Bordsfotogenlampa, mässing med emaljerad glaskupa, _17296a_8da05b9a5035964_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, mässing med emaljerad glaskupa,
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, patinerad metall med emaljerad och förgylld glaskupa, _17298a_8da05bd22a31025_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, patinerad metall med emaljerad och förgylld glaskupa,
Slutpris2 800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, patinerad metall, alabaster och grönt glas med delvis frostad glaskupa, _17297a_8da05bd16297e8f_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, patinerad metall, alabaster och grönt glas med delvis frostad glaskupa,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, majolika och metall med delvis frostad glaskupa, _17295a_8da05b994523a53_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, majolika och metall med delvis frostad glaskupa,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, majolika och metall med emaljerad och förgylld glaskupa, _17294a_8da05b96c4430da_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, majolika och metall med emaljerad och förgylld glaskupa,
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golvlampa, svärtat smide med hexagonal textilskärm, _17300a_8da05aabbb7a83c_lg.jpeg
Golvlampa, svärtat smide med hexagonal textilskärm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golvlampa med 3 ljuspunkter, mässing, 1900-talets början,_17299a_8da05c73606f168_lg.jpeg
Golvlampa med 3 ljuspunkter, mässing, 1900-talets början,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stop, 3 st, tenn, 1 koniskt 1700-tal med smärre hål i botten, 1 cylindriskt med bristning samt 1 koniskt daterat 1840, _17317a_8da05aa6428c736_lg.jpeg
Stop, 3 st, tenn, 1 koniskt 1700-tal med smärre hål i botten, 1 cylindriskt med bristning samt 1 koniskt daterat 1840,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, figurin, delvis glaserat stengods, "Malin", _17306a_8da05b42d666521_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sarpaneva, Pentti för Tuurun Hopea, hänge med kedja, patinerad brons, "Istappar", _17321a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Medlemsmärken, 7 st, 10 karat rödguld och emalj (1 med diamant), total vikt 16,2 gram, medföljer kedja 18 karat rödguld, vikt 1,2 gram, _17323a_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Modellbilar, 4 st, Schuco; 1045/1, 1040, 1001 respektive okänd modell, _17322a_lg.jpeg
Modellbilar, 4 st, Schuco; 1045/1, 1040, 1001 respektive okänd modell,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, soffbord, mässing med oval glasskiva, _17325a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, fåtölj, grå textilklädsel, _17324a_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, grå textilklädsel,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stegpall, krom med infattade melaminplattor, _17263a_8da05c8a2aab7df_lg.jpeg
Stegpall, krom med infattade melaminplattor,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrbetjänt, bonat trä och mässing, _17262a_8da02af709be3d9_lg.jpeg
Herrbetjänt, bonat trä och mässing,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vaser, 1 par, lysterglaserat flintgods, _17195a_8da011c41c0289f_lg.jpeg
Vaser, 1 par, lysterglaserat flintgods,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti theskedar mm silver, Rosen, total vikt 325 gram, _17197a_8da01bf55d4fd75_lg.jpeg
Parti theskedar mm silver, Rosen, total vikt 325 gram,
Slutpris1 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kaffeskedar 9 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, total vikt 150 gr_17198a_8da01bf69f8cdf9_lg.jpeg
Kaffeskedar 9 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, total vikt 150 gr
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti smycken och bijouterier mm, _17326a_lg.jpeg
Stort parti smycken och bijouterier mm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golfbag, Kinbag, medföljer, 14 golfklubbor, _17327a_lg.jpeg
Golfbag, Kinbag, medföljer, 14 golfklubbor,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figurin, glaserat flintgods, pojke och flicka. _17328a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti figuriner, 9 st, flintgods, Goebel/Disney, Snövits dvärgar samt Bambi, _17329a_lg.jpeg
Parti figuriner, 9 st, flintgods, Goebel/Disney, Snövits dvärgar samt Bambi,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lockurna, porslin, Kina, modern tillverkning, _17330a_lg.jpeg
Lockurna, porslin, Kina, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gräddkanna, svart lergods, så kallat basalt-ware, England, 1800-talets 1 hälft, _17221a_8da01e5d318fba9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Aladåbformar, 3 st, koppar, 1800-tal,_17214a_8da01cbe203b3b9_lg.jpeg
Aladåbformar, 3 st, koppar, 1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
3 delar silver; äggkopp, sked och serviettring, total vikt 60 gram, _17213a_8da01cbd245d306_lg.jpeg
3 delar silver; äggkopp, sked och serviettring, total vikt 60 gram,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, 2 st, silver, total vikt 545 gram, _17202a_8da01bfb6dccaad_lg.jpeg
Fat, 2 st, silver, total vikt 545 gram,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Cigarettetui, silver, vikt 140 gram, _17201a_8da01bfa88187b5_lg.jpeg
Cigarettetui, silver, vikt 140 gram,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Cigarettetui, sterlingsilver, 1900-talets 1 hälft, vikt 170 gram, _17200a_8da01bf97cc2003_lg.jpeg
Cigarettetui, sterlingsilver, 1900-talets 1 hälft, vikt 170 gram,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wallman, Uno, olja, komposition med blommor, _17332a_lg.jpeg
Wallman, Uno, olja, komposition med blommor,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Matta, old Kirman, _17331a_lg.jpeg
Matta, old Kirman,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, litograferad plåt, Wilhelm Krauss, 1920-tal, karusell, _17333a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Löfman, Eric för Markströms, vas, sterlingsilver, vikt 240 gram, _17334a_lg.jpeg
Löfman, Eric för Markströms, vas, sterlingsilver, vikt 240 gram,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Lundqvist, Mia, färglito, "Strandhugg", _17335a_lg.jpeg
Lundqvist, Mia, färglito, "Strandhugg",
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Frieberg, Ryno, olja, blomsterstilleben, _17336a_lg.jpeg
Frieberg, Ryno, olja, blomsterstilleben,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning, _17337a_lg.jpeg
Raatikainen, Mikael, olja, så kallad gåramålning,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mörner, Stellan, olja, "Barockportalen", _17338a_lg.jpeg
Mörner, Stellan, olja, "Barockportalen",
SlutprisInga bud
Värdering15 000 - 16 000 SEK
Hiller, Max för Kronach, vas, porslin, jugend, sekelskiftet 1900, _17339a_8da05d0ac8eb022_lg.jpeg
Hiller, Max för Kronach, vas, porslin, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Elcykel, 3-vxl, Yosemite, vit, 28"_17147a_8da004e31c6c4de_lg.jpeg
Elcykel, 3-vxl, Yosemite, vit, 28"
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition, _17142a_8d9face4407c1fb_lg.jpeg
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition, _17143a_8d9face4d86bf19_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Väntan", _17144a_8da05cf5b7a818c_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, "Väntan",
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Nattens rosor", _17145a_8d9face6b7f0d48_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, "Nattens rosor",
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sockerskål, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde, _17340a_8da0666287911c4_lg.jpeg
Sockerskål, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thekanna, flintgods, Rörstrand Bengali, _17341a_8da066633abfdf4_lg.jpeg
Thekanna, flintgods, Rörstrand Bengali,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Sigurd för Kosta Boda, skål, kristall, _17342a_8da066640fa5152_lg.jpeg
Persson, Sigurd för Kosta Boda, skål, kristall,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord med två stolar, furu/redwood, _17344a_lg.jpeg
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord med två stolar, furu/redwood,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK