Stolar, 1 par samt taburett, bonad björk med mässingsbeslag, biedermeierstil, 1900-talets början, _2267a_8d84ac934b27f61_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, rödlackerad metall och mässing, _2268a_8d84ac9d41079af_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, taklampa, rödlackerad metall och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning, _2269a_8d84ac8f42884b8_lg.jpeg
Serveringsvagn, ek, modern tillverkning,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampor, 1 par, mässing, dekor av klot, _2270a_8d84ac9bbf6984e_lg.jpeg
Okänd designer, bordslampor, 1 par, mässing, dekor av klot,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 rödbrokiga marmorskivor, _2271a_8d84ac92102d2b0_lg.jpeg
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 rödbrokiga marmorskivor,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mangelkorgar, 1 par, rotting, 1900-talets 1 hälft, _2272a_8d84ac98952298f_lg.jpeg
Mangelkorgar, 1 par, rotting, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 3 del, silver, nyrokokostil, dekor av akantus mm, stämplad GAB Stockholm 1924, _2273a_8d84ac99f4889cf_lg.jpeg
Kaffeservis, 3 del, silver, nyrokokostil, dekor av akantus mm, stämplad GAB Stockholm 1924,
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Vas, porslin, Royal Copenhagen, polykrom underglasyrdekor av äppelblom mot blå fond, _2274a_8d84ac9fa0765c7_lg.jpeg
Vas, porslin, Royal Copenhagen, polykrom underglasyrdekor av äppelblom mot blå fond,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bojaner, 2 st, porslin, Kina, 1800- respektive 1900-tal, _2275a_8d84acc7e920ce7_lg.jpeg
Bojaner, 2 st, porslin, Kina, 1800- respektive 1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 300 SEK
Taklampa, glas med rosa hängen, venetiansk stil, 1900-talets 2 hälft,_2276a_8d84acd8d5616d3_lg.jpeg
Taklampa, glas med rosa hängen, venetiansk stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Inramade fågeltryck, 24 st, heliogravyrer, 1900-talets 1 hälft,_2277a_8d84acd9ca526b1_lg.jpeg
Inramade fågeltryck, 24 st, heliogravyrer, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Rörstrand, krus, stengods, målad polykrom dekor av sydländskt stadslandskap, _2278a_8d84aca2073eb37_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Rörstrand, fat samt skål, stengods, målad polykrom dekor av sydländska stadslandskap, _2279a_8d84aca4f58e8e4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Nielsen, Ingeborg för Royal Copenhagen, figurin, porslin, gäss, modellnummer 609,_2280a_8d84acdb3a2fa99_lg.jpeg
Nielsen, Ingeborg för Royal Copenhagen, figurin, porslin, gäss, modellnummer 609,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Kosta, vitvinsglas, 10 st, cuppa i klarglas på grön fot, h 19 cm_2281a_8d84acdc4db38f1_lg.jpeg
Okänd designer för Kosta, vitvinsglas, 10 st, cuppa i klarglas på grön fot, h 19 cm
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Remmare, 10 st, gultonad glasmassa, _2282a_8d84acdd503bf60_lg.jpeg
Remmare, 10 st, gultonad glasmassa,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tomte, bemålat lergods, Tyskland, _2283a_8d84acde9145b7a_lg.jpeg
Tomte, bemålat lergods, Tyskland,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, dekor i brun relief, _2284a_8d84acbc7daed61_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, dekor i brun relief,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skål, stengods, dekor i brun relief, _2285a_8d84acbe13f47f0_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, skål, stengods, dekor i brun relief,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bonfils, Ada för Royal Copenhagen, figurin, porslin, flicka med docka, modellnr 1938, _2286a_8d84acc6d64e07f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Bara en droppe - flicka med katt, _2287a_8d84acc2d539288_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother, _2288a_8d84acbf9b800a2_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lind, Wilgot, gouache, komposition, _2289a_8d84acd2d909a6e_lg.jpeg
Lind, Wilgot, gouache, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Lind, Wilgot, träsnitt, handkolorerat, kubistisk komposition,_2290a_8d84acd01835c45_lg.jpeg
Lind, Wilgot, träsnitt, handkolorerat, kubistisk komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti silver; skedar, serviettringar samt kaktång, bland annat matsked stämplad Johan Henrik Lose Malmö 1846_2291a_8d84acc9103cd4e_lg.jpeg
Parti silver; skedar, serviettringar samt kaktång, bland annat matsked stämplad Johan Henrik Lose Malmö 1846
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti kakgafflar och kaffeskedar, silver, Rosen, stämplade Gösta Wessfelt Malmö,_2292a_8d84acca024640d_lg.jpeg
Parti kakgafflar och kaffeskedar, silver, Rosen, stämplade Gösta Wessfelt Malmö,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, stämplade Gösta Wessfelt Malmö_2293a_8d84acce61b76f3_lg.jpeg
Kaffeskedar, 12 st, silver, stämplade Gösta Wessfelt Malmö
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft, _2294a_8d84ac6f48dc2bd_lg.jpeg
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, soffbord, krom med glasskiva, _2295a_8d84ac6e1f03ddf_lg.jpeg
Okänd designer, soffbord, krom med glasskiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Toilettebord samt 1 par nattygsbord, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2296a_8d84ac6d3d43ff9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Byrå, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _2297a_8d84ac6aa6f8b61_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, toilettebord, vitlackerat trä, _2298a_8d84ac699d22bd0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avlastnings/sidobord, svarvat, lackerat och bronserat trä, 1800-talets 2 hälft, _2299a_8d84ace5610a27e_lg.jpeg
Avlastnings/sidobord, svarvat, lackerat och bronserat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Cooperativa Förbundet, säng/vägglampa, vit plast, _2300a_8d84acf0713208a_lg.jpeg
Okänd designer för Cooperativa Förbundet, säng/vägglampa, vit plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Berglund, Bengt för Gustavsberg, tallrikar, 6 st, stengods, Bågskytt, dekor i brunt, _2301a_8d84acf1b56fc33_lg.jpeg
Berglund, Bengt för Gustavsberg, tallrikar, 6 st, stengods, Bågskytt, dekor i brunt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, miniatyrljusstakar, 4 st, mässing, modell L 125, h 4,5 cm,_2302a_8d84b31c7362346_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Theskedar, 12 st, silver, Haga, stämplade J L Hultman Stockholm, _2303a_8d84b32422d2174_lg.jpeg
Theskedar, 12 st, silver, Haga, stämplade J L Hultman Stockholm,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Termoskanna, så kallad TeVe-kanna, krom och gul plast, 1950-tal,_2304a_8d84b32367aa84d_lg.jpeg
Termoskanna, så kallad TeVe-kanna, krom och gul plast, 1950-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrarmbandsur, stål, Cerina Automatic,_2305a_8d84b321450952f_lg.jpeg
Herrarmbandsur, stål, Cerina Automatic,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampetter, 1 par, förgylld brons och mässing med prismor, nyrokoko, _2306a_8d84b32027ed06e_lg.jpeg
Vägglampetter, 1 par, förgylld brons och mässing med prismor, nyrokoko,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Åke Wilhelm, gouache, kubistisk komposition, signerad och daterad 1950, _2307a_8d84b31f55cbc07_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Schaefer, Karl, olja, stilleben med amaryllis och vindruvor, signerad, _2308a_8d84b31a7b7a178_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, norrländskt landskap, signerad Hennings  (?)_2309a_8d84b31e5d3f25c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gahn, Greta, tillskriven, färgserigrafier, 1 par, Harlekin och Columbine, signerade Gahn, daterade -60 och numrerade 6/20, _2310a_8d84b31d65da6b2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, valnöt och bonat trä, Junghans, sekelskiftet 1900, _2311a_8d84b329c9a5aec_lg.jpeg
Väggur, valnöt och bonat trä, Junghans, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1940-50-tal, _2312a_8d84b32c4406241_lg.jpeg
Hallampa, mässing med prismor, 1940-50-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal. _2313a_8d84b43a6afd6b4_lg.jpeg
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Almström, Emmy för Rörstrand, skål, flintgods, Ostindia, design 1932, _2314a_8d84b3706ec5f0a_lg.jpeg
Almström, Emmy för Rörstrand, skål, flintgods, Ostindia, design 1932,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK