Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo,), färglito, Femme et oiseau, _23356a_8dab3760e6c9650_lg.jpeg
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo,), färglito, Femme et oiseau,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fogelquist, Jörgen, färglitografier, 2 st, kompositioner, _23357a_8dab424b5842e5e_lg.jpeg
Fogelquist, Jörgen, färglitografier, 2 st, kompositioner,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Himla, matta, bomull, "Charcoal", _23086b_8dab424e7ac790d_lg.jpeg
Okänd designer för Himla, matta, bomull, "Charcoal",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Rugvista, gallerimatta, _23087a_8dab425da80454c_lg.jpeg
Okänd designer för Rugvista, gallerimatta,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lagerberg, Ingbritt Irene, litografi, stol_22914a_8daadbd53cadd03_lg.jpeg
Lagerberg, Ingbritt Irene, litografi, stol
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jaatinen, Ania för Arabia, tallrikar , glaserat stengods, "Kaira", _22913a_8daadcaecba4bec_lg.jpeg
Jaatinen, Ania för Arabia, tallrikar , glaserat stengods, "Kaira",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek, _23358a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, ek,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, glas, dekor av lösa, gultonade kupor, _23359a_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, glas, dekor av lösa, gultonade kupor,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, Engelsk bulldogvalp, _23360a_lg.jpeg
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, Engelsk bulldogvalp,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Therkildsen, Mikael, olja, landskap med får, Sörup, _23361a_lg.jpeg
Therkildsen, Mikael, olja, landskap med får, Sörup,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Arnesson, Peter, litografi, "Tv-spel"_23362a_lg.jpeg
Arnesson, Peter, litografi, "Tv-spel"
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vas med hänklar, flintgods, Franz Anton Mehlem "Royal Bonn", sekelskiftet 1900, _23363a_lg.jpeg
Vas med hänklar, flintgods, Franz Anton Mehlem "Royal Bonn", sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nerman, Lars, offset, James Dean, sign o dat 86 i trycket, _22916a_8daadd47b2466c4_lg.jpeg
Nerman, Lars, offset, James Dean, sign o dat 86 i trycket,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nerman, Lars, offset, Marilyn, _22915a_8daadd454286f4a_lg.jpeg
Nerman, Lars, offset, Marilyn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Kätie, färgetsning, "Orosmoln"_23099a_8dab0fefbc553db_lg.jpeg
Nilsson, Kätie, färgetsning, "Orosmoln"
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gallerimatta, old Pakistan, _23106a_8dab1d46f9e7633_lg.jpeg
Gallerimatta, old Pakistan,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Wedel, Nils, litografi, komposition_23102a_8dab0ff6b62b100_lg.jpeg
Wedel, Nils, litografi, komposition
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor och blå glaskupa, gustaviansk stil, _23364a_8dab42b8e13c433_lg.jpeg
Takkrona till 6 ljus, mässing med prismor och blå glaskupa, gustaviansk stil,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvlampor, 1 par, patinerat smide, 1910-20-tal, _23365a_8dab42b9f797ea9_lg.jpeg
Golvlampor, 1 par, patinerat smide, 1910-20-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bergengren, Yrsa, akvareller, 3 st, Tylösandsmotiv, _23366a_lg.jpeg
Bergengren, Yrsa, akvareller, 3 st, Tylösandsmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Harvey, Eric, akvarell, Sydafrikansk havsvy med Taffelberget i fonden, _23367a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cherie, Gustave, olja, ung parisiska med hatt, _23369a_lg.jpeg
Cherie, Gustave, olja, ung parisiska med hatt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, öronlappsfåtöljer, 1 par, _23368a_lg.jpeg
Okänd designer, öronlappsfåtöljer, 1 par,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mills, Peter, akvarell, gård vid kusten, motiv från Arniston, Sydafrika, _23370a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Pakistan, _22888a_8daad2b0cb487ab_lg.jpeg
Matta, old Pakistan,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Visitkortsskål, glas och nysilver, _23116a_8dab0f629818dbd_lg.jpeg
Visitkortsskål, glas och nysilver,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Voltmeter, Robert Abrahamsohns, Berlin_23117a_8dab0e97738b781_lg.jpeg
Voltmeter, Robert Abrahamsohns, Berlin
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Adon, Gustav, olja, Blå kärrhök_22887a_8daad2a86e73072_lg.jpeg
Adon, Gustav, olja, Blå kärrhök
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Inramade tryck/miniatyrer, 4 st, 1900-talets 1 hälft eller mitt, _22909a_8daad27f677de68_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt eller 2 hälft, _22918a_8daadca923a306b_lg.jpeg
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, bronserat trä och stuck, oscariansk, _22904a_8daad26c2df7eff_lg.jpeg
Spegel, bronserat trä och stuck, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Aronsson, Ally, färgetsning, "Stenar nattetid",_23371a_lg.jpeg
Aronsson, Ally, färgetsning, "Stenar nattetid",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Møller, Flemming, blandteknik, gård i landskap_23373a_lg.jpeg
Møller, Flemming, blandteknik, gård i landskap
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Klur-Aroon, Lert, blandteknik på löv, ägretthägerpar med bo_23372a_lg.jpeg
Klur-Aroon, Lert, blandteknik på löv, ägretthägerpar med bo
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Møller, Flemming, blandteknik, gård vid havet_23375a_lg.jpeg
Møller, Flemming, blandteknik, gård vid havet
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sparring, Bengt, olja, svarthakedopping_23374a_lg.jpeg
Sparring, Bengt, olja, svarthakedopping
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stekfat, flintgods, Hope & Carter, Burslem (verksamma 1862-80), _22905a_8daad2726a3d564_lg.jpeg
Stekfat, flintgods, Hope & Carter, Burslem (verksamma 1862-80),
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti blåslampor mm, _22991a_8dab020f5cb8c22_lg.jpeg
Parti blåslampor mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fruktkorg, metall och flätad plast, _22921a_8daadc18432195d_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, fruktkorg, metall och flätad plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dragspel, Hagström Skandia, _22989a_8dab01b77ebc319_lg.jpeg
Dragspel, Hagström Skandia,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lundqvist, Mia, akvarell, komposition med blommor_22925a_8daadca340d4a8c_lg.jpeg
Lundqvist, Mia, akvarell, komposition med blommor
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skål, stengods, _23376a_lg.jpeg
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skål, stengods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri/Ferdinand Lundqvist, Göteborg, skåp, alm med intarsia, Swedish Grace, 1940-tal,  _23377a_lg.jpeg
Okänd designer för Svensk Möbelindustri/Ferdinand Lundqvist, Göteborg, skåp, alm med intarsia, Swedish Grace, 1940-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bonasone, Guilio efter del Conte, Jacopino , kopparstick, Johannes Döparens födelse, omkring 1560, _23378a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Holst, Adolf Fredrik, jeton/spelmarker, koppar, Dristigt och Slugt respektiveWarsamt och Försigtigt, _23379a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fors, Curt, akvarell, komposition med kanna_23381a_lg.jpeg
Fors, Curt, akvarell, komposition med kanna
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Atenienn, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft, _23380a_lg.jpeg
Atenienn, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, valnöt , oscarianskt, _22924a_8daadcd7af8dc3f_lg.jpeg
Väggur, valnöt , oscarianskt,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK