Wiinblad, Björn, egen verkstad, skålfat/relief, fajans,_1790a_8d8450cdc7de6f0_lg.jpeg
Wiinblad, Björn, egen verkstad, skålfat/relief, fajans,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ib Fabiansen för Fog & Mørup, vägglampett, Douglasgran (Oregon Pine) och textil, Tema 1,_1791a_8d8450cf86a8f98_lg.jpeg
Ib Fabiansen för Fog & Mørup, vägglampett, Douglasgran (Oregon Pine) och textil, Tema 1,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, cigarrskrin, patinerad metall, så kallad Diskometall, modellnummer 1603,_1792a_8d8450d0d41d787_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II_1793a_8d8450d2b919f46_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld, Certina Gold Collection, _1794a_8d8450d4b95e195_lg.jpeg
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld, Certina Gold Collection,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Ceremoniell stav, skuret och bemålat trä, _1795a_lg.jpeg
Ceremoniell stav, skuret och bemålat trä,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, _1796a_lg.jpeg
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par,
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge, _1797a_lg.jpeg
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik Isphahan (?), _1798a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Isphahan (?),
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Matta, old Ghom (?) figural, _1799a_lg.jpeg
Matta, old Ghom (?) figural,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, old Beludj, _1800a_lg.jpeg
Matta, old Beludj,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Matta, Beludj _1801a_lg.jpeg
Matta, Beludj
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Minnesmedalj, brons, slagen till minne av generalmajoren mm Gustaf Nils Oscar Rosenblad (1888-1981)_1802a_8d84516cf2cfe41_lg.jpeg
Minnesmedalj, brons, slagen till minne av generalmajoren mm Gustaf Nils Oscar Rosenblad (1888-1981)
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk fotograf, cibachrome(?), hästporträtt, _1615a_8d845d0071ebcf3_lg.jpeg
Okänd engelsk fotograf, cibachrome(?), hästporträtt,
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Hilton, Matthew för Sheridan Coakley Products (SCP), soffa, ljus läderklädsel, Balzac_1614a_8d845ccabb1ee80_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Okänd designer, bokhylla, valnöt_1545a_8d845e5792bd53e_lg.jpeg
Okänd designer, bokhylla, valnöt
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, Jodie Kidd, signerad a tergo,_1803a_8d845d0244e53a7_lg.jpeg
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, Jodie Kidd, signerad a tergo,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Müller, William James, olja, morian, signerad och daterad 1842_1804a_8d845cf71c62af7_lg.jpeg
Müller, William James, olja, morian, signerad och daterad 1842
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, olja på valnötspannå, sittande dam - möjligen motiv från Särö, _1805a_8d845cfe834c4dc_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets slut, olja på valnötspannå, sittande dam - möjligen motiv från Särö,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Lippi, Fra Filippo, efter honom, heliogravyr (?), Madonnan - efter original i Palazzo del' Uffici i Florens,_1806a_8d845cd11fdabe7_lg.jpeg
Lippi, Fra Filippo, efter honom, heliogravyr (?), Madonnan - efter original i Palazzo del' Uffici i Florens,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad_1807a_8d845cced3ff841_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Väggvitrin med belysning, bonat trä, _1808a_8d845ccc4ba2293_lg.jpeg
Väggvitrin med belysning, bonat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti medaljer, brons och silver, _1809a_8d845d6f74630ce_lg.jpeg
Parti medaljer, brons och silver,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Ghom (?)_1810a_lg.jpeg
Matta, old Ghom (?)
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hållare för trådrullar (?), mahogny, _1811a_lg.jpeg
Hållare för trådrullar (?), mahogny,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, patinerad och förgylld metall, empirestil, 1920-tal, _1812a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, saftservis, 6 delar, glas, _1813a_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, saftservis, 6 delar, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad, _1814a_lg.jpeg
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wallander, Alf för Rörstrand, tillskriven, vas, flintgods, jugend, sekelskiftet 1900, organisk form,_1815a_8d845e822bfaef2_lg.jpeg
Wallander, Alf för Rörstrand, tillskriven, vas, flintgods, jugend, sekelskiftet 1900, organisk form,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Rörstrand, vas, porslin, jugend, sekelskiftet 1900,_1816a_8d845e805439396_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, vas, porslin, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Rörstrand, serveringskanna, porslin, Jugend, sekelskiftet 1900, _1817a_8d845e78718ac9d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, vas med hänklar, patinerad metall så kallad Diskometall,_1818a_8d845e7aaf62cf2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för GAB, cigarettburk samt tändsticksaskhållare, patinerad brons, dekor av nakna personer_1819a_8d845e7c96c566f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _1820a_lg.jpeg
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _1821a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Matta, old Pakistan Bochara,_1822a_lg.jpeg
Matta, old Pakistan Bochara,
Slutpris3 200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Matta, semiantik Kolyai, _1823a_lg.jpeg
Matta, semiantik Kolyai,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Parti äldre diverse; mangelbräde, Primuskök mm_1824a_8d845d721aa273f_lg.jpeg
Parti äldre diverse; mangelbräde, Primuskök mm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti lampor, krom, glas och porslin, 4 st_1825a_8d845d74117182a_lg.jpeg
Parti lampor, krom, glas och porslin, 4 st
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre redskap, skedar mm, smide, trä och horn_1826a_8d845d75d6ba9a5_lg.jpeg
Parti äldre redskap, skedar mm, smide, trä och horn
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vas, porslin, Bloch & Co, Eichwald, jugend sekelskiftet 1900, _1827a_8d845dcff2e7d06_lg.jpeg
Vas, porslin, Bloch & Co, Eichwald, jugend sekelskiftet 1900,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Äggskål, så kallad ägghöna,bemålat flintgods, Rörstrand, sekelskiftet 1900, _1828a_8d845dcb6223395_lg.jpeg
Äggskål, så kallad ägghöna,bemålat flintgods, Rörstrand, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Eriksson, Algot för Rörstrand, vas, porslin, dekor av nyponrosor i lågrelief och polykrom underglasyrdekor, jugend, sekelskiftet 1900, _1829a_8d845dccca2cf81_lg.jpeg
Eriksson, Algot för Rörstrand, vas, porslin, dekor av nyponrosor i lågrelief och polykrom underglasyrdekor, jugend, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Wallander, Alf för Rörstrand, vas, flintgods, blå underglasyrdekor av kräftor, jugend, sekelskiftet 1900,_1830a_8d845dce47e55a4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
_1831a_8d845dd18a25d50_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar, _1832a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _1833a_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,_1834a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK