Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,_2080a_8d849e2be116f45_lg.jpeg
Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad, _2081a_8d849e2d645f791_lg.jpeg
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Damsekretär, palisander med intarsia och mässingsbeslag, antagligen Frankrike, Louis XV-stil, sekelskiftet 1900,_2082a_8d849e2f1f0ea66_lg.jpeg
Damsekretär, palisander med intarsia och mässingsbeslag, antagligen Frankrike, Louis XV-stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bridgebord, trä med grön, filtklädd skiva, sammanfällbart, _2083a_lg.jpeg
Bridgebord, trä med grön, filtklädd skiva, sammanfällbart,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm_2084a_lg.jpeg
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Parti kameror i etui, Kodak, Voigtländer mm, _2085a_lg.jpeg
Parti kameror i etui, Kodak, Voigtländer mm,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Holm, Åke, linoleumsnitt, 4 st, figurkompositioner_2086a_lg.jpeg
Holm, Åke, linoleumsnitt, 4 st, figurkompositioner
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti trasmattor, _2087a_lg.jpeg
Parti trasmattor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olsen, Thorkild för Royal Copenhagen, vas, blanc-de-Chine, räfflad dekor, modellnummer 3143,_2088a_8d849e30af7f8d5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad, _2089a_8d849e327ef366a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, Sommarkällans, signerad och daterad 87,_2090a_8d849e343680f41_lg.jpeg
Skoglund, Gustaf, olja, Sommarkällans, signerad och daterad 87,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Olson, Erik, färglito, Brevets ansikte, signerad, daterad 1974 och numrerad 204/260, _2091a_8d849e366df65ab_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, Brevets ansikte, signerad, daterad 1974 och numrerad 204/260,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, äpple respektive päron,_2092a_8d849e380dde022_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål, glas, dekor av fåglar i landskap, _2093a_8d849e3a454c04d_lg.jpeg
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål, glas, dekor av fåglar i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, handmålat glas, Tulip, _2094a_8d849e3bca4107a_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, handmålat glas, Tulip,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, vitlackerat trä med lösa dynor, _2095a_lg.jpeg
Fåtölj, vitlackerat trä med lösa dynor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,_2096a_lg.jpeg
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Cottex, bordslampa,_2097a_lg.jpeg
Okänd designer för Cottex, bordslampa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Ikea, taklampa, , plast, trä och metall,_2098a_lg.jpeg
Okänd designer för Ikea, taklampa, , plast, trä och metall,
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Bojesen, Claus, gouache, _2099a_lg.jpeg
Bojesen, Claus, gouache,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, skulptur, delvis graverat glas_2100a_lg.jpeg
Okänd designer, skulptur, delvis graverat glas
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Mallow, Lizzi, färglito, _2101a_lg.jpeg
Mallow, Lizzi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Larsson, Lorens, skulpturer, 1 par, skuret och bemålat trä, stående gubbe och gumma, _2102a_8d849ea6dbb6a8b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Orrling, Thorsten för Hans Agne Jakobsson, Markaryd, taklampa, mässing, dekor av "löv", _2103a_8d849ea87b84c2d_lg.jpeg
Orrling, Thorsten för Hans Agne Jakobsson, Markaryd, taklampa, mässing, dekor av "löv",
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Thomson, Annalisa för Uppsala Ekeby, figurin, glaserat lergods, björnunge, _2104a_8d849ea9aa84b46_lg.jpeg
Thomson, Annalisa för Uppsala Ekeby, figurin, glaserat lergods, björnunge,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tallrikar, 7 st, porslin, Königliches und Kaiserliches Porzellanmanufaktur Berlin (KPM), 1800-tal, reliefdekor i Alt-ozier-mönster samt polykrom dekor av grönsaker, _2105a_8d849eab64cdece_lg.jpeg
Tallrikar, 7 st, porslin, Königliches und Kaiserliches Porzellanmanufaktur Berlin (KPM), 1800-tal, reliefdekor i Alt-ozier-mönster samt polykrom dekor av grönsaker,
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Winbladh, Ulla för Alingsås Keramik, väggplakett, blåglaserat lergods, dekor av katt, signerad, _2106a_8d849eace93e0fd_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Figuriner, 4 st, porslin,  ekorre och gråsparv Royal Copenhagen, mes (pessimisten) BoG samt parian, Kristus efter Bertel thorvaldsen, _2107a_8d849eaef7d8075_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Weiss, Claire för Rosenthal, figurin, porslin, flicka med katt, modellnummer 1306, design 1934, polykrom underglasyrdekor,_2108a_8d849eb04d605ad_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,_2109a_8d849f6d7e6ab63_lg.jpeg
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fazakerley, Gordon, olja med applikation, signerad och daterad 1961 a tergo, _2110a_8d849eb204c511a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,_2111a_8d849eb33280bb3_lg.jpeg
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrera377/750,_2112a_8d849f3e700a751_lg.jpeg
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrera377/750,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boczewska, Maria, färglito,_2113a_lg.jpeg
Boczewska, Maria, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning, _2114a_lg.jpeg
Frisk, Thomas, färgetsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, _2115a_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning, _2116a_lg.jpeg
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trädgårdsprydnad, fajans, vasformad med dekor av man mm i starkeldsfärger, _2117a_8d84a84b7c2487b_lg.jpeg
Trädgårdsprydnad, fajans, vasformad med dekor av man mm i starkeldsfärger,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok, _2118a_lg.jpeg
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll, _2119a_lg.jpeg
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hyllmöbel, pyramidmahogny, _2120a_lg.jpeg
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 1 000 SEK
Krüger, Einar, olja, _2121a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _2122a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal, _2123a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world, _2124a_lg.jpeg
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brusewitz, Gunnar, blyerts, parti från Göta Kanal med kanalbåtarna Juno och Wilhelm Tham, signerad och daterad 1989,_2125a_8d849f42aa8894c_lg.jpeg
Brusewitz, Gunnar, blyerts, parti från Göta Kanal med kanalbåtarna Juno och Wilhelm Tham, signerad och daterad 1989,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Steinberg, Saul, efter honom, poster, litograferad med collage, Art of Living 1948, _2126a_8d849f441b7d4ba_lg.jpeg
Steinberg, Saul, efter honom, poster, litograferad med collage, Art of Living 1948,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, akvarell, Vallgatan, Halmstad 1919, signerad O Lagergren, _2127a_8d849f453b86250_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, Vallgatan, Halmstad 1919, signerad O Lagergren,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK