Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä, _18537a_lg.jpeg
Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans, _18538a_lg.jpeg
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900, _18539a_lg.jpeg
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, gult glas och brun plast, _18540a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Servisdelar, flintgods, Rörstrand Stambul, 1800-talets 2 hälft, _18541a_8da22f017ce1da3_lg.jpeg
Servisdelar, flintgods, Rörstrand Stambul, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tallrik samt skål, porslin, Kina, Qianlong/Jiaqing, 17-1800-tal, _18542a_8da22efc9ffb278_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Karott med lock, porslin, Meissen, 1800-talets slut, _18543a_8da22efdd906d31_lg.jpeg
Karott med lock, porslin, Meissen, 1800-talets slut,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tallrikar 6 st, djupa samt assietter, 4 st, porslin, Royal Copenhagen, empire, _18544a_8da22f02b0be8c2_lg.jpeg
Tallrikar 6 st, djupa samt assietter, 4 st, porslin, Royal Copenhagen, empire,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Crêmekoppar med lock, 3 st, porslin, Kina Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 1900, _18545a_8da22eff40a17cb_lg.jpeg
Crêmekoppar med lock, 3 st, porslin, Kina Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, lekande isbjörnar, _18546a_8da22f429349835_lg.jpeg
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, lekande isbjörnar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old persisk, _18547a_lg.jpeg
Matta, old persisk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg, _18548a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Hamadan, _18549a_lg.jpeg
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
4 delar, porslin, Kantonemalj, Kina, 18-1900-tal, Thekanna samt 3 fat, _18550a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart, _18551a_lg.jpeg
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal, _18552a_lg.jpeg
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
3 delar silver; luktdosa, Lars Larsson & Co Göteborg 1883, snusdosa, antagligen Tyskland, empire, 1800-talets 1 hälft samt_18553a_8da22f831abdf2a_lg.jpeg
3 delar silver; luktdosa, Lars Larsson & Co Göteborg 1883, snusdosa, antagligen Tyskland, empire, 1800-talets 1 hälft samt
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
4 delar smycken; collierer ametist respektive karneol samt broscher, silver med _18554a_8da22f84495c933_lg.jpeg
4 delar smycken; collierer ametist respektive karneol samt broscher, silver med
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, thekanna samt gryta med lock, porslin, Koka Blå, _18555a_8da22f43f73794e_lg.jpeg
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, thekanna samt gryta med lock, porslin, Koka Blå,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
4 delar porslin; 2 fågelungar B&G samt rödhake och lockask Royal Copenhagen, _18556a_8da22f44c62947d_lg.jpeg
4 delar porslin; 2 fågelungar B&G samt rödhake och lockask Royal Copenhagen,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, björk med intarsia, urtavla signerat Olof Kieding no 87 (1724-1805), _18557a_8da22f8571256cc_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Aladåbform, koppar, 1800-talets 1 hälft, _18558a_8da22f45b477a73_lg.jpeg
Aladåbform, koppar, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Karaff, kristall med silvermontage, Tyskland, 1900-talets 2 hälft, _18559a_8da22f469b36726_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Salomon, Harald för Rörstrand, skålfat, stengods, _18560a_8da22f477d4d313_lg.jpeg
Salomon, Harald för Rörstrand, skålfat, stengods,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Badrumsskåp, gul och svart plast, Vetta, Italien 1960-tal, _18561a_8da22f82081940b_lg.jpeg
Badrumsskåp, gul och svart plast, Vetta, Italien 1960-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, 1900-talets början, _18562a_8da22f87ce40e6e_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, 1900-talets början,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, metall och glas, 1900-talets början, _18563a_8da22f899ed56c4_lg.jpeg
Bordsfotogenlampa, metall och glas, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette), _18564a_8da22faed968fb5_lg.jpeg
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette), _18565a_8da22fb0f3ed5d2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur, _18566a_8da22fc2c89267f_lg.jpeg
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti äldre spel, pussel mm, _18567a_8da22fe3b71d276_lg.jpeg
Stort parti äldre spel, pussel mm,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette), _18568a_8da22fafef57bc2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skyttespel,  IMO Diana Schiessautomat, _18569a_8da22faae60548d_lg.jpeg
Skyttespel, IMO Diana Schiessautomat,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bänk, fur, tillverkad av halvstock, _18570a_8da22fa7c6d6bcf_lg.jpeg
Bänk, fur, tillverkad av halvstock,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spelmaskin, Yatzy Bar, _18571a_8da22fa6e647a54_lg.jpeg
Spelmaskin, Yatzy Bar,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, _18572a_8da22fc459037f0_lg.jpeg
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp, _18573a_8da22fc5422f61b_lg.jpeg
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt, _18574a_8da22fc6e1ccd6a_lg.jpeg
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krüger, Einar, olja, vinterlandskap från Härjedalen, _18575a_8da22fe4a20a474_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, vinterlandskap från Härjedalen,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien, _18576a_8da22fc628db223_lg.jpeg
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mogensen, Börge för Karl Andersson & Söner, stol, ek med cognacsfärgad läderklädsel, _18577a_8da22fe55e30b45_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för IKEA, stolar, 4 st, ek med textilklädsel, 1960-tal, _18578a_8da22fe623f546b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot, _18579a_8da22fe6d9f5db9_lg.jpeg
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti nysilver, 1900-tal, _18580a_8da22fea319d79d_lg.jpeg
Stort parti nysilver, 1900-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol, _18581a_8da2370d604de30_lg.jpeg
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kåks, Olle, utställningsaffisch, litograferad, "Night Fight Louisiana 82",_18584a_8da2371d5a81870_lg.jpeg
Kåks, Olle, utställningsaffisch, litograferad, "Night Fight Louisiana 82",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Chagall, Marc, litograferad utställningaffisch, Galerie Maeght 1972, _18587a_8da23724f7355c7_lg.jpeg
Chagall, Marc, litograferad utställningaffisch, Galerie Maeght 1972,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Chagall, Marc, utställningsaffisch, offset, Louisiana 1982, _18586a_8da2371e88251b7_lg.jpeg
Chagall, Marc, utställningsaffisch, offset, Louisiana 1982,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK