Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva, _1256a_8d82ee6e952dd0c_lg.jpeg
Byrå, mahogny med intarsia, mässingsbeslag och rödbrokig marmorskiva,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, semiantik Kirman, _1257a_8d82ee600aa78d3_lg.jpeg
Matta, semiantik Kirman,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, bord, fur, shakermodell, _1258a_8d82ee6fb61056c_lg.jpeg
Okänd designer, bord, fur, shakermodell,
Slutpris800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Godchaux, Emile, olja, kustparti i skymning, _1259a_8d82ee92d8deede_lg.jpeg
Godchaux, Emile, olja, kustparti i skymning,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för GAB, lockask, tenn och svart bakelit, funkis, 1930-tal, kvadratiskt, nedåt avsmalnande med uppfällbart lock, _1260a_8d82ee962eb961b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer för Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), skrin, nysilver och fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900, _1261a_8d82ee8820e5a3c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, ostskärare, gul och  plast och stål, kupa i klar plast, _1262a_8d82ee86f2c42c8_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, ostskärare, gul och plast och stål, kupa i klar plast,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skål,  fajans, Émaux de Longwy 1900-talets 1 hälft, _1263a_8d82ee985e98d54_lg.jpeg
Skål, fajans, Émaux de Longwy 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, antagligen Italien, 1950-tal, serveringsbricka, flintgods med mässingsmontage, handtag i bambu, _1264a_8d82ef823d751a9_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Italien, 1950-tal, serveringsbricka, flintgods med mässingsmontage, handtag i bambu,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd dansk designer, skål, patinerad brons, art-déco, 1920-tal, _1265a_8d82ef807dfb7b5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Stolar, 1 par, mahogny, så kallade Göteborgsstolar, _1266a_lg.jpeg
Stolar, 1 par, mahogny, så kallade Göteborgsstolar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 par, _1267a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, _1268a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Snedklaffsekretär, ek med bronsbeslag, 1800-tal, _1269a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, ek med bronsbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, ek, _1270a_lg.jpeg
Golvur, ek,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Salongsbord med klaffar, valnöt, _1271a_lg.jpeg
Salongsbord med klaffar, valnöt,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm, _1272a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, bonad alm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Stol, ek med läderklädsel, _1273a_lg.jpeg
Stol, ek med läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 600 SEK
Skrivpulpet, valnöt med grön läderklädd skiva, _1274a_lg.jpeg
Skrivpulpet, valnöt med grön läderklädd skiva,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hyllmöbel, pyramidmahogny, _1275a_lg.jpeg
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 1 000 SEK
Okänd designer för Vincent Sheppard, stolar 6 st, _1276a_lg.jpeg
Okänd designer för Vincent Sheppard, stolar 6 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, _1277a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,_1278a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _1279a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Porslinssnäcka med skuren text, Ryssland, _1280a_lg.jpeg
Porslinssnäcka med skuren text, Ryssland,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _1281a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _1282a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _1283a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui, _1284a_lg.jpeg
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Besman/våg, smide och mässing, _1285a_lg.jpeg
Besman/våg, smide och mässing,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, hänkelvas, _1286a_lg.jpeg
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, hänkelvas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Nordiska Kompaniet (NK), nattygsbord, 1 par,_1287a_lg.jpeg
Okänd designer för Nordiska Kompaniet (NK), nattygsbord, 1 par,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,_1288a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st, _1289a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-tal, skulpturer, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Cortendorf, skulptur/väggrelief, _1290a_lg.jpeg
Okänd designer för Cortendorf, skulptur/väggrelief,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Öhlén, Susanne för Rörstrand, vas/skulptur, stengods, _1291a_lg.jpeg
Öhlén, Susanne för Rörstrand, vas/skulptur, stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Grythyttan Stålmöbler, matgrupp, 5 delar, _1292a_lg.jpeg
Okänd designer för Grythyttan Stålmöbler, matgrupp, 5 delar,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Okänd designer för Tabergs Möbelindustri, sideboard, teak och bonat trä, _1293a_lg.jpeg
Okänd designer för Tabergs Möbelindustri, sideboard, teak och bonat trä,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, _1294a_lg.jpeg
Spegel, mahogny med intarsia,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _1295a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Lyfa, vägglampa, _1296a_lg.jpeg
Okänd designer för Lyfa, vägglampa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, spotlights/vägglampor, 3 st, _1297a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Winblad-Hjelmqvist, Ulla för Alingsås Keramik, miniatyrvas, _1298a_lg.jpeg
Winblad-Hjelmqvist, Ulla för Alingsås Keramik, miniatyrvas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Portanier, Gilbert för Rosenthal, skålfat, _1299a_lg.jpeg
Portanier, Gilbert för Rosenthal, skålfat,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Palmquist, Sven för Orrefors, skålar 3 st, gråtonat glas, Fuga, design 1953, _1300a_8d82ef7ea5854f8_lg.jpeg
Palmquist, Sven för Orrefors, skålar 3 st, gråtonat glas, Fuga, design 1953,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Kaffekoppar med fat, 5 +5 st samt gräddkanna, porslin, Meissen, 1900-tal, _1301a_8d82ef7d16f2569_lg.jpeg
Kaffekoppar med fat, 5 +5 st samt gräddkanna, porslin, Meissen, 1900-tal,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par, _1302a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll, _1303a_lg.jpeg
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK