Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Citterio, Antonio för B&B Italia, fåtölj, vit läderklädsel, _18345a_8da2130f121ade0_lg.jpeg
Citterio, Antonio för B&B Italia, fåtölj, vit läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Satsbord, 3 st, lackerat trä med kakelplattor, _18346a_8da213101c9e053_lg.jpeg
Satsbord, 3 st, lackerat trä med kakelplattor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för NK, soffbord, mahogny med utdragbara skivor, engelsk stil, 1900-talets mitt, profilerad sarg, _18347a_8da213116ff24ac_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kokholm, Fleming, pastell, komposition, _18348a_lg.jpeg
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Silvermynt, 2/3 Specie Daler,  Danmark, Christian 7 1787,_18349a_lg.jpeg
Silvermynt, 2/3 Specie Daler, Danmark, Christian 7 1787,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö, _18350a_lg.jpeg
Wennemoes, Carl, olja, landskap vid sjö,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mynt, 1 Thaler 1763 Friedrich August II(1733-1763) Kurfurstendömet Sachsen, _18351a_lg.jpeg
Mynt, 1 Thaler 1763 Friedrich August II(1733-1763) Kurfurstendömet Sachsen,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Silvermynt, 1 mark/16 skilling, Danmark Kristian IV 1645,_18352a_lg.jpeg
Silvermynt, 1 mark/16 skilling, Danmark Kristian IV 1645,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Silvermynt, Danmark, 2 skilling 1861. FELPUNSAT, skall vara 1681_18353a_lg.jpeg
Silvermynt, Danmark, 2 skilling 1861. FELPUNSAT, skall vara 1681
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Goldscheider, Marcel, egen verkstad, Staffordshire, figurin, glaserat flintgods, dansande kvinna i folkdräkt, _18354a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Seindal , Børge för P Westergaards Møbelfabrik, Silkeborg, byrå, palisander, _18355a_8da2137729ca5e0_lg.jpeg
Seindal , Børge för P Westergaards Møbelfabrik, Silkeborg, byrå, palisander,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer, taklampa, blyglas, modern tillverkning, _18356a_8da2137888386cf_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, blyglas, modern tillverkning,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt, _18357a_8da21379839cb97_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, möjligen Kai Kristiansen, armstol, bonad bok med svart skaiklädsel, _18358a_8da2137a7686f52_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soff/salongsbord, mahogny, 1910-20-tal, _18359a_8da2137b672d8ea_lg.jpeg
Soff/salongsbord, mahogny, 1910-20-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Deganello, Carmine  för Pablo Designs, San Francisco, tak/golvlampa, krom och polyester, "Solis", _18360a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Skrivställ, svart marmor och förgylld mässing, 1800-talets 2 hälft, dekor av timmerstuga mm, _18361a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Säkerhetsskåp, FG modell HP05, _18362a_lg.jpeg
Säkerhetsskåp, FG modell HP05,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skalma Design Team för Skalma, Skals, soffa, såpbehandlad ek med textilklädsel, "Asmara", _18363a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Mask/huvudprydnad, skuret trä, Bamun, Kamerun, 1900-talets 2 hälft,_18364a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft, _18365a_lg.jpeg
Byrå, rödlackerat och bronserat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skåp, ek med smidda beslag, arts-and-crafts, sekelskiftet 1900, _18370a_8da2145b4b40379_lg.jpeg
Skåp, ek med smidda beslag, arts-and-crafts, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Gerold, figurin, porslin, svalor, _18376a_lg.jpeg
Okänd designer för Gerold, figurin, porslin, svalor,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Barnmöbel/soffa med förvaring, vitlackerat trä, _18377a_lg.jpeg
Barnmöbel/soffa med förvaring, vitlackerat trä,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sängbord/bricka, bambu och rotting, _18381a_8da21de87eb6a70_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, pinnstol, rödbetsad björk, _18383a_8da21de683e0e6e_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, pinnstol, rödbetsad björk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tvättkommod, fur med vit marmorskiva, 1910-20-tal, _18371a_8da21de9be7d44a_lg.jpeg
Tvättkommod, fur med vit marmorskiva, 1910-20-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kista ek på kulfötter, skuren och bonad ek, delvis 1700-tal, _18366a_8da21deb322ed70_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, bokhylla, palisander, 1950-60-tal, _18367a_8da21e14c403569_lg.jpeg
Okänd dansk designer, bokhylla, palisander, 1950-60-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Nybrofabriken, Fröseke, hallmöbel med spegel, ek, "Lady",_18399a_8da222a09a6b04c_lg.jpeg
Okänd designer för Nybrofabriken, Fröseke, hallmöbel med spegel, ek, "Lady",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj, böjträ med grå fårskinnsklädsel, 'Kurva', _18397a_8da221d1d782645_lg.jpeg
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj, böjträ med grå fårskinnsklädsel, 'Kurva',
SlutprisInga bud
Värdering4 400 - 5 000 SEK
Armstolar, ett par, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _18400a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, ett par, gråmålat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _18401a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru, _18402a_lg.jpeg
Skulptur, skuren sten, 1800-tal, sjöjungfru,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska, _18404a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, italiensk blomsterförsäljerska,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden, _18403a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot. nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _18405a_lg.jpeg
Byrå, valnöt och valnötsrot. nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hansen, Severin för Haslev/Royal Copenhagen, soffbord, palisander med infattade Tenerakakel, dessa design Nils Thorsson, _18368a_8da21e165091b64_lg.jpeg
Hansen, Severin för Haslev/Royal Copenhagen, soffbord, palisander med infattade Tenerakakel, dessa design Nils Thorsson,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffa, skuren mahogny, rokokostil, 1900-talets mitt, _18369a_8da21e7ceeeef14_lg.jpeg
Soffa, skuren mahogny, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hörnskåp, skuren ek, barockstil, 1800-talets slut, _18372a_8da21e7dec5b5fb_lg.jpeg
Hörnskåp, skuren ek, barockstil, 1800-talets slut,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Torkställningar, 8 st, fur, 1900-talets 1 hälft, _18373a_8da21f5b4c6cd16_lg.jpeg
Torkställningar, 8 st, fur, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kista, ek med smidda beslag, barock, 1700-tal, _18374a_8da21f5c39f1e67_lg.jpeg
Kista, ek med smidda beslag, barock, 1700-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Väggvitrinskåp, vitlackerat trä, 1920-30-tal, _18375a_8da21e7ec0e4daa_lg.jpeg
Väggvitrinskåp, vitlackerat trä, 1920-30-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes, _18406a_lg.jpeg
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 3 + 1, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar, _18407a_lg.jpeg
Armstolar, 3 + 1, svarvad och bonad alm, så kallade Windsorstolar,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stolar, 6 st, vitmålat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _18408a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matbord med 2 iläggsskivor samt buffet, vitlackerat trä, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, _18409a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Göte Möbler, fåtöljer, 1 par samt fotpall, metall med palisanderimiterande foliering, _18378a_8da21f5d2bae074_lg.jpeg
Okänd designer för Göte Möbler, fåtöljer, 1 par samt fotpall, metall med palisanderimiterande foliering,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK