Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Duncan, Joseph, olja, blommor, _25830a_lg.jpeg
Duncan, Joseph, olja, blommor,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Isakson-Sillén, Ida, skulptur, chamotterat stengods, stående figur, _25831a_lg.jpeg
Isakson-Sillén, Ida, skulptur, chamotterat stengods, stående figur,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Öhrström, Edvin för Orrefors, skål, glas, "Ariel", dekor i blått och gult, signerad och numrerad 223G (1958), h 9 cm_25832a_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ådersnäppare, mässing, 1800-tal, i etui, höjd 6 cm_25785a_8daffb8c9d5b37b_lg.jpeg
Ådersnäppare, mässing, 1800-tal, i etui, höjd 6 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt_25310a_8daf579f642376c_lg.jpeg
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt, medföljer knappar_25833a_8db0073ad5295a0_lg.jpeg
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt, medföljer knappar
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tallrik, tenn, slät stämplad Mathias Rundquist Karlskrona 1834, dia 22 cm_25834a_8db004d2c7549a9_lg.jpeg
Tallrik, tenn, slät stämplad Mathias Rundquist Karlskrona 1834, dia 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tallrik, porslin, Kina Qianlong (1736-95), rundat oktogional, blå underglasyrdekor av Willowmönster, dia 23 cm_25835a_8db004d396104de_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1950-60-tal, skulptur, skuret trä, igelkott, _25837a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Johansson, Johan Petter för ASEA, arbetsbelysning, lackerad metall "Triplex", _25839a_lg.jpeg
Johansson, Johan Petter för ASEA, arbetsbelysning, lackerad metall "Triplex",
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelabrar till 2 ljus, mässing med violetta manschetter, _25838a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med facettslipade turmaliner, total vikt 1,4 gram, _25840a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Örhängen, 1 par, silver med facettslipade safirer och zirkoner, _25841a_lg.jpeg
Örhängen, 1 par, silver med facettslipade safirer och zirkoner,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå, teak och ek, uppfällbar skiva under vilken toiletteinredning med spegel, _25842a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Borgström, Carl Einar för Ystad Metall, ljusstakar 1 par, mässing, _25836a_lg.jpeg
Borgström, Carl Einar för Ystad Metall, ljusstakar 1 par, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition, _25844a_lg.jpeg
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matservis, cirka 55 delar, flintgods, Patio Gingham, TG Green & Co, England, 1900-talets mitt, _25845a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kandelabrar, för 5 ljus, 1 par, mässing, Rokokostil, 1800-talets 2 hälft, _25843a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition, _25846a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ytterfoder, mässing, Indo-persiskt arbete, sekelskiftet 1900, _25847a_lg.jpeg
Ytterfoder, mässing, Indo-persiskt arbete, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mattor, 5 st, varierande storlekar, längd 30-70 cm_25537a_8dafd4f5f3dd03d_lg.jpeg
Mattor, 5 st, varierande storlekar, längd 30-70 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, offset 2 st,, fåglar, synlig pappersstorlek 20 x 14 cm_25735a_8daffa2764648d4_lg.jpeg
Okänd konstnär, offset 2 st,, fåglar, synlig pappersstorlek 20 x 14 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gatuskylt, fajans, Spanien 16-1700-tal, (Calle de la) Manzana, _25848a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på kakel, dekor av djur, _25851a_lg.jpeg
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på kakel, dekor av djur,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gebrüder Thonet, efter dem, gungstol, svartmålat trä, klädsel av rotting, modern tillverkning_25849a_lg.jpeg
Gebrüder Thonet, efter dem, gungstol, svartmålat trä, klädsel av rotting, modern tillverkning
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lanje, Viking, olja, "Utsikt över Ätran mot Falkenberg" - St Laurentii Kyrka i fonden, _25852a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Altamoura, Jean (Ioannis Altamura), olja, impressionistiskt parklandskap, _25850a_lg.jpeg
Altamoura, Jean (Ioannis Altamura), olja, impressionistiskt parklandskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ehrenfeldt, Anna-Stina, olja, surrealistisk komposition med människor, signerad, 76 x 61 cm, något färgavfall_25853a_lg.jpeg
Ehrenfeldt, Anna-Stina, olja, surrealistisk komposition med människor, signerad, 76 x 61 cm, något färgavfall
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti diverse sjukvårdsutrustning, bland annat ådersnäppare_25782a_8daffb867180d01_lg.jpeg
Parti diverse sjukvårdsutrustning, bland annat ådersnäppare
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK