Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Bordslampa, porslin, art-déco, 1920-tal, dekor av stående dansös, _1208a_8d82e65a5a91859_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, porslin, Capo-di-Monte, Neapel, 1900-talets mitt, _1209a_8d82e65d8bea633_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fat, celadonglaserat porslin, Sawankhalok, Thailand, 14-1500-tal, _1210a_8d82e66326ea2b0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Rakskål, fajans, Spanien, 1900-talets mitt, _1211a_8d82e668d27db6c_lg.jpeg
Rakskål, fajans, Spanien, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan, _1212a_8d82e66ad1261aa_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, glas, sittande tukan, _1213a_8d82e66c4483b0d_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu.. _1214a_8d82e66df6dab1d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Jardinière, fajans, 1700-tal, polykrom dekor av personer i landskap mm i starkeldsfärger, _1215a_8d82e66f8fb4489_lg.jpeg
Jardinière, fajans, 1700-tal, polykrom dekor av personer i landskap mm i starkeldsfärger,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Tazza, fajans, antagligen Delft, 1700-tal, dekor i koboltblått, _1216a_8d82e681161c961_lg.jpeg
Tazza, fajans, antagligen Delft, 1700-tal, dekor i koboltblått,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900, _1217a_8d82e68301f308e_lg.jpeg
Aladåbform, saltglaserat lergods, Höganäs, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, sekelskiftet 1900, _1218a_8d82e6a836506a6_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900, _1219a_8d82e6a661e8bc5_lg.jpeg
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti keramik, 1800-tal, lockstop med tennlock, kanna mm_1220a_8d82e6a0834dde4_lg.jpeg
Parti keramik, 1800-tal, lockstop med tennlock, kanna mm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fat, 1 par, majolika, Deruta, Italien, 1900-talets mitt eller 2 hälft, _1221a_8d82e69f12a811e_lg.jpeg
Fat, 1 par, majolika, Deruta, Italien, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skål, fajans, 1900-tal, dekor av oidentifierat furstligt vapen i starkeldsfärger, _1222a_8d82e693997b5eb_lg.jpeg
Skål, fajans, 1900-tal, dekor av oidentifierat furstligt vapen i starkeldsfärger,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kopparstick, 4 st, handkolorerade, 1800-talets 1 hälft, _1223a_8d82e6946ce6770_lg.jpeg
Kopparstick, 4 st, handkolorerade, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild, _1224a_8d82e68ad1a1f51_lg.jpeg
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lundgren, Thyra, blyerts, stående akt, signerad, _1225a_8d82e68bf756a01_lg.jpeg
Lundgren, Thyra, blyerts, stående akt, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kavalleristövlar, 1 par, läder, 1800-talets början, Napoleonisk tid_1226a_8d82e6c5a22dd38_lg.jpeg
Kavalleristövlar, 1 par, läder, 1800-talets början, Napoleonisk tid
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Urna, glaserat lergods, 1800-talets mitt, kraterformad, _1227a_8d82e6c6b6dda8f_lg.jpeg
Urna, glaserat lergods, 1800-talets mitt, kraterformad,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Pälsmössa, fårskinn och ylle med guldrevärer, antagligen för officer vid Persiska Gendarmeriet,_1228a_8d82e6c83dd1781_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Stövlar, läder, sk Mukluks, antagligen Cree, _1229a_8d82e6c95726948_lg.jpeg
Stövlar, läder, sk Mukluks, antagligen Cree,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _1230a_8d82e6cae96c575_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Vas, rubinglas, 1800-talets 2 hälft, _1231a_8d82e6cc2a33c7e_lg.jpeg
Vas, rubinglas, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1920-tal, vinkanna med propp, blåglaserat lergods med tennmontage, _1232a_8d82e6ed9cdda30_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Arbetsbelysning, mässing med grönemaljerade kupor, 1900-talets början, _1233a_8d82e6eecc76e4b_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods, _1234a_8d82e6e457c866c_lg.jpeg
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, gunghäst, bemålat trä och läder, _1235a_8d82e6dd09c9460_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Topan, _1236a_8d82e6f185ff009_lg.jpeg
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Topan,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Panton, Verner för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Topan, _1237a_8d82e6f05ba31a9_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Larsson, Torsten, oljemålningar 2 st, Stenhuggeriet respektive Västra stranden, Halmstad, _1238a_8d82e6de1974300_lg.jpeg
Larsson, Torsten, oljemålningar 2 st, Stenhuggeriet respektive Västra stranden, Halmstad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition, _1239a_8d82e6e32e9649a_lg.jpeg
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos, _1240a_8d82e7099f53800_lg.jpeg
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world, _1241a_8d82e70b6c5fb30_lg.jpeg
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal, _1242a_8d82e70c9d02301_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Fågelbad, vit marmor, i forma av lotusblomma, _1243a_8d82e70def3e87e_lg.jpeg
Fågelbad, vit marmor, i forma av lotusblomma,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, bordslampa, koppar med infattade glasbitar, _1244a_8d82e70ef3d6993_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Mogensen, Börge & Meyer, Grethe för Boligens Byggeskabe, bokhylla med underskåpskåp, _1245a_8d82ee5e17fa6cf_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Arbets/köksbord, teak på svarlackerat underrede, _1246a_8d82ee55c3bad34_lg.jpeg
Arbets/köksbord, teak på svarlackerat underrede,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar, _1247a_8d82ee4b477025f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Barnekow, Elisabeth, olja, Stockholms Slott och ström, _1248a_8d82ee54a477e61_lg.jpeg
Barnekow, Elisabeth, olja, Stockholms Slott och ström,
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Okänd konstnär, olja, storspovar i landskap, _1249a_8d82ee4a317fcc2_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, storspovar i landskap,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Jaroslav Ježek för Royal Dux, figurin, blanc-de-Chine, häst, _1250a_8d82ee42d39f46b_lg.jpeg
Jaroslav Ježek för Royal Dux, figurin, blanc-de-Chine, häst,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm_1251a_8d82ee7e39d9a87_lg.jpeg
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bojaner, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av personer mm i famille-verte-färger, _1252a_8d82ee412cdf726_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongsstolar, 5 st, skuren valnöt med djuphäftad klädsel, _1253a_8d82ee756d2f2fc_lg.jpeg
Salongsstolar, 5 st, skuren valnöt med djuphäftad klädsel,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, björk, 'Fanett', _1254a_8d82ee76a284090_lg.jpeg
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, björk, 'Fanett',
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, semiantik, Gansu, Kina, _1255a_8d82ee7f870e356_lg.jpeg
Matta, semiantik, Gansu, Kina,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK