Laddar...

Majauktion


Majauktion
Avslutad
Takampel, mässing med grön, optikblåst glaskupa, så kallad månskensampel, _9510a_8d91fa7c16cb0c4_lg.jpeg
769
Takampel, mässing med grön, optikblåst glaskupa, så kallad månskensampel,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Avslutad
Okänd designer för Pallme-König & Habel (Glasfabrik Elisabeth), Kosten/Teplitz, 1900-talets början,_9511a_8d91fa7fa8506bc_lg.jpeg
770
Okänd designer för Pallme-König & Habel (Glasfabrik Elisabeth), Kosten/Teplitz, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 58, barockstil, 1900-talets början, _9512a_8d91fa94635ce2c_lg.jpeg
771
Ljusstakar, 1 par, mässing, Skultuna nr 58, barockstil, 1900-talets början,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Hänge, 18 k rödguld med pärla, korsformat, _9513a_8d91fa4051733be_lg.jpeg
772
Hänge, 18 k rödguld med pärla, korsformat,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Takampel, mässing med grön glaskupa. så kallad månskensampel, _9514a_8d920228e5f2a70_lg.jpeg
773
Takampel, mässing med grön glaskupa. så kallad månskensampel,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver, _9515a_8d91fa74ebbb719_lg.jpeg
774
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okända designers, halssmycken, 2 st, svart gummi respektive läder med montage i sterlingsilver,_9516c_8d91fa76e40847c_lg.jpeg
775
Okända designers, halssmycken, 2 st, svart gummi respektive läder med montage i sterlingsilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Skvallerspegel, grålackerad metall och plåt, _9517a_8d91fa78427071d_lg.jpeg
776
Skvallerspegel, grålackerad metall och plåt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för Wilhelm Kralik Söhne, kakburk, glas med metallmontage,_9518a_8d91fa797d4c187_lg.jpeg
777
Okänd designer för Wilhelm Kralik Söhne, kakburk, glas med metallmontage,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Gästbok, palisander med intarsia, Danmark, 1900-talets 1 hälft, _9519b_8d91fa7bdbaae74_lg.jpeg
778
Gästbok, palisander med intarsia, Danmark, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Skrivbordsuppsats, 2 delar, mässing, sekelskiftet 1900,_9520a_8d91fa7ce4a9ccb_lg.jpeg
779
Skrivbordsuppsats, 2 delar, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Penselvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets början, _9521a_8d91fa7db7524cf_lg.jpeg
780
Penselvas, porslin, Kina, Qing/republik, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas, _9522a_8d91fa7fe6503e8_lg.jpeg
781
Okänd designer, fönsterprydnad/skulptur, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kaminur, förgylld metall och alabaster, Frankrike, 1800-talets slut,_9523a_8d91fa811251573_lg.jpeg
782
Kaminur, förgylld metall och alabaster, Frankrike, 1800-talets slut,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för A&B, Lundtofte Danmark, salt/pepparströare, 4 st, rostfritt stål och teak, _9524a_8d91fa83741e931_lg.jpeg
783
Okänd designer för A&B, Lundtofte Danmark, salt/pepparströare, 4 st, rostfritt stål och teak,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft, _9525a_8d91fa8ebd4b2d7_lg.jpeg
784
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Skvallerspegel, svartlackerad plåt, 1900-talets 1 hälft, _9526a_8d91fa8c2d64c1e_lg.jpeg
785
Skvallerspegel, svartlackerad plåt, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Sadelväska, så kallad Khorgin, _9527a_8d92024af61ad56_lg.jpeg
786
Sadelväska, så kallad Khorgin,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Sadelväska, så kallad Khorgin, _9528a_8d920246692fe69_lg.jpeg
787
Sadelväska, så kallad Khorgin,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti fickur, armbandsur mm, delvis silver, _9529a_8d92022aff09300_lg.jpeg
788
Parti fickur, armbandsur mm, delvis silver,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Sadelväska, så kallad Khorgin, _9530a_8d920241b8ea6f9_lg.jpeg
789
Sadelväska, så kallad Khorgin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Tältväska, så kallad Chuval, _9531a_8d92022e77c41ec_lg.jpeg
790
Tältväska, så kallad Chuval,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, Kelim, _9532a_8d92023d39bd699_lg.jpeg
791
Matta, Kelim,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Figurin, bemålad papier-maché, så kallad Commedia dell'Arte, Harlekin,_9533a_8d92029076b9c65_lg.jpeg
792
Figurin, bemålad papier-maché, så kallad Commedia dell'Arte, Harlekin,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Figurin, bemålad papier-maché, ängel, _9534a_8d92029312ec86d_lg.jpeg
793
Figurin, bemålad papier-maché, ängel,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Vägglampor, 2 st, grön- respektive brunlackerad metall och glas, _9535a_8d92029506abc12_lg.jpeg
794
Vägglampor, 2 st, grön- respektive brunlackerad metall och glas,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft, _9536a_8d920226e6c5634_lg.jpeg
795
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti fiskerullar; ABU, Victory mm,_9537a_8d9202256569e2b_lg.jpeg
796
Parti fiskerullar; ABU, Victory mm,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C, _9538a_8d92023af55f316_lg.jpeg
797
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C, _9539a_8d920296d724cbd_lg.jpeg
798
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti arkitektredskap;_9540a_8d920298a517e11_lg.jpeg
799
Parti arkitektredskap;
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Bok; Lybeck, Otto (red), Svenska flottans historia, I-III, _9541a_8d92029abb7e6d0_lg.jpeg
800
Bok; Lybeck, Otto (red), Svenska flottans historia, I-III,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor,_9542a_8d92029c8154b11_lg.jpeg
801
Takkrona till 4 ljus, mässing med prismor,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Avslutad
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _9543a_8d92029f1a5faa9_lg.jpeg
802
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Isphahan, _9544a_8d92032b37dba06_lg.jpeg
803
Matta, semiantik Isphahan,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Avslutad
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,_9545a_lg.jpeg
804
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, karaff, slipad kristall med silvermontage, _9546a_lg.jpeg
805
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, karaff, slipad kristall med silvermontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kähler, Nils, möjligen för Herman A Kähler Nästved, skål, glaserat stengods,,_9547a_lg.jpeg
806
Kähler, Nils, möjligen för Herman A Kähler Nästved, skål, glaserat stengods,,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matta, semiantk Senneh,_9548a_lg.jpeg
807
Matta, semiantk Senneh,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Andersen-Lundby, Anders, tillskriven, oljeskiss, kustparti med byggnader,_9550a_lg.jpeg
808
Andersen-Lundby, Anders, tillskriven, oljeskiss, kustparti med byggnader,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Stekfat, porslin, Kina Jiaqing (1796-1820), oval,_9549a_lg.jpeg
809
Stekfat, porslin, Kina Jiaqing (1796-1820), oval,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, patinerad gips, knästående pojke,_9551a_lg.jpeg
810
Okänd konstnär, skulptur, patinerad gips, knästående pojke,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti plast, Guzzini; skålar, muggar samt salt- och pepparströare, _9552a_lg.jpeg
811
Parti plast, Guzzini; skålar, muggar samt salt- och pepparströare,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap, _9553a_lg.jpeg
812
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)_9554a_lg.jpeg
813
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Jerndorff, Poul, olja, motiv från Italien,_9555a_lg.jpeg
814
Jerndorff, Poul, olja, motiv från Italien,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Ersari med bönenisch,_9556a_8d92032530af1d1_lg.jpeg
815
Matta, semiantik Ersari med bönenisch,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti silvermynt, Sverige, total vikt 400 gram_9557a_8d9202faed8bfb2_lg.jpeg
816
Parti silvermynt, Sverige, total vikt 400 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.