Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Miro, Joan, litograferad utställningsaffisch, Galerie Maeght 1973, _18585a_8da23725bae1aef_lg.jpeg
Miro, Joan, litograferad utställningsaffisch, Galerie Maeght 1973,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Nyman, Olle, färglito, landskap, _18583a_8da2371a13c1144_lg.jpeg
Nyman, Olle, färglito, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lindell, Lage, utställningsaffisch, offset, Lunds Konsthall 1985, _18582a_8da2371b65a4620_lg.jpeg
Lindell, Lage, utställningsaffisch, offset, Lunds Konsthall 1985,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Arbetsbelysning,  vitlackerad metall, Luxo L-1, _18589a_8da2370f4c8cce0_lg.jpeg
Arbetsbelysning, vitlackerad metall, Luxo L-1,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Arbetsbelysning, grålackerad metall, 1900-talets mitt, _18588a_8da2370fefa401e_lg.jpeg
Arbetsbelysning, grålackerad metall, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Album, nödvaluta/kuponger, Tyskland, _18590a_8da2370e4d80448_lg.jpeg
Album, nödvaluta/kuponger, Tyskland,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Koppel, Henning för B&G, terrin med lock, blanc-de-chine, _18591a_8da2376737e29d7_lg.jpeg
Koppel, Henning för B&G, terrin med lock, blanc-de-chine,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, _18593a_8da2376837c5e7f_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hänge, tand med montage  i 14 karat rödguld, _18594a_8da237bd761ea3f_lg.jpeg
Hänge, tand med montage i 14 karat rödguld,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, skulptur, glaserat lergods, stående ejderhane, _18595a_8da2376a080935d_lg.jpeg
Okänd designer, skulptur, glaserat lergods, stående ejderhane,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel, _18596a_8da2376914f2dc1_lg.jpeg
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd kinesisk konstnär, bildrulle, akvarell på papper, flodlandskap, _18597a_8da237c0b484862_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Biblioteksbord, skuren och bonad ek, art-and-crafts, _18601a_8da237c18d20ec6_lg.jpeg
Biblioteksbord, skuren och bonad ek, art-and-crafts,
Slutpris2 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bords/bouillottelampa, mässing, orientaliskt arbete, sekelskiftet 1900, _18602a_8da237c45324fb5_lg.jpeg
Bords/bouillottelampa, mässing, orientaliskt arbete, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Trofé, uppstoppad lunnefågel (Fratercula arctica) på sockel, _18600a_8da237751f93fe2_lg.jpeg
Trofé, uppstoppad lunnefågel (Fratercula arctica) på sockel,
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dokumentmappar, 1 par, papp, 1900-talets början, _18599a_8da237bf631fa7b_lg.jpeg
Dokumentmappar, 1 par, papp, 1900-talets början,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Handfat, slipad sten, modern tillverkning, _18592a_8da2375951a2032_lg.jpeg
Handfat, slipad sten, modern tillverkning,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Brevkortsalbum, 4 st, 1900-talets första hälft, _18598a_8da2376e2421d68_lg.jpeg
Brevkortsalbum, 4 st, 1900-talets första hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti koppar, _18603a_8da237fb60f3f5d_lg.jpeg
Stort parti koppar,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), askfat, aluminium, Ultima _18604a_8da237bc4fbf312_lg.jpeg
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), askfat, aluminium, Ultima
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti myntalbum, Danmark, _18605a_8da237fc8274c87_lg.jpeg
Parti myntalbum, Danmark,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampa, grönmålad keramik, art-déco, 1920-tal, _18606a_8da237c56ffbc41_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kamp Jensen, Else för B&G, skål, stengods, _18607a_8da237fd8b09271_lg.jpeg
Kamp Jensen, Else för B&G, skål, stengods,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti knivar i baljor; 5 st Keris, Indonesien, 18-1900-tal samt 1 khukri, Indien eller Nepal, _18608a_8da237fe983f5d2_lg.jpeg
Parti knivar i baljor; 5 st Keris, Indonesien, 18-1900-tal samt 1 khukri, Indien eller Nepal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Thorsén, Fredrik, olja, stilleben, _18609a_8da237ffe3687cd_lg.jpeg
Thorsén, Fredrik, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sørensen-Sornum, Børge, relief/skultur, delvis bemålat trä, strandfynd, _18610a_8da23800b7d6362_lg.jpeg
Sørensen-Sornum, Børge, relief/skultur, delvis bemålat trä, strandfynd,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
2 delar silver; thespindel med svärtat träskaft, stämplad Conrad Thulin Landskrona 1845 samt saltkar, vikingastil, i form av dryckeshorn, stämplat Theodor Olsens Eftr Bergen, _18611a_8da238d3842512e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig, _18612a_8da238d476e3d48_lg.jpeg
Kragh, Ejnar R, olja, skogsstig,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Sven, gouache, Halmstad hamn sedd från Västra Stranden, _18613a_8da238d55fd12e3_lg.jpeg
Johansson, Sven, gouache, Halmstad hamn sedd från Västra Stranden,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Johan, pastell, sommarlandskap, _18614a_8da238d68b815ca_lg.jpeg
Johansson, Johan, pastell, sommarlandskap,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med ansikte, _18615a_8da238d7461a69f_lg.jpeg
Fredholm, Bertil, blandteknik, komposition med ansikte,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Rörstrand, 1800-tal, askfat, glaserat flintgods, i form av vikt exemplar av Aftonbladet 1884, medföljer_18616a_8da238d825087af_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, 1800-tal, askfat, glaserat flintgods, i form av vikt exemplar av Aftonbladet 1884, medföljer
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 1910-20-tal, litografier, 1 par, inglasade, stående kvinnor, _18617a_8da238d8fa735b3_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1910-20-tal, litografier, 1 par, inglasade, stående kvinnor,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien, _18618a_8da238da4c4f893_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien, _18619a_8da238db57f3991_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Rosén, David för Nordiska Kompaniet (NK), skåp, mahogny med mässingshandtag, ur Futuraserien, _18620a_8da238dc308a521_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Caféstol, tvinnad järntråd, 1900-talets 1 hälft, _18621a_8da2390f617baef_lg.jpeg
Caféstol, tvinnad järntråd, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel, _18622a_8da2391039a4b85_lg.jpeg
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, svart läder- och konstläderklädsel, _18623a_8da23910e9c7120_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
5 delar silver; 4 skedar gammalfransk modell samt 1 sked modell Uppsala, _18624a_8da239856d020a7_lg.jpeg
5 delar silver; 4 skedar gammalfransk modell samt 1 sked modell Uppsala,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Berntsen, Maria för Georg Jensen, kandelaber till 4 ljus, rostfritt stål, "Season", _18625b_8da239862749a10_lg.jpeg
Berntsen, Maria för Georg Jensen, kandelaber till 4 ljus, rostfritt stål, "Season",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Altanmöbel, bambu och rotting, soffa, 2 fåtöljer samt bord med glasskiva_18626a_8da239877f56db1_lg.jpeg
Altanmöbel, bambu och rotting, soffa, 2 fåtöljer samt bord med glasskiva
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mynt, _18627a_8da23988917042e_lg.jpeg
Parti mynt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old persisk, _18628a_8da23b3489a5ac7_lg.jpeg
Matta, old persisk,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, porträtt av drottning, _18629a_8da23b35835259e_lg.jpeg
Okänd engelsk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, porträtt av drottning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _18630a_8da23a797237b82_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Filateli: Schaubeckalbum med frimärken, _18631a_8da239fbfac626d_lg.jpeg
Filateli: Schaubeckalbum med frimärken,
Slutpris2 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Soffa, helstoppad, 3-sits, Howardmodell, _18632a_8da23a7bbce97bc_lg.jpeg
Soffa, helstoppad, 3-sits, Howardmodell,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK