Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00
Flaggstångsknopp, glas, 1900-talets början, h 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Personbil, SAAB 9-5 Vector Griffin SportCombi, 2,3t BioPower, (Aut5) -09, OBS! Bilen säljes i befintligt skick, köparens undersökningsplikt gäller, HAV ger ingen garanti för skick, INGEN returrätt,
Slutpris22 000 SEK
Värdering24 000 - 26 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, oval form, b 36 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, mahogny, rokokostil, 1900-talets mitt, dekor i parkettmarqueteri, 2 lådor, b 69 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Valurna, koppar, Rydaholms valdistrikt, 1900-talets 1 hälft, h 58 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, krycka i sterlingsilver, l 95 cm, ägargravyr
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brasskärm, bemålad metall, 1800-talets slut, dekor av vinterlandskap, h 104 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Silow, Ingegerd för Axeco, vävnad, Liljekonvalj, signerad, 40 x 28 cm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Persisk galleri, 395 x 75 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Schlyter, Ulf "Ulven", olja på glas, 3 st samramade i fönsterbåge, dekor av djur, signerad och daterad-95, 135 x 49 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', blandteknik, kvinnoporträtt, signerad och daterad -87, synlig pappersstorlek 59 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglito, "Femmes et nuages bleu" signerad, daterad -86 och numrerad 181/200, synlig pappersstorlek 73 x 52 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Betjäntklocka, ek med glastavla, August Hansons Gjuteri och Mekaniska Verkstad Halmstad omkring 1920, för 10 rum, 31 x 45 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ångström, Anna Johanna för Axeco, matta, rölakan, dekor av blommor, signerad med vävd signatur "Å", 230 x 185 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Pakistan, 160 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Persisk galleri, 240 x 75 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 37661, förefaller oanvänd
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 100 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 4181, "BURLINGTON NORTHERN" locomotive
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 4062, F7 Dummy Rio Grande Gauge
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3062, US Diesel Locomotive F7 Rio Grande Gauge
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3181, diesel lokomotiv USA F7 "Burlington Northern"
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3356, "Krokodil"
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3657
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3117
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Märklin, lok, i originalförpackning, HO, 3615
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mässing, koppar mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Larson, Lisa för Gustavsbergs K-Studiom bålskål, stengods, dekor i blå glasyr, signerad, dia 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK