Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Viktor, polykrom underglasyrdekor, _2315a_8d84b37110fa0b4_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Viktor, polykrom underglasyrdekor,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matberedare, Bosch Universal, _2316a_8d84b371b8cc976_lg.jpeg
770
Matberedare, Bosch Universal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tea-caddy, porslin, Kina, sekelskiftet 1900, heltäckande dekor av personer mm i Kantonemalj, _2317a_8d84b37269595bc_lg.jpeg
771
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ytterkrukor, 5 st samt underfat, 4 st, porslin och keramik, Rörstrand, Uppsala Ekeby mm,_2318a_8d84b36fa46bda5_lg.jpeg
Ytterkrukor, 5 st samt underfat, 4 st, porslin och keramik, Rörstrand, Uppsala Ekeby mm,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta; semiantik Isphahan, 370 x 260 cm_2319a_8d84b40065af001_lg.jpeg
Matta; semiantik Isphahan, 370 x 260 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Matta, old persisk, 170 x 95 cm_2320a_8d84b408c9fef5a_lg.jpeg
Matta, old persisk, 170 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, old persisk, 215 x 135 cm_2321a_8d84b40fa4d6a7d_lg.jpeg
775
Matta, old persisk, 215 x 135 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Matta, semiantik/antik persisk , 145 x 105 cm_2322c_8d84b43d4404088_lg.jpeg
Matta, semiantik/antik persisk , 145 x 105 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Ghom, 195 x 120 cm_2323a_8d84b44835c5907_lg.jpeg
Matta, old Ghom, 195 x 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft, _2324a_8d84b5a93e61193_lg.jpeg
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Blomberg, Stig, skulpturer 1 par, järn, vikingaskepp, h 11 cm, _2325a_8d84b5a87fe093e_lg.jpeg
Blomberg, Stig, skulpturer 1 par, järn, vikingaskepp, h 11 cm,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ring, 18 karat vitguld med 5 briljantslipade diamanter om totalt cirka 0,5 carat, vikt 3,6 gram,_2326a_8d84b5a77d78758_lg.jpeg
Ring, 18 karat vitguld med 5 briljantslipade diamanter om totalt cirka 0,5 carat, vikt 3,6 gram,
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, vikt 9,7 gram, otydliga svenska stämplar, _2327a_8d84b5a64bc19f4_lg.jpeg
781
Halskedja, 18 karat rödguld, vikt 9,7 gram, otydliga svenska stämplar,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Örhängen, 1 par, rödguld med odlade pärlor, total vikt 2 gram_2328a_8d84b5a508bc511_lg.jpeg
Örhängen, 1 par, rödguld med odlade pärlor, total vikt 2 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Herrarmbandsur, 14 karat rödguld, 1900-talets mitt, 3 x 3 cm,_2329a_8d84b5a376498a6_lg.jpeg
Herrarmbandsur, 14 karat rödguld, 1900-talets mitt, 3 x 3 cm,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ring, 18 karat rödguld med vita och blå safirer, vikt 1,gram,_2330a_8d84b5a1e6ff67f_lg.jpeg
Ring, 18 karat rödguld med vita och blå safirer, vikt 1,gram,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ringar 2 st, 18 karat rödguld med pärlor, total vikt 5,7 gram, _2331a_8d84b5a0f50a94d_lg.jpeg
Ringar 2 st, 18 karat rödguld med pärlor, total vikt 5,7 gram,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Öman, Martin, egen verkstad, halslänk, stämplad Halmstad 1991, _2332a_8d84b59fd8d4fea_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Collier, odlade, doserande pärlor, silverlås med pärla, _2333a_8d84b59df2aa471_lg.jpeg
Collier, odlade, doserande pärlor, silverlås med pärla,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Collier, odlade pärlor, silverlås med tigeröga, pärlor dia cirka 7 mm,_2334a_8d84b59bb2ceffa_lg.jpeg
Collier, odlade pärlor, silverlås med tigeröga, pärlor dia cirka 7 mm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Collier, odlade pärlor, silverlås med pärla, pärlor dia cirka 5 mm,_2335a_8d84b59a96d5bf5_lg.jpeg
789
Collier, odlade pärlor, silverlås med pärla, pärlor dia cirka 5 mm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bergh, Elis för Kosta, skål, svagt röktonad glasmassa, signerad B2503, _2336a_8d84b5fb64c4ef3_lg.jpeg
Bergh, Elis för Kosta, skål, svagt röktonad glasmassa, signerad B2503,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Englesson, Staffan, ljusstakar, 3 st, krom, stämpelsignerade, _2337a_8d84b62fa90c967_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Westberg, Birgitta, färglito, Förvandling II: Röd, signerad och numrerad 151/200, _2338a_8d84b634aa74332_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 30 SEK
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,_2339a_8d84b6fb4e00171_lg.jpeg
Grovens, Harald, olja, figurkomposition, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ravn, Johannes, olja, gräsänder vid skogssjö, signerad_2340a_8d84b6fc9046ca9_lg.jpeg
Ravn, Johannes, olja, gräsänder vid skogssjö, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jergill, Toralf, olja, skärgårdsmotv, signerad, _2341a_8d84b6fdb91efd8_lg.jpeg
795
Jergill, Toralf, olja, skärgårdsmotv, signerad,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre glas, 3 olika modeller, _2342a_8d84b68c65b56ad_lg.jpeg
796
Parti äldre glas, 3 olika modeller,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Böcker; Svenska läkare-sällskapets handlingar, tom I-X samt XII, Stockholm 1813-33,_2343a_8d84b68ddffd258_lg.jpeg
797
Böcker; Svenska läkare-sällskapets handlingar, tom I-X samt XII, Stockholm 1813-33,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Bok; Wennerdahl, Wilhelm Anders, Lexicon mythico-historicum......, Gabriel Björckegren Linköping 1748,  halvfranskt band, _2344a_8d84b69b54dfd0c_lg.jpeg
798
Bok; Wennerdahl, Wilhelm Anders, Lexicon mythico-historicum......, Gabriel Björckegren Linköping 1748, halvfranskt band,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bok, Dodwell, Henry och Walch, Johann Georg, Vellei Paterculi Quae Supersunt, Gleiditsch & Weidmann, Leipzig, 1712_2345a_8d84b69e05ccefd_lg.jpeg
799
Bok, Dodwell, Henry och Walch, Johann Georg, Vellei Paterculi Quae Supersunt, Gleiditsch & Weidmann, Leipzig, 1712
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Hensius, Daniel, ed,  P. Virgilii Maronis opera, Ex officina Elzeviriana leiden 1636, _2346a_8d84b69fce54ca0_lg.jpeg
800
Bok, Hensius, Daniel, ed, P. Virgilii Maronis opera, Ex officina Elzeviriana leiden 1636,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bok; Principum et illustrium virorum epistolæ, Ludvig Elzevier Amsterdam 1644, _2347a_8d84b6c47027cee_lg.jpeg
801
Bok; Principum et illustrium virorum epistolæ, Ludvig Elzevier Amsterdam 1644,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bok; Den Swenska Psalmboken af Konungen gillad.., J P Lundström 1822, _2348a_8d84b6c103dd7b5_lg.jpeg
802
Bok; Den Swenska Psalmboken af Konungen gillad.., J P Lundström 1822,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bok, Q. Curtii Rufi Historiarum libri, Daniel Elzevier Amsterdam 1677, _2349a_8d84b6c5f4e265e_lg.jpeg
803
Bok, Q. Curtii Rufi Historiarum libri, Daniel Elzevier Amsterdam 1677,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Q. Curtii Rufi Historiarum libri, Pierre de Coup Amsterdam 1715,_2350a_8d84b6c9271176a_lg.jpeg
804
Bok, Q. Curtii Rufi Historiarum libri, Pierre de Coup Amsterdam 1715,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bok, Bure, Anders, Suecia, Sive de Suecorum Regis Dominiis Et Opibus, _2351a_8d84b70679b1847_lg.jpeg
805
Bok, Bure, Anders, Suecia, Sive de Suecorum Regis Dominiis Et Opibus,
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bok, Emmius, Ubbo, Respublicae Graecorum tom I-II, Leiden Ex officina Elzeviriana  1632_2352a_8d84b7046d8e039_lg.jpeg
806
Bok, Emmius, Ubbo, Respublicae Graecorum tom I-II, Leiden Ex officina Elzeviriana 1632
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bok, Respublica et Status Regni Hungariae, Leiden  Ex officina Elzeviriana, 1634_2353a_8d84b702e544157_lg.jpeg
807
Bok, Respublica et Status Regni Hungariae, Leiden Ex officina Elzeviriana, 1634
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
Bok, Trigault, Nicolaas, Regni Chinensis descriptio, Leiden, Ex Officina Elseviriana, 1639, _2354a_8d84b7009fb9462_lg.jpeg
808
Bok, Trigault, Nicolaas, Regni Chinensis descriptio, Leiden, Ex Officina Elseviriana, 1639,
Slutpris2 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Den Svenska Psalm-Boken, P A Brodin Stockholm 1784, _2355a_8d84b70f0a07967_lg.jpeg
809
Bok, Den Svenska Psalm-Boken, P A Brodin Stockholm 1784,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skeppsur och -barometer, mässing, Philips, 1900-talets 2 hälft, _2356a_8d84b7155abbaef_lg.jpeg
810
Skeppsur och -barometer, mässing, Philips, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK