Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin, _2032a_lg.jpeg
Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jespersen, Svend för B&G, figurin, porslin,_2033a_lg.jpeg
Jespersen, Svend för B&G, figurin, porslin,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, _2034a_lg.jpeg
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, bemålad gips, stående häst, _2035a_8d849a74386c24d_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, bemålad gips, stående häst,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Isenstein, Harald, skulptur, gips, pojkporträtt, signerad och daterad 1965,_2036a_8d849a75a122592_lg.jpeg
Isenstein, Harald, skulptur, gips, pojkporträtt, signerad och daterad 1965,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Parti medicinska instrument; bensåg, reflexhammare mm_2037a_8d849a7743b7d1c_lg.jpeg
Parti medicinska instrument; bensåg, reflexhammare mm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75, _2038a_8d849a7892cf572_lg.jpeg
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad, _2039a_8d849a7a0b31363_lg.jpeg
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde, _2040a_lg.jpeg
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Pälsmössa, fårskinn och ylle med guldrevärer, antagligen för officer vid Persiska Gendarmeriet,_2041a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _2042a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods, _2043a_lg.jpeg
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, gunghäst, bemålat trä och läder, _2044a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition, _2045a_lg.jpeg
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning, _2046a_lg.jpeg
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos, _2047a_lg.jpeg
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild, _2048a_lg.jpeg
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900, _2049a_lg.jpeg
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu.. _2050a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fat, celadonglaserat porslin, Sawankhalok, Thailand, 14-1500-tal, _2051a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Urnor, 1 par, porslin, B&G, 1800-tal, dekor i rött och guld samt av Kronborg respektive Bernstorff Slott i utsparade reserver, _2052a_8d849bd5960164c_lg.jpeg
Urnor, 1 par, porslin, B&G, 1800-tal, dekor i rött och guld samt av Kronborg respektive Bernstorff Slott i utsparade reserver,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Kruka, driven koppar, 17-1800-tal, dekor av festoner mm, _2053a_8d849bd6d2400fa_lg.jpeg
Kruka, driven koppar, 17-1800-tal, dekor av festoner mm,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Urnor, 1 par, porslin, B&G, 1800-tal, förgylld och polykrom dekor av blommor,_2054a_8d849bd8a76aff9_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Parti mestadels äldre tenn och mässing, 17-1900-tal, fat, skål med hänklar, ljusstakar mm,_2055a_8d849bd9e13f235_lg.jpeg
Parti mestadels äldre tenn och mässing, 17-1900-tal, fat, skål med hänklar, ljusstakar mm,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Skrin, delvis bemålad ek med smidesbeslag, 1700-tal, invändig läddika, initialer APD samt datering 1734,_2056a_8d849bdbca46e78_lg.jpeg
Skrin, delvis bemålad ek med smidesbeslag, 1700-tal, invändig läddika, initialer APD samt datering 1734,
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hansen, Björn T, parti etsningar, cirka 20 stycken, delvis kolorerade, _2057a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Duncan, Edward efter Huggins, William John, akvatint och linjeetsning, The Archimedes Steamer, _2058a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Inramade grafiska blad, 1 par (heliogravyrer?), sekelskiftet 1900, kopior efter Antoine Watteau, i samtida förgyllda ramar, _2059a_8d849c605fe2044_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten_2060a_8d849c7dbaf67a6_lg.jpeg
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rupp, Ladislaus, kopparstick, handkolorerat, Interno Del Pantheon..., _2061a_8d849c7c5f12084_lg.jpeg
Rupp, Ladislaus, kopparstick, handkolorerat, Interno Del Pantheon...,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Danker, Balthasar Antoine efter Hackert, Johhan Philipp, kopparstick, Vediuta della Chiesa di S Pietro di Roma... 1776, himlen stucken av Gianno Volpato, _2062a_8d849c7a01654bc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Audran, Gérard efter Le Brun, Charles, kopparstick, 1600-tal, Slaget vid Arbela, ur Alexanders fälttåg, _2063a_8d849c77008b666_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor av sjögräs och luftbubblor, etikett- och handsignerad och numrerad 1715 (1962),_2064a_8d849c74418ab46_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor av sjögräs och luftbubblor, etikett- och handsignerad och numrerad 1715 (1962),
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, skål, violettglaserad keramik, _2065a_lg.jpeg
Okänd designer, skål, violettglaserad keramik,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud, _2066a_lg.jpeg
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll, _2067a_lg.jpeg
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bålskål, porslin, Kina, 1900-talets mitt, _2068a_lg.jpeg
Bålskål, porslin, Kina, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Józefina, Krosno, Polen, 1900-talets 2 hälft, konfektskål med lock, glas, _2069a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Obligation, Banque de l'Indo-Chine, The Chinese Governmet five per cent reorganisation gold loan of 1913, kuponger medföljer_2070a_8d849c700c8e586_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Inglasat veckoschema (?), trä, Danmark, sekelskiftet 1900, _2071a_8d849c63d1f9c5a_lg.jpeg
Inglasat veckoschema (?), trä, Danmark, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, skulptur, lergods_2072a_lg.jpeg
Hellström, Thomas för Nittsjö, skulptur, lergods
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ekman, Birger för Glössner & Co, dubbeldörr, teak med glassektion, etsad dekor av fåglar, växtlighet mm, _2073a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd_2074a_8d849cd4ae7aaaf_lg.jpeg
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd_2075a_8d849cd5ce26187_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, personer i landskap, signerad, _2076a_8d849d955084f32_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, liggande kvinna vid havet, sign épreuve d'artiste, _2077a_8d849d965f9f0cf_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, liggande kvinna vid havet, sign épreuve d'artiste,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Olson, Erik, färglito, 'Fredsduva', signerad, daterad -83 och numrerad 46/100, _2078a_8d849d974cb4170_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, 'Fredsduva', signerad, daterad -83 och numrerad 46/100,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leonette, Dan, olja, myrstack, signerad,_2079a_8d849d9832436fd_lg.jpeg
Leonette, Dan, olja, myrstack, signerad,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK