Laddar...

Augustiauktion

Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.

Visning:

Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00

Augustiauktion
Avslutad
Okänd designer för GAB, kaffeservis, 3 delar, tenn med trähandtag, funkis, ; kaffe- och gräddkanna, sockerskål samt bricka, _21856a_8da869185298024_lg.jpeg
723
Okänd designer för GAB, kaffeservis, 3 delar, tenn med trähandtag, funkis, ; kaffe- och gräddkanna, sockerskål samt bricka,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kjellander, Lars, skål med underfat, glas, _21857a_8da86919f1e104b_lg.jpeg
724
Kjellander, Lars, skål med underfat, glas,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Hyllsystem, teak, Ulferts, 3 underdelar samt 3 bokhyllor med vitrinsektioner, _21259a_8da86a82d081ad7_lg.jpeg
725
Hyllsystem, teak, Ulferts, 3 underdelar samt 3 bokhyllor med vitrinsektioner,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Avlastningsbord, skuret fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900, _21903a_8da86acd2f46649_lg.jpeg
726
Avlastningsbord, skuret fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Vapenfodral, aluminium med plastdetaljer, _21904a_8da86ad75669dc9_lg.jpeg
727
Vapenfodral, aluminium med plastdetaljer,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lundquist, Birger, tusch, sittande kinesisk man, _21905a_lg.jpeg
728
Lundquist, Birger, tusch, sittande kinesisk man,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Holsby, Poul, färglito, "Au début des temps II"_21906a_lg.jpeg
729
Holsby, Poul, färglito, "Au début des temps II"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Teleskoplampor, 3 st, krom och plast, Stella, _21907a_lg.jpeg
730
Teleskoplampor, 3 st, krom och plast, Stella,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Stol, skuren bok, antagligen Norge, 1700-tal, _21908a_lg.jpeg
731
Stol, skuren bok, antagligen Norge, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Termoskannor, 2 st, vitmetall, Alfi, _21909a_lg.jpeg
732
Termoskannor, 2 st, vitmetall, Alfi,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Damarmbandsur, förgyllt stål, Girard-Perregaux, 1900-talets mitt, _21910a_lg.jpeg
733
Damarmbandsur, förgyllt stål, Girard-Perregaux, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för EEA-Leuchten, 1960-70-tal, golvlampor, 1 par, brunglaserat lergods, _21911a_lg.jpeg
734
Okänd designer för EEA-Leuchten, 1960-70-tal, golvlampor, 1 par, brunglaserat lergods,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Takkrona, glas med prismor, 1900-talets 2 hälft, _21912a_lg.jpeg
735
Takkrona, glas med prismor, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Armstolar, 1 par, rikt skuret och bonat trä, régence-stil, _21913a_lg.jpeg
736
Armstolar, 1 par, rikt skuret och bonat trä, régence-stil,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Hald, Edward för Orrefors, skål, glas, _21858a_8da8691b6b883b8_lg.jpeg
737
Hald, Edward för Orrefors, skål, glas,
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti elastolinfigurer mm till julkrubba, _21859a_8da86925a80feda_lg.jpeg
738
Parti elastolinfigurer mm till julkrubba,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Tantalus, teak, 1950-60-tal, _21860a_8da86929739e993_lg.jpeg
739
Tantalus, teak, 1950-60-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Soffa, alm, empire, 1800-talets 1 hälft, _21914a_lg.jpeg
740
Soffa, alm, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Tinbäck, Klas Göran för Kosta, vas, glas, _21915a_lg.jpeg
741
Tinbäck, Klas Göran för Kosta, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, mahogny med mässingsbeslag, _21916a_lg.jpeg
742
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, mahogny med mässingsbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Stolar, 6 st, ljus björk, biedermeierstil, _21917a_lg.jpeg
743
Stolar, 6 st, ljus björk, biedermeierstil,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, glas, dekor av lösa, gultonade kupor, _21918a_lg.jpeg
744
Okänd konstnär, skulptur, glas, dekor av lösa, gultonade kupor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek, _21919a_lg.jpeg
745
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti glas, Reijmyre "Antik", _21920a_lg.jpeg
746
Parti glas, Reijmyre "Antik",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Jensen, Jacob för B&O, högtalare, 1 par, Beovox S45, Typ 6302_21862a_8da869576cd9bdf_lg.jpeg
747
Jensen, Jacob för B&O, högtalare, 1 par, Beovox S45, Typ 6302
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Väggrelief, gjutjärn, 1900-talets mitt, dekor av stående kvinna, _21863a_8da86958f22931d_lg.jpeg
748
Väggrelief, gjutjärn, 1900-talets mitt, dekor av stående kvinna,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för Ulefos, relief, svärtat gjutjärn, _21864a_8da8695a0f5c667_lg.jpeg
749
Okänd designer för Ulefos, relief, svärtat gjutjärn,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Örnemark, Calle, skulpur, svärtat gjutjärn, "Jätten Vist", _21866a_8da8692b07b9ea4_lg.jpeg
750
Örnemark, Calle, skulpur, svärtat gjutjärn, "Jätten Vist",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Kint-Larsen, Tove & Edvard för Seffle Möbelfabrik, soffbord, palisander med 2 utdragbara melaminskivor, _21921a_lg.jpeg
751
Kint-Larsen, Tove & Edvard för Seffle Möbelfabrik, soffbord, palisander med 2 utdragbara melaminskivor,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, fur, _21922a_lg.jpeg
752
Okänd designer, 1960-70-tal, väggspegel, fur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Björquist, Karin för Gustavsberg, servisdelar, Ornamin, "Zoom", _21924a_lg.jpeg
753
Björquist, Karin för Gustavsberg, servisdelar, Ornamin, "Zoom",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Karta, stålstucken och handkolorerad, "Karta öfver Staden Falköping med dertill lydande egor.... ", _21923a_lg.jpeg
754
Karta, stålstucken och handkolorerad, "Karta öfver Staden Falköping med dertill lydande egor.... ",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl, _21925a_lg.jpeg
755
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Karta, stålstucken och handkolorerad, "Karta öfver Staden Ulricehamn med dertill lydande egor.... ", _21926a_lg.jpeg
756
Karta, stålstucken och handkolorerad, "Karta öfver Staden Ulricehamn med dertill lydande egor.... ",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Mäkisen uvastin Oy, Finland, 1960-70-tal, väggspegel, plast, _21927a_lg.jpeg
757
Okänd designer för Mäkisen uvastin Oy, Finland, 1960-70-tal, väggspegel, plast,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd tillverkare, leksak, plysch, 1900-talets mitt, stående giraff, _21928a_lg.jpeg
758
Okänd tillverkare, leksak, plysch, 1900-talets mitt, stående giraff,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Jönsson, Bror, olja, bygata med häst och vagn_21871a_8da869f9fbb3984_lg.jpeg
759
Jönsson, Bror, olja, bygata med häst och vagn
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Jönsson, Bror, olja, gående människor_21872a_8da869fae03bbdf_lg.jpeg
760
Jönsson, Bror, olja, gående människor
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, spolformad med dekor i blått underfång, _21929a_lg.jpeg
761
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, spolformad med dekor i blått underfång,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, antik Kazak (?), _21930a_lg.jpeg
762
Matta, antik Kazak (?),
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor, _21931a_lg.jpeg
763
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella", _21932a_lg.jpeg
764
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä, _21933a_lg.jpeg
765
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä, _21934a_lg.jpeg
766
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä, _21935a_lg.jpeg
767
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Avslutad
Matta, semiantik/antik Smyrna, _21873a_8da86ac87ed9bea_lg.jpeg
768
Matta, semiantik/antik Smyrna,
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Matta, old Kelardasht (Zandjan), _21936a_8da86bbca60babb_lg.jpeg
769
Matta, old Kelardasht (Zandjan),
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Olson, Axel , färgetsning, komposition med kvinnor, _21937a_8da86bb83491bbd_lg.jpeg
770
Olson, Axel , färgetsning, komposition med kvinnor,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.