Hänge med kedja, så kallad dödsbricka, 18 karat rödguld, _1646a_8d83e09937508f1_lg.jpeg
Hänge med kedja, så kallad dödsbricka, 18 karat rödguld,
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Ring, 18 karat rödguld med blå sten,_1647a_8d83e091266b8c5_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med blå sten,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hänge, 18 karat rödguld med röd sten, i forma av blomma, _1648a_8d83e06c12eb4f0_lg.jpeg
Hänge, 18 karat rödguld med röd sten, i forma av blomma,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ring, 18 karat rödguld med vita stenar, _1649a_8d83e0adeaf81ac_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med vita stenar,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, möjligen för Bitossi, golvvas, rödglaserat lergods, _1650a_8d83ed15e73a8f8_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen för Bitossi, golvvas, rödglaserat lergods,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Golvvas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, polykrom dekor av personer samt skrivtecken, _1651a_8d83ed14df1181f_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Jasba, golvvas med hänklar, glaserat lergods, 1950-60-tal, _1652a_8d83ed136554787_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Kofoed, Inge-Lise för Aluminia/Fog & Mørup, bordslampor, 1 par, fajans, Baca modell E 7169_1653a_8d83ed11559c18e_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Cigarettmunstycke, 900/1000 silver och bakelit, antagligen Italien, art-déco, 1920-tal,_1654a_8d83ed0e785131a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur, _1655a_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Murano, skulptur,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Linnemann-Schmidt, Annelise och Per för Palshus, thekanna, _1656a_lg.jpeg
Linnemann-Schmidt, Annelise och Per för Palshus, thekanna,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Peleckas,  Ricardas för Ogetti, Murano, skål, _1657a_lg.jpeg
Peleckas, Ricardas för Ogetti, Murano, skål,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skulptur, brons, manshuvud, _1658a_lg.jpeg
Skulptur, brons, manshuvud,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fotogömma, 18 karat rödguld, dekor av blommor_1659a_8d83ed0d0670da2_lg.jpeg
Fotogömma, 18 karat rödguld, dekor av blommor
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott, _1660a_8d83f7942995ede_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer för Herman Kähler, Næstved, skål, glaserat lergods, _1661a_8d83f78f17fb141_lg.jpeg
Okänd designer för Herman Kähler, Næstved, skål, glaserat lergods,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, italiensk rokokostil, 1900-talets mitt_1662a_8d83f8912ce4653_lg.jpeg
Spegel, förgyllt trä och stuck, italiensk rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, taklampa, mässing med 8 gulrandiga glaskupor, _1663a_8d83f79106d04a6_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-tal, taklampa, mässing med 8 gulrandiga glaskupor,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Zieler, Mogens, färglito, Majs, _1664a_8d83f78dc5f0cf7_lg.jpeg
Zieler, Mogens, färglito, Majs,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, Tre vänner - motiv med hästar,_1665a_8d83f90197a6862_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, Tre vänner - motiv med hästar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas, _1666a_lg.jpeg
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, skuren sten, Kina, 1900-talets början eller första hälft, _1667a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Holm Sørensen,  Svend Aage för Holm Sørensen & Co, taklampa, svartlackerat smide med bärnstensfärgade glas, _1668a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Rodhe, Lennart, färglito, Utanför vägen, _1669a_lg.jpeg
Rodhe, Lennart, färglito, Utanför vägen,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Ulmer, Axel, olja, kustparti med segelfartyg,_1670a_8d83f8926c080cb_lg.jpeg
Ulmer, Axel, olja, kustparti med segelfartyg,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Skulptur, skuret och bemålat trä med pärlemorintarsia, sittande Buddha med bok, _1671a_8d83f88dd9bacb3_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par, _1672a_lg.jpeg
Okänd designer för Bernard Bloch, Hohenstein, skulpturer/vaser, 1 par,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, soffbord, 1 par, teak och böjträ, 1950-tal, _1673a_8d83f88c84bb74b_lg.jpeg
Okänd designer för Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, soffbord, 1 par, teak och böjträ, 1950-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Johansson, Sven, olja, Hamnen, Grötvik, _1674a_8d83f88af4ef0b2_lg.jpeg
Johansson, Sven, olja, Hamnen, Grötvik,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Olson, Axel, färglito, Par om par, _1675a_8d83f88978e9116_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, Par om par,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hundertwasser, Friedensreich, utställningsposter, litograferad, Addio dall' Africa,_1676a_8d83f885ffef554_lg.jpeg
Hundertwasser, Friedensreich, utställningsposter, litograferad, Addio dall' Africa,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, _1677a_lg.jpeg
Loka, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Medicinskt instrument i låda, Monochord, _1678a_lg.jpeg
Medicinskt instrument i låda, Monochord,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji, _1679a_lg.jpeg
Vas, patinerad brons, Japan, Meiji,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer, vas, glas, _1680a_lg.jpeg
Okänd designer, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971_1681a_lg.jpeg
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, antagligen Italien, 1980-90-tal, golvlampa, _1682a_lg.jpeg
Okänd designer, antagligen Italien, 1980-90-tal, golvlampa,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt _1683a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Skulptur, skuret och delvis förgyllt trä, antagligen Burma, 1900-talets slut, stående Buddha på lotustron,_1684a_8d83f908b8e56d5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,_1685a_8d83f90a344dcf0_lg.jpeg
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn, _1686a_8d83f90bf20da5d_lg.jpeg
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),_1687a_8d83f90d7fdc510_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd_1688a_8d83f90fb9c1d36_lg.jpeg
Allroundsadel, svart syntetmaterial, Horse saver, flyttbart knäskydd
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli_1689a_8d83f911094dffd_lg.jpeg
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet_1690a_8d83f94b5e41c6f_lg.jpeg
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning, _1691a_8d83f94cabef99e_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special_1692a_8d83f94e7f2df69_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning, _1693a_8d83f953416a965_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK