Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning, _1160a_8d82e3c3c3a182a_lg.jpeg
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti, _1161a_8d82e3c9dd53606_lg.jpeg
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, olja, gårdsinteriör, _1162a_8d82e3cb54bc241_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, gårdsinteriör,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde, _1163a_8d82e43d4f61fc1_lg.jpeg
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Hansen, Marie, akvarell, klunkeinteriör, signerad, _1164a_8d82e7082a86bf5_lg.jpeg
Hansen, Marie, akvarell, klunkeinteriör, signerad,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med betande får, _1165a_8d82e4881df6707_lg.jpeg
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med betande får,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, snusande man, _1166a_8d82e48681ecfa8_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, snusande man,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap, _1167a_8d82e4854878dd1_lg.jpeg
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ekman, Birger för Glössner & Co, dubbeldörr, teak med glassektion, etsad dekor av fåglar, växtlighet mm, _1168a_8d82e44b854ef4f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning, _1169a_8d82e482cfdc501_lg.jpeg
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Koenig, Berit för Svensk Hemslöjd, matta, rölakan, dekor i rött svart och vitt_1170a_8d82e55607d4445_lg.jpeg
Koenig, Berit för Svensk Hemslöjd, matta, rölakan, dekor i rött svart och vitt
Slutpris26 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Lundbohm, Sixten, gouache på papper klistrad på pannå, stadsvy, _1171a_8d82e558bbd2142_lg.jpeg
Lundbohm, Sixten, gouache på papper klistrad på pannå, stadsvy,
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition, _1172a_8d82e55a6555fd3_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Melbye, Anton, akvarell, skymningslandskap, signerad och daterad 1851, _1173a_8d82e55cc5a8e03_lg.jpeg
Melbye, Anton, akvarell, skymningslandskap, signerad och daterad 1851,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hansen, Björn T, parti etsningar, cirka 20 stycken, delvis kolorerade, _1174a_8d82e55f3048222_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer, _1175a_8d82e561738b74f_lg.jpeg
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez, _1176a_8d82e563dfe75be_lg.jpeg
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Duncan, Edward efter Huggins, William John, akvatint och linjeetsning, The Archimedes Steamer, _1177c_8d82e5666ca7a40_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd holländsk konstnär, 18-1900-tal, olja, kanalparti i skymning, _1178a_8d82e5689048d4c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,_1179a_8d82e56da70b894_lg.jpeg
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kiaerschou, Christian Frederik, efter honom, litografi, handkolorerad, Norsk Prospect, _1180a_8d82e571d6d4b9c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant, _1181a_8d82e5737efd932_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordsurtout, silver, empire, stämplad Barkander & Söhrling Linköping 1827, _1182a_8d82e5a0184ac27_lg.jpeg
Bordsurtout, silver, empire, stämplad Barkander & Söhrling Linköping 1827,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Parti delvis äldre diverse; saltkar, bordssurtout mm, _1183a_8d82e60780b1bc7_lg.jpeg
Parti delvis äldre diverse; saltkar, bordssurtout mm,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, glas, _1184a_8d82e614a9bc96c_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, glas,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Värjkäpp, trä, ben, smide och mässing, orientaliskt arbete, 1900-tal, _1185a_8d82e6165248b42_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käppar, 2 st, svartlackerat trä med ben- respektive bakelitkrycka, _1186a_8d82e617ed9310d_lg.jpeg
Käppar, 2 st, svartlackerat trä med ben- respektive bakelitkrycka,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt, _1187a_8d82e6197c1a585_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Medalj, brons, slagen 1880 av Vetenskaps och Vitterhetssamhället i Göteborg med anledning av  Vegas passerande av Asiens spets, _1188a_8d82e5da658a8c1_lg.jpeg
Medalj, brons, slagen 1880 av Vetenskaps och Vitterhetssamhället i Göteborg med anledning av Vegas passerande av Asiens spets,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Flaska, porslin, så kallad pilgrimsflaska, Kina, 1800-tal, blå underglasyrdekor av pioner, fåglar mm, _1189a_8d82e5d94175c6f_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Flaskor, porslin, så kallade pilgrimsflaskor, Kina, 1800-tal, blå underglasyrdekor av personerr mm, hänklar i form av drakar, _1190a_8d82e5d3ab15eda_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och emaljerad glaskupa, _1191a_8d82e5d1a34dd60_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, majolika med mässingsmontage och emaljerad glaskupa,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Thekanna på réchaud, mässing med svärtat trähandtag, _1192a_8d82e5c43ef8f97_lg.jpeg
Thekanna på réchaud, mässing med svärtat trähandtag,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ahlmann, Michaela för B&G, figurin, porslin, En lycklig familj, _1193a_8d82e5bd1653d7a_lg.jpeg
Ahlmann, Michaela för B&G, figurin, porslin, En lycklig familj,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, två barn med tax, _1194a_8d82e5c2cc635fc_lg.jpeg
Thomsen, Christian för Royal Copenhagen, figurin, porslin, två barn med tax,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, spilld mjölk, _1195a_8d82e5cbeda52a0_lg.jpeg
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, spilld mjölk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Locher, Axel för B&G, figurin, porslin, polykrom underglasyrdekor, flicka med höns, _1196a_8d82e5ca8339fb8_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai, _1197a_8d82e59ba6cc0f5_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Kai,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Crêmekoppar med lock, 1 par, porslin, Meissen, 1900-tal, _1198a_8d82e5bb65c53e5_lg.jpeg
Crêmekoppar med lock, 1 par, porslin, Meissen, 1900-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Vas, porslin, Meissen, 1900-tal,_1199a_8d82e5b4f9caf9a_lg.jpeg
Vas, porslin, Meissen, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Vas, porslin, Meissen, 1900-tal, _1200a_8d82e5aa3c03fea_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skål på fyra fötter, porslin, Sächsische Porzellanmanufaktur Dresden, 1900-talets 1 hälft, _1201a_8d82e5accbca43d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Vas, porslin, Kina, 1800-tal, _1202a_8d82e5b2d837ddb_lg.jpeg
Vas, porslin, Kina, 1800-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fyra delar silver; gräddkanna, skålfat samt 1 par manschettknappar, _1203a_8d82e5994e876a2_lg.jpeg
Fyra delar silver; gräddkanna, skålfat samt 1 par manschettknappar,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti porslin, Kina, 1900-tal, _1204a_8d82e653b05d91c_lg.jpeg
Parti porslin, Kina, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt, _1205a_8d82e655ac2dc94_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, silver, Norge 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Thekanna på réchaud, Old Sheffield Plate med benskaft, _1206a_8d82e65759e0864_lg.jpeg
Thekanna på réchaud, Old Sheffield Plate med benskaft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, empire, _1207a_8d82e6589b9d382_lg.jpeg
Kaffeservis, porslin, B&G, empire,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK