Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, bordslampa, mässing med äggformad, orange glaskupa_2174a_8d84a7a43c9b15f_lg.jpeg
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, bordslampa, mässing med äggformad, orange glaskupa
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Taklampa, mässing, 1920-30-tal, 6 ljusarmar,_2175a_8d84a8291deae0d_lg.jpeg
Taklampa, mässing, 1920-30-tal, 6 ljusarmar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Moithey, Maurille-Antoine, karta, kopparstucken och handkolorerad, Asia veteribus nota....,_2176a_8d84a823f22c372_lg.jpeg
Moithey, Maurille-Antoine, karta, kopparstucken och handkolorerad, Asia veteribus nota....,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Tobaksburk med lock, saltglaserat stengods, Tyskland, 1800-talets 2 hälft, reliefdekor i koboltblått, _2177a_8d84a78a9829935_lg.jpeg
Tobaksburk med lock, saltglaserat stengods, Tyskland, 1800-talets 2 hälft, reliefdekor i koboltblått,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti Grönlandica; miniatyrkajak med tillbehör, skulptur, täljsten, tupilakask mm_2178a_8d84a8450e70241_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rågbrödsskärare, trä och bemålat gjutjärn, Raadvad_2179a_8d84a79534891d3_lg.jpeg
Rågbrödsskärare, trä och bemålat gjutjärn, Raadvad
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 200 SEK
Parti diverse, Ljusstake, smide med färgade glasdelar, ishink, glas med rottinglindat handtag och istång, _2180a_8d84a8ca84a8414_lg.jpeg
Parti diverse, Ljusstake, smide med färgade glasdelar, ishink, glas med rottinglindat handtag och istång,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42, _2181a_8d84a7f2d018cb1_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,_2182a_8d84a7f5d442ebf_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _2183a_8d84a7f785f0912_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _2184a_8d84a7f8dbf5214_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant_1617a_8d84a8c69a75332_lg.jpeg
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, buffet med vitrindörrar, fur, _1613a_8d84a8c1b138d79_lg.jpeg
Okänd designer, buffet med vitrindörrar, fur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel, _1616a_8d84a8c3378011e_lg.jpeg
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för ALFI, salladsbestick, 1 par, palisander, 1950-60-tal, _2185a_8d84a8cea4d6ac0_lg.jpeg
Okänd designer för ALFI, salladsbestick, 1 par, palisander, 1950-60-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer i Poul Henningsens art, taklampor, 1 par, delvis rödlackerat glas och koppar,_2186a_8d84a8c4a2522b4_lg.jpeg
Okänd dansk designer i Poul Henningsens art, taklampor, 1 par, delvis rödlackerat glas och koppar,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, delvis svärtad mässing med bemålad glaskupa, trepassformad fot_2187a_8d84a91abc5b2ff_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, kaffekoppar med fat och assietter, 15 + 15 + 12 st, Koka blå, design 1956, _2188a_8d84a8c05d7636d_lg.jpeg
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, kaffekoppar med fat och assietter, 15 + 15 + 12 st, Koka blå, design 1956,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, bordslampa, krom med vita glaskupor, modell 23405, i produktion 1900, _2189a_8d84a91d9cef4f7_lg.jpeg
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, bordslampa, krom med vita glaskupor, modell 23405, i produktion 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, tillskriven, golvlampa, krom med vita glasskärmar, sannolikt PH 3½ - 2½ ,_2190a_8d84a96bf0658fc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Okänd designer, arbetsbelysning/skrivbordslampa, krom med vit glasskärm, _2191a_8d84a96ebd729eb_lg.jpeg
Okänd designer, arbetsbelysning/skrivbordslampa, krom med vit glasskärm,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _2192a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, _2193a_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stenvinkel, Jan, färglito, _2194a_lg.jpeg
Stenvinkel, Jan, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, _2195a_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _2196a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Agnell, Olle, etsning, _2197a_lg.jpeg
Agnell, Olle, etsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Daum, skål, kristall med dekor av löv i pâte-de-verre, _2198a_lg.jpeg
Okänd designer för Daum, skål, kristall med dekor av löv i pâte-de-verre,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Herrarmbandsur, stål med läderrem, Alfex, _2199a_lg.jpeg
Herrarmbandsur, stål med läderrem, Alfex,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kamera i etui, _2200a_lg.jpeg
Kamera i etui,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, _2201a_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hellsten, Lars för Orrefors, tillskriven, skålfat, _2202a_lg.jpeg
Hellsten, Lars för Orrefors, tillskriven, skålfat,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brunsden, John, akvatint, _2203a_lg.jpeg
Brunsden, John, akvatint,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild, _2204a_lg.jpeg
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap, _2205a_lg.jpeg
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Toyokuni, Kôchôrô III, (Kunisada I), träsnitt, 4 st signerade, 34 x 24 cm, uppklistrade på siden_2206a_8d84a97689a1445_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Schaubach Kunst, figurin, blanc-de-Chine, stående häst, _2207a_8d84a969f03d378_lg.jpeg
Okänd designer för Schaubach Kunst, figurin, blanc-de-Chine, stående häst,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lundgren, Bertil för Rörstrand, skål, chamotterat och glaserat stengods, signerad, medföljer kanna,_2208a_8d84a9d362ebbb9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Herrfickur, silver, Viking, sekelskiftet 1900, _2209a_8d84a9d5382e837_lg.jpeg
Herrfickur, silver, Viking, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti fickur samt armbandsur, 18-1900-tal, mestadels silver_2210a_8d84a9d6ceafa4f_lg.jpeg
Parti fickur samt armbandsur, 18-1900-tal, mestadels silver
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kihlman, Inger, etsning, Värnhemstorget, Malmö, signerad, daterad -66 och numrerad 209/250, _2211a_8d84a9d88b3ef42_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,_2212a_8d84a9d9972055b_lg.jpeg
Sköld, Erik, olja, landskap, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap, _2213a_8d84aac3aaeffe6_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Klyktelefon, Köpehamns Telefoni, 1900-talets 1 hälft, _2214a_8d84aac2151ba5a_lg.jpeg
Klyktelefon, Köpehamns Telefoni, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, svartlackerat trä, urtavla i bemålad metall med bataljscen, antagligen från Schlesvig-Holsteinska kriget 1848, _2215a_8d84aaa63e95578_lg.jpeg
Väggur, svartlackerat trä, urtavla i bemålad metall med bataljscen, antagligen från Schlesvig-Holsteinska kriget 1848,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse, 2 fartygslampor, mässing, vas porslin, Kina, 1900-tal samt kruthorn mässing och koppar,_2216a_8d84aab5ff625de_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa, sekelskiftet 1900,_2217a_8d84aaa77559c91_lg.jpeg
Takfotogenlampa, mässing med vit glaskupa, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffa, vitlackerat trä, senempiretyp, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _2218a_8d84aa29275bad2_lg.jpeg
Soffa, vitlackerat trä, senempiretyp, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK