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H, _9647a_8d92055f250c8bf_lg.jpeg
906
Okänd designer för JEKA, taklampa, vitlackerad metall, modell 1012-H,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Fartygsmodell, delvis bemålat trä och textil, kustseglare, _9648a_8d92056246ef01e_lg.jpeg
907
Fartygsmodell, delvis bemålat trä och textil, kustseglare,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Stort parti smycken och bijouterier,_9649a_8d9205c4eeb8966_lg.jpeg
908
Stort parti smycken och bijouterier,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kannor med lock, 3 st, porslin, 1800-tal, polykrom och förgylld dekor, _9650a_lg.jpeg
909
Kannor med lock, 3 st, porslin, 1800-tal, polykrom och förgylld dekor,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring", _9651a_lg.jpeg
910
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Just Andersen, Ib, egen verkstad, bägare, tenn med mässingsdetaljer, så kallad Skönvirke, omkring 1920,_9652a_lg.jpeg
911
Just Andersen, Ib, egen verkstad, bägare, tenn med mässingsdetaljer, så kallad Skönvirke, omkring 1920,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring", _9653a_lg.jpeg
912
Rabun, Jacqueline för Georg Jensen, barnhalsband med hänge, sterlingsilver, "Off Spring",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.