Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Parti elastolin/lanolinfigurer, 9 st, vilda djur, _23579a_8dab682d084af27_lg.jpeg
819
Parti elastolin/lanolinfigurer, 9 st, vilda djur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, fåtölj med fotpall, ek med grön originalklädsel, _23580a_8dab692ad25f3a3_lg.jpeg
820
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Elton John, Shadows mm_23581a_8dab692bd47eb9b_lg.jpeg
821
Parti LP-skivor, bl.a Elton John, Shadows mm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Taklampa, svärtat smide med vit glaskupa, 1910-20-tal, _23582a_8dab692d14c3b95_lg.jpeg
822
Taklampa, svärtat smide med vit glaskupa, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, koppar och textil, 1910-20-tal, _23583a_8dab692e1dd7c9f_lg.jpeg
823
Taklampa, koppar och textil, 1910-20-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bok; Ballets Suèdois, _23584a_8dab692f2e4ce84_lg.jpeg
824
Bok; Ballets Suèdois,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bok; Rudebeck, Gustaf red, Våra svenska fåglar i färg I-II, _23585a_8dab69302ef9672_lg.jpeg
825
Bok; Rudebeck, Gustaf red, Våra svenska fåglar i färg I-II,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ytterfoder, 3 st, porslin, Gustavsberg Empire 2, _23586a_8dab688aeb99a31_lg.jpeg
826
Ytterfoder, 3 st, porslin, Gustavsberg Empire 2,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Lyktan, Bankeryd, bordslampa, metall med vit glasskärm, _23587a_8dab68932bb98cd_lg.jpeg
827
Okänd designer för Lyktan, Bankeryd, bordslampa, metall med vit glasskärm,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, djuphäftad, röd konstläderklädsel, så kallade loungefåtöljer, _23588a_8dab6897edb6b49_lg.jpeg
828
Fåtöljer, 1 par, djuphäftad, röd konstläderklädsel, så kallade loungefåtöljer,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, bordslampa, vit marmor med mässingsmontage, _23589a_8dab68dc7084a25_lg.jpeg
829
Okänd designer, bordslampa, vit marmor med mässingsmontage,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old persisk, _23590a_8dab69351dd62c7_lg.jpeg
830
Matta, old persisk,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti leksaks/modellbilar, 1900-talets 2 hälft, _23591a_8dab6931501eeff_lg.jpeg
831
Parti leksaks/modellbilar, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstolar, 4 st, grålackerat trä, _23592a_8dab6932f5cccb4_lg.jpeg
832
Armstolar, 4 st, grålackerat trä,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Vitrinbord, vitlackerat trä, 1910-20-tal, _23593a_8dab695c1ce34bd_lg.jpeg
833
Vitrinbord, vitlackerat trä, 1910-20-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sidobord, grålackerat trä, 1900-talets 1 hälft, _23594a_8dab695d2ae1501_lg.jpeg
834
Sidobord, grålackerat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 2 st, ek respektive mahognybonad björk, 1800-tal, _23595a_8dab695e09cbd2e_lg.jpeg
835
Stolar, 2 st, ek respektive mahognybonad björk, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bankier, Channa, litografi, figurkomposition, _23596a_8dab695ef683e9d_lg.jpeg
836
Bankier, Channa, litografi, figurkomposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Ghom galleri, _23597a_8dab695fe38d4c9_lg.jpeg
837
Matta, old Ghom galleri,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pianopall, björk med broderad sits, 1940-50-tal, _23598a_8dab6960fa66067_lg.jpeg
838
Pianopall, björk med broderad sits, 1940-50-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning med carborundum, "Hawaii II" état II, _23599a_8dab6976064130e_lg.jpeg
839
Frisk, Thomas, färgetsning med carborundum, "Hawaii II" état II,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, rödbrokig glasmassa med mässingsbeslag, _23600a_8dab6976d8bc033_lg.jpeg
840
Takampel, rödbrokig glasmassa med mässingsbeslag,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, matbord, ek, modern tillverkning, _23601a_8dab69be2949d40_lg.jpeg
841
Okänd designer, matbord, ek, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, matsalsstolar, 6 st, ek, modern tillverkning, _23602a_8dab69bee64be68_lg.jpeg
842
Okänd designer, matsalsstolar, 6 st, ek, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti postfriska frimärken, _23603a_8dab69bfefb938c_lg.jpeg
843
Parti postfriska frimärken,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bricka, sterlingsilver, Peru, 1900-talets 2 hälft, vikt 540 gram, _23604a_8dab69c0d4e4a13_lg.jpeg
844
Bricka, sterlingsilver, Peru, 1900-talets 2 hälft, vikt 540 gram,
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Reservoirpenna, Sailor, stift i 21 karat rödguld, _23605a_8dab6a434ff1e01_lg.jpeg
845
Reservoirpenna, Sailor, stift i 21 karat rödguld,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti reservoirpennor mm, delvis med guldstift, _23606a_8dab6a4400d0d4f_lg.jpeg
846
Parti reservoirpennor mm, delvis med guldstift,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd knivmakare, kniv i balja, trä och smide i läderbalja, _23608a_8dab6a4cca8d080_lg.jpeg
847
Okänd knivmakare, kniv i balja, trä och smide i läderbalja,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kniv i balja, masurbjörk med nysilvermontage, präglad läderbalja, _23609a_8dab6a4da6ea1f7_lg.jpeg
848
Kniv i balja, masurbjörk med nysilvermontage, präglad läderbalja,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kniv i balja, masur med schackmönster i palisander, även läderbalja med schackmönster, _23610a_8dab6a4f4a10874_lg.jpeg
849
Kniv i balja, masur med schackmönster i palisander, även läderbalja med schackmönster,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd finsk konstnär, skulpturer, 2 st, snidat trä, älg samt björnar_23607a_8dab69c1b6dbe24_lg.jpeg
850
Okänd finsk konstnär, skulpturer, 2 st, snidat trä, älg samt björnar
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dahlén, Uno för Aneta, golvlampa, lackerad metall, plast och krom, _23611a_8dab6a01dab18d9_lg.jpeg
851
Dahlén, Uno för Aneta, golvlampa, lackerad metall, plast och krom,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK