Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Okänd designer, snurrfåtölj, röd textilklädsel på metallfot, modell snarlik Arne Jacobsens "Svanen", modern tillverkning_26896a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Olson, Axel, färgetsning med carborundum, komposition med öga och bojar, signerad och numrerad 125/260, synlig pappersstorlek 31 x 60 cm_26801a_8db263403692daf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Vas, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde, modellnummer 1161, höjd 8 cm_26802a_8db2634f291255a_lg.jpeg
Vas, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde, modellnummer 1161, höjd 8 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål på fot, polykrom glasmassa, "Can Can", diameter 33 cm, höjd 27 cm_26797a_8db2633cb0d17eb_lg.jpeg
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål på fot, polykrom glasmassa, "Can Can", diameter 33 cm, höjd 27 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Okänd dansk designer, armstol, ek med textilklädsel, 1950-60-tal, stoppning torkad, någon gummigjord defekt_26897a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Urna, porslin, Chelsea_Derby cirka 1769-84, dekor i guld och kobolt, röd signatur, h 18 cm_26898a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Buck, Erik för Ørum, stolar, 1 par, palisander med textilklädsel, 1960-tal, stämpelsignerade_26899a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Skål på fot, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde, modellnummer 1023, l 17 cm_26795a_8db2633aa5f5793_lg.jpeg
Skål på fot, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet helblonde, modellnummer 1023, l 17 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bäck, Göran för Arabia , vas, stengods, geometrisk reliefdekor med grå-blå harpälsglasyr, etikettmärkt och stämplad, h 24 cm_26792a_8db26d889fbd68e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, skulpturer, 3 st, bronserad konstmassa på träsockel, "Hear no evil, see no evil, say no evil", höjd 32 - 35 cm_26778a_8db261ba086a365_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, armstol, palisander med svart (konst?)läderklädsel, 1950-60-tal_26900a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Eckhoff, Tias för Georg Jensen, såsslev, sterlingsilver, "Cypress", design 1953, l 21 cm, vikt 75 gram_26901a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, snurrfåtölj, svart läderklädsel på metallfot, 1950-60-tal_26902a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Manca, Gino för Bertils Konststen, trädgårdsskulptur, bronderad konststen, kvinna med snäcka, signerad, h 90 cm_26781a_8db26d7e214a264_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Manca, Gino för Bertils Konststen, trädgårdsskulptur, bronderad konststen, kvinna med barn, signerad, h 90 cm_26780a_8db26d7cf3af6d1_lg.jpeg
Manca, Gino för Bertils Konststen, trädgårdsskulptur, bronderad konststen, kvinna med barn, signerad, h 90 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Manca, Gino för Bertils Konststen, trädgårdsskulptur, bronderad konststen, fisk, signerad, h 62 cm_26779a_8db26d7b9c3dbf8_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matskedar, 1 par, silver, svensk modell, stämplade Anders Lundqvist Stockholm 1817, l 212,5 cm, total vikt 125 gram, initialer_26903a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Strösked, silver, slät modell, Ryssland, 1800-talets slut, oidentifierad mästare KP, kontrollörstämpel för Alexandr Slavovitch Skovronsky Moskva 1896, l 17 cm, vikt 55 gram, initialer _26905a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vaugondy, Robert de, karta, kopparstucken och handkolorerad, "Les Royaumes de Suede et de Norwege", Paris 1756, pappersstorlek 51 x 70 cm_26904a_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Tv, LG 65UF852V, 65#, fjärrkontroll medföljer_26777a_8db261b7c40cd4d_lg.jpeg
Tv, LG 65UF852V, 65#, fjärrkontroll medföljer
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lidberg, Sven, färglito, Långholmen i Stockholm,  _26759a_8db2558eacf3ce6_lg.jpeg
Lidberg, Sven, färglito, Långholmen i Stockholm,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lidberg, Sven, färglito, Karl XII:s likfärd - fritt efter Gustaf Cederström, _26758a_8db255909c9c19e_lg.jpeg
Lidberg, Sven, färglito, Karl XII:s likfärd - fritt efter Gustaf Cederström,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, hinterglasmalerei med applikation framför oljemålning, kronhjort, total mått inklusive ram 107 x 55 cm_26906a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Malmsten, Carl, golvlampa, fur med blommig textilskärm, Staken,  justerbar höjd_26907a_lg.jpeg
Malmsten, Carl, golvlampa, fur med blommig textilskärm, Staken, justerbar höjd
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Darnell, Arne för Hammarplast, ställ för LP-skivor, 17 moduler, gjuten signatur, h 33 cm_26908a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Johansson, Albert, färglito, geometrisk komposition _26757a_8db2559bd752954_lg.jpeg
Johansson, Albert, färglito, geometrisk komposition
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Albert, färglito, geometrisk komposition _26756a_8db255997f834de_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Albert, färglito, geometrisk komposition _26755a_8db25597c2522fc_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Albert, färglito, geometrisk komposition _26754a_8db2559410b994b_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Mona Lisa, signerad och numrerad 17/75, synlig pappersstorlek 55 x 52 cm_26910a_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Mona Lisa, signerad och numrerad 17/75, synlig pappersstorlek 55 x 52 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ljusstakar, 1 par, cloissonné, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av himmelsdrakar, h 16 cm_26911a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Rökelsekar, cloissonné, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av stiliserade växter och skrivtecken, dia 21 cm_26909a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ram, förgyllt trä och stuck, 1900-tal, yttermått 93 x 110, innermått 63 x 79 cm, smärre skador_26839a_8db26fb2ef7ff95_lg.jpeg
Ram, förgyllt trä och stuck, 1900-tal, yttermått 93 x 110, innermått 63 x 79 cm, smärre skador
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Grynmalare (?), bemålat trä, allmogearbete, 1800-tal, h 26 cm_26838a_8db26fb920db9fb_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Karlsson, Göran för Gusum, tillskriven, ljusstakar, 1 par mässing, otydligt märkta, h 24 cm_26836a_8db26fb808f4b31_lg.jpeg
Karlsson, Göran för Gusum, tillskriven, ljusstakar, 1 par mässing, otydligt märkta, h 24 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, erotisk komposition med kvinna, signerad, 46 x 38 cm_26912a_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, erotisk komposition med kvinna, signerad, 46 x 38 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ljusstakar, 1 par, sterlingsilver, slät modell, stämplade K E Thygesen-Jacobsen, Herlev, 1970-tal, h 19 cm, fyllda_26913a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med ljushårig kvinna, signerad och daterad 1992, 46 x 38 cm_26914a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Jönsson, Karin, matta, röllakan, dekor av blommor, rosa bård_26830a_8db291f02bc4714_lg.jpeg
Jönsson, Karin, matta, röllakan, dekor av blommor, rosa bård
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, matta, röllakan, dekor av blommor, gul bård, 175 x 120 cm_26828b_8db291f0fea268a_lg.jpeg
Okänd designer, matta, röllakan, dekor av blommor, gul bård, 175 x 120 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Björk, Kurt, väggrelief/skulptur, tenn och koppar, monterad på träplatta, fiskstim, signerad och daterad -67, 14 x 39 cm_26855a_8db2923fc4db2c6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordslampor, 1 par, mässing, tillverkade av kanonhylsor, h 44 cm_26915a_lg.jpeg
Bordslampor, 1 par, mässing, tillverkade av kanonhylsor, h 44 cm
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinna, signerad, 40 x 53 cm_26917a_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinna, signerad, 40 x 53 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Mangelbräde, skuret och delvis bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _26916a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ryder, Thomas efter Rigaud, Francois, kopparstick, "King Henry the Fourth" efter Shakespeare, synlig pappersstorlek 55 x 39 cm_26833a_8db26f5a20ec25c_lg.jpeg
Ryder, Thomas efter Rigaud, Francois, kopparstick, "King Henry the Fourth" efter Shakespeare, synlig pappersstorlek 55 x 39 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lewan, Dennis P, olja, landskap, signerad, 30 x 40 cm_26832a_8db26f543e0e34a_lg.jpeg
Lewan, Dennis P, olja, landskap, signerad, 30 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, kaffekoppar med fat, sockerskål, ljusstakar mm _26821a_8db26eea4e08a6d_lg.jpeg
Parti porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, kaffekoppar med fat, sockerskål, ljusstakar mm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Teniers, David, efter honom, olja på kopparplåt, 1800-tal, värdshusscen, _26918a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK