Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Martin, Carol, efter henne, kniv med balja, målad dekor av hästhuvud, signerad CM, total längd 19 cm_25240a_8daee6bd1e7635c_lg.jpeg
Martin, Carol, efter henne, kniv med balja, målad dekor av hästhuvud, signerad CM, total längd 19 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jaensson, Carl Wilhelm, olja, kustlandskap, _25601a_lg.jpeg
Jaensson, Carl Wilhelm, olja, kustlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti porslin, Kina, 17-1900-tal, blåvitt och famille-rose, skador och lagningar_25603a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker, _25602a_lg.jpeg
Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Undersökningsstol, metall och trä, KIFA, Stockholm, 1900-talets 1 hälft, ställbar, proveniens: Länslasarettet Halmstad,_25604a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skåp, mahogny med intarsia, 1900-talets början, dörr med infattade blyglas, inredning med hyllplan, h 175 cm, renoverat_25605a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstakar, silver, 1 par, CG Hallberg Stockholm 1956, höjd,8 cm, total vikt 90 gram_25561a_8dafdf46eaf6edd_lg.jpeg
Ljusstakar, silver, 1 par, CG Hallberg Stockholm 1956, höjd,8 cm, total vikt 90 gram
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeskedar, silver, 12 st, GAB Stockholm 1968, total vikt 165 gram_25564a_8dafdf4a6fa0e31_lg.jpeg
Kaffeskedar, silver, 12 st, GAB Stockholm 1968, total vikt 165 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Theskedar, silver, 9 st, GAB Stockholm 1919, total vikt 110 gram_25565a_8dafdf4c569af7c_lg.jpeg
Theskedar, silver, 9 st, GAB Stockholm 1919, total vikt 110 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeskedar, delvis förgyllt silver, stämplade CG Hallberg Stockholm 1923, vikt 105 gram_25566a_8dafdf4e48dc9ad_lg.jpeg
Kaffeskedar, delvis förgyllt silver, stämplade CG Hallberg Stockholm 1923, vikt 105 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeskedar, silver, 9 st, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, stämplade GAB Stockholm1968, vikt 140 gram_25568a_8dafdf53ed50f09_lg.jpeg
Kaffeskedar, silver, 9 st, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, stämplade GAB Stockholm1968, vikt 140 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti äldre diverse, bl a tändare_25580a_8dafdfc7232d519_lg.jpeg
Parti äldre diverse, bl a tändare
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, skuret och bemålat trä, gustaviansk, 1700-talets slut, _25606a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Armstol, skuret och bemålat trä, gustavianskt herrgårdssnickeri, 1800-talets mitt,_25607a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Parti fiskerullar_25278a_8daf49fa0b61052_lg.jpeg
Parti fiskerullar
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Parti fiskedrag, pirkar mm_25280a_8daf49fb7c2dbb0_lg.jpeg
Parti fiskedrag, pirkar mm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, Gröngöling i Paris, _25608a_lg.jpeg
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, Gröngöling i Paris,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning, _25609a_lg.jpeg
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matta, old turkmen (?), _25610a_lg.jpeg
Matta, old turkmen (?),
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Eisner, Jeppe, olja, motiv från Dyrehavsbakken ("Bakken"), _25611a_lg.jpeg
Eisner, Jeppe, olja, motiv från Dyrehavsbakken ("Bakken"),
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, miniatyrvas med hänkel, stengods, _25612a_lg.jpeg
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, miniatyrvas med hänkel, stengods,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Reim-Korb, Regina, akvatint i färger, komposition, _25613a_lg.jpeg
Reim-Korb, Regina, akvatint i färger, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lundqvist, Mia, färglitografi, triptyk, "Kommunikation"_25210a_8daee4f0020d4bf_lg.jpeg
Lundqvist, Mia, färglitografi, triptyk, "Kommunikation"
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti nysilver, skålar, pokaler mm_25215a_8daee4f115226f0_lg.jpeg
Stort parti nysilver, skålar, pokaler mm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Bengt, färglitografi, "Tuppmänniska"_25218a_8daee476d28edad_lg.jpeg
Olson, Bengt, färglitografi, "Tuppmänniska"
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, vernissagekort, komposition med fåglar och fiskar, signerad och numrerad 489/500, synlig pappersttorlek 20 x 14 cm_25429a_8dafa190ed815ca_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, vernissagekort, komposition med fåglar och fiskar, signerad och numrerad 489/500, synlig pappersttorlek 20 x 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Symaskin Hugin Rosace_25398a_8daf96989525fe0_lg.jpeg
Symaskin Hugin Rosace
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lodregulator, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 129 cm_25396a_8dafd51fc79431c_lg.jpeg
Lodregulator, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 129 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skrin, litograferad plåt med mässingsdetaljer, Hugo Brusewitz, Göteborg, sekelskiftet 1900, längd 38 cm_25426a_8dafa18e55c5d18_lg.jpeg
Skrin, litograferad plåt med mässingsdetaljer, Hugo Brusewitz, Göteborg, sekelskiftet 1900, längd 38 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Receptionsklocka, metall, sekelskiftet 1900, h 12 cm_25427a_8dafa18f18c004e_lg.jpeg
Receptionsklocka, metall, sekelskiftet 1900, h 12 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Svensson, Björn ör Elidus/KF, bordslampa, delvis grönlackerad metall, "Elidus Kuben", 1960-70-tal, justerbar höjd_25324a_8daf7a23737b159_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kökshylla, bemålat trä med glasskäppor, 1900-talets mitt, bredd 39 cm_25323a_8daf57ef16a7b93_lg.jpeg
Kökshylla, bemålat trä med glasskäppor, 1900-talets mitt, bredd 39 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mandolin, antagligen Italien, 1900-talets mitt, längd 61 cm_25325a_8daf7a27bf0b4f4_lg.jpeg
Mandolin, antagligen Italien, 1900-talets mitt, längd 61 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krause Oehme, Ursula, färglitografi, komposition med kannor_25354a_8daf7b8aa7dd664_lg.jpeg
Krause Oehme, Ursula, färglitografi, komposition med kannor
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Collier, odlade pärlor med silverlås, dia cirka 5 mm, l 46 cm_25614a_lg.jpeg
Collier, odlade pärlor med silverlås, dia cirka 5 mm, l 46 cm
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Chagall, Marc, efter honom, färglito, "Le Fleuve Vert", _25615a_lg.jpeg
Chagall, Marc, efter honom, färglito, "Le Fleuve Vert",
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Inge för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffa samt fåtölj palisander, "Largo", _25616a_lg.jpeg
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, blombord, trä och rotting på lackerade metallben, _25617a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tamburmajor, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft, höjd 176 cm_25249a_8daf3d9b9ef2959_lg.jpeg
Tamburmajor, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft, höjd 176 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, valnöt med petits-points-broderad klädsel, _25255a_8daf2f7fb8aa115_lg.jpeg
Fåtölj, valnöt med petits-points-broderad klädsel,
Slutpris1 900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Commodore 64, med bandspelare samt spel_25320a_8daf57e92280483_lg.jpeg
Commodore 64, med bandspelare samt spel
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Amiga 600, i originalförpackning_25319a_8daf57e83500a9d_lg.jpeg
Amiga 600, i originalförpackning
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kamera, Minolta SRT101b, analog_25316a_8daf57e5fb3ea20_lg.jpeg
Kamera, Minolta SRT101b, analog
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elsley, Arthur John, efter honom, oljetryck, sekelskiftet 1900, "The happy pair", 48 x 60 cm_25264a_8daf3d81e58dabc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
3 delar textil, jugend_25256a_8daf3d73c64eded_lg.jpeg
3 delar textil, jugend
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Eskilstuna Gelbgjuteri AB, sekelskiftet 1900, h 22 cm_25260a_8daf3d7a2edd7e0_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, Eskilstuna Gelbgjuteri AB, sekelskiftet 1900, h 22 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel, färglito, strandbild, Grötvik, _25618a_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, strandbild, Grötvik,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, stilleben_25620a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, stilleben
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK