Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Hansen, Severin för Haslev, sido/lampbord, 1 par, mahogny med mässingsskodda ben, _1353a_8d82f161c877147_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, palisander, palisander med flera träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 1 hälft, intarsiadekor av putto mm, _1354a_8d82f1e343f93ed_lg.jpeg
Byrå, palisander, palisander med flera träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 1 hälft, intarsiadekor av putto mm,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Byrå, valnöt med mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt, _1355a_8d82f1e90e76dcf_lg.jpeg
Byrå, valnöt med mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt, _1356a_8d82f1f554332fe_lg.jpeg
Byrå, mahogny med intarsia och mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Dragkista, ek med mässingsbeslag, Danmark eller Nordtyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1800, _1357a_8d82f1fb26f1bbd_lg.jpeg
Dragkista, ek med mässingsbeslag, Danmark eller Nordtyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Taklampa, patinerad och förgylld metall, empirestil, 1920-tal, _1358a_8d82f319012948a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, toilettemöbel med belysning, teak med mässingsbeslag, _1359a_8d82f1d5f617001_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, toilettemöbel med belysning, teak med mässingsbeslag,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skrivschatull, ek med lös benställning, delvis 16-1700-tal, _1360a_8d82f1f114aff68_lg.jpeg
Skrivschatull, ek med lös benställning, delvis 16-1700-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok, _1361a_8d82f1c4ada070e_lg.jpeg
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, Danmark eller Nordtyskland, empire, _1362a_8d82f1d4042a4e5_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Soffa, skuren mahogny med gul, mönstrad plyschklädsel, oscariansk, _1363a_8d82f2000630963_lg.jpeg
Soffa, skuren mahogny med gul, mönstrad plyschklädsel, oscariansk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Soffa, skuren mahogny med röd sidenklädsel, oscariansk, _1364a_8d82f2017947163_lg.jpeg
Soffa, skuren mahogny med röd sidenklädsel, oscariansk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, fåtölj med hög rygg, modellnummer 5462, _1365a_8d82f2848843909_lg.jpeg
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, fåtölj med hög rygg, modellnummer 5462,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, soffa samt fåtölj, helstoppad textilklädsel på teakben, soffa modell 5654, _1366a_8d82f2866ee3366_lg.jpeg
Ohlsson, Folke för Fritz Hansen, soffa samt fåtölj, helstoppad textilklädsel på teakben, soffa modell 5654,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hörnskåp, pyramidmahogny, senempire, 1800-talets mitt, 1 låda samt skåpdörr, _1367a_8d82f28a939ef25_lg.jpeg
Hörnskåp, pyramidmahogny, senempire, 1800-talets mitt, 1 låda samt skåpdörr,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kamferkista, antagligen Kina, 1900-talets mitt, _1368a_8d82f27ba64d5a5_lg.jpeg
Kamferkista, antagligen Kina, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, vitlackerat och bronserat trä, 1700-talets 2 hälft, urtavla med minut-, tim- och dagvisare, dessutom med månfaser, _1369a_8d82f27a231b081_lg.jpeg
Golvur, vitlackerat och bronserat trä, 1700-talets 2 hälft, urtavla med minut-, tim- och dagvisare, dessutom med månfaser,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, fåtölj, brun skinnklädsel på teakben, _1370a_8d82f267f3be23b_lg.jpeg
Okänd designer, fåtölj, brun skinnklädsel på teakben,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor, _1371a_8d82f265c6548d0_lg.jpeg
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag, _1372a_8d82f26161a67d0_lg.jpeg
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Byrå, palisander med flera träslag, intarsiadekor, _1373a_8d82f25df3c2bde_lg.jpeg
Byrå, palisander med flera träslag, intarsiadekor,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fat, fajans, 100-tal, kinesicerande dekor i starkeldsfärger,_1374a_8d82f26bf377851_lg.jpeg
Fat, fajans, 100-tal, kinesicerande dekor i starkeldsfärger,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nattljusstake med ljussläckare och -sax, nysilver, senempire, _1375a_8d82f25ff855953_lg.jpeg
Nattljusstake med ljussläckare och -sax, nysilver, senempire,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kopparstick, 15 st,_1376a_8d82f317be4ebcb_lg.jpeg
Kopparstick, 15 st,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning, _1377a_8d82f315d553cca_lg.jpeg
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Tryck, 8 st, _1378a_8d82f29e83df7d0_lg.jpeg
Tryck, 8 st,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bålskål, porslin, _1379a_8d82f311d15216d_lg.jpeg
Bålskål, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bokstöd/figuriner, 1 par, _1380a_8d82f314c441cef_lg.jpeg
Bokstöd/figuriner, 1 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Ferdinand Lundqvist, Göteborg, sminkbord, _1381a_lg.jpeg
Okänd designer för Ferdinand Lundqvist, Göteborg, sminkbord,
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, hallmöbel/telefonbänk, teak med svart konstläderklädsel, _1382a_8d82f31306b483d_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, hallmöbel/telefonbänk, teak med svart konstläderklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Andersson & Johansson, Höganäs, matservis, _1383a_lg.jpeg
Okänd designer för Andersson & Johansson, Höganäs, matservis,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
1950-60-tal, Eva för Uppsala Ekeby, ljuslyktor, 5 st, _1384a_lg.jpeg
1950-60-tal, Eva för Uppsala Ekeby, ljuslyktor, 5 st,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik Isphahan (?), _1385a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Isphahan (?),
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Matta, old Ghom (?)_1386a_lg.jpeg
Matta, old Ghom (?)
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matta, Beludj _1387a_lg.jpeg
Matta, Beludj
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, semiantik Hamadan galleri, _1388a_lg.jpeg
Matta, semiantik Hamadan galleri,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Matta, old Beludj, _1389a_lg.jpeg
Matta, old Beludj,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Matta, old Ghom (?) figural, _1390a_lg.jpeg
Matta, old Ghom (?) figural,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge, _1391a_lg.jpeg
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olsson Sanda, Erik, färglito, _1392a_lg.jpeg
Olsson Sanda, Erik, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, mässing med prismor, _1393a_lg.jpeg
Taklampa, mässing med prismor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, förgylld metall, _1394a_lg.jpeg
Taklampa, förgylld metall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Agnell, Olle, etsning, _1395a_lg.jpeg
Agnell, Olle, etsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _1396a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boczewska, Maria, färglito,_1397a_lg.jpeg
Boczewska, Maria, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, _1398a_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Luntsnapplåsmusköt, sk Toradar, _1399a_lg.jpeg
Luntsnapplåsmusköt, sk Toradar,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning, _1400a_lg.jpeg
Frisk, Thomas, färgetsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK