Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok, _18379a_8da21e7f8fc584a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade, _18396a_8da221d0b95e4bf_lg.jpeg
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade, _18410a_8da229eb8626eb3_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485", _18411a_8da229efd025b65_lg.jpeg
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485", _18412a_8da229f28e4622d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Leonard, Thea för Nässjö Stolfabrik, stolar, 4 st, svarvad och bonad björk, "Flamingo", _18413a_8da22a0cb64c9eb_lg.jpeg
Leonard, Thea för Nässjö Stolfabrik, stolar, 4 st, svarvad och bonad björk, "Flamingo",
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, 1900-talets mitt, dekor av akantus, _18414a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen,  medföljer originalask_18415a_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen, medföljer originalask
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote", _18416a_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000, _18417a_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C, _18418a_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,_18420a_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000, _18419a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909, _18421a_8da22a0b8ad9346_lg.jpeg
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Andersen, Johannes för CFC Silkeborg, satsbord, 3 st, teak, 1950-tal, _18422a_8da22a224721ee3_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok, _18423a_8da22a4b07df342_lg.jpeg
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek, _18424a_8da22a55cb8b6e9_lg.jpeg
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast, _18425a_8da22a5c93a422d_lg.jpeg
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall, _18426a_8da22a5bb5b6006_lg.jpeg
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Åkerblom, Bengt och Eklöf, Gunnar för  Nässjö Stolfabrik, pinnstolar, 1 par, björk, "Åkerblomstolen", _18427a_8da22a621a6e22e_lg.jpeg
Åkerblom, Bengt och Eklöf, Gunnar för Nässjö Stolfabrik, pinnstolar, 1 par, björk, "Åkerblomstolen",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä, _18428a_lg.jpeg
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits, _18429a_lg.jpeg
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander, _18430a_lg.jpeg
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand, _18431a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, brännlackerad metall och mässing med textilskärm, modell 4250, _18432a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matbestick, nysilver, modell Olga, _18433a_lg.jpeg
Matbestick, nysilver, modell Olga,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk, _18434a_8da22a71ca07e89_lg.jpeg
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing, _18435a_8da22a7953bfc8f_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar, _18436a_8da22a8aab637e4_lg.jpeg
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Aalto, Alvar för Artek, pall, björk , modellnummer 64, _18398a_8da221cec62e6fa_lg.jpeg
Aalto, Alvar för Artek, pall, björk , modellnummer 64,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, nattygsbord, 1 par, mahogny_18395a_8da221cfe2ba335_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, nattygsbord, 1 par, mahogny
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker_18394a_8da2217d5587d5b_lg.jpeg
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär_18393a_8da2217c720be6c_lg.jpeg
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, vit-, blå- och rödlackerad plåt modell PH 5, _18437a_8da22ae338e29f4_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost_18392a_8da2217bb6d0d17_lg.jpeg
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil, _18391a_8da2217ae1faf3c_lg.jpeg
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för AB Svenska Möbelfabriker, spelbord, bonat trä med grön, filtklädd skiva, _18438a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro, _18440a_lg.jpeg
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool", _18439a_lg.jpeg
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Form og Farve, hals- respektive armring, förgylld metall, _18441a_8da22b9897a5618_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, _18442a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt, _18464a_8da22b915527661_lg.jpeg
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kortsvärd i balja, smide, ebenholz och läder, _18465a_8da22bfb11cc4de_lg.jpeg
Kortsvärd i balja, smide, ebenholz och läder,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, liggande Grand Danois, _18466a_8da22ba99f5495b_lg.jpeg
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, liggande Grand Danois,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, glas och teak, _18469a_8da22bab81eaf07_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, glas och teak,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, vas samt ljusstakar, 1 par, "Prisma", _18449a_8da22af9c14568e_lg.jpeg
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, vas samt ljusstakar, 1 par, "Prisma",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti mynt, 16-1800-tal, _18472a_lg.jpeg
Parti mynt, 16-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900, _18473a_lg.jpeg
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK