Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Okänd konstnär, 1800-tal, olja på kopparplåt, gatumusikanter, _26919a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Rundberg, Carl-Eric, olja, man med dragspel, signerad, 61 x 50 cm_26920a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Friedrich-Gronau, Hanne Lore för Rosenthal, figurin, bemålat porslin, pojke med ekorre, modellnummer 1663, design 1937, h 11 cm_26819a_8db26ee5184dcc5_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, bronserat trä och pastellage, rokokostil, 1900-talets 2 hälft, h 108 cm_26815a_8db26ee25da0fd6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt eller 2 hälft, höjd 21 cm_26814a_8db26de85f7833d_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nilsson, Lennart, färglitografi, "Banandröm"_26922a_lg.jpeg
Nilsson, Lennart, färglitografi, "Banandröm"
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Holm, Åke, parti teckningar och grafik, bland annat 5 pasteller och 1 akvarell, _26923a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik persisk galleri, 320 x 90 cm_26921a_lg.jpeg
Matta, semiantik persisk galleri, 320 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Bilmodell, Volvo, 1800 ES, bemålad gips?, längd 23 cm_26809a_8db26d8c8feae9c_lg.jpeg
Bilmodell, Volvo, 1800 ES, bemålad gips?, längd 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Kritklipporna", signerad och numrerad 117/150, synlig pappersstorlek 26 x 39 cm_26805a_8db26cea6dcc4b1_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglitografi, par på cykel_26803a_8db26ce7f2e42f0_lg.jpeg
Leon, May K, färglitografi, par på cykel
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kniv med balja, Iisakki Järvenpää, Finland, tot längd 32 cm_26924a_lg.jpeg
Kniv med balja, Iisakki Järvenpää, Finland, tot längd 32 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hörseltestare, Amplivox Audiometer, h 30 cm_26926a_lg.jpeg
Hörseltestare, Amplivox Audiometer, h 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft, blå underglasyrdekor av flodlandskap, , h 41 cm_26925a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Elgitarr, Maestro by Gibson_26775a_8db261b5c4b6982_lg.jpeg
Elgitarr, Maestro by Gibson
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elgitarr, Fender Standard Stratocaster MIM, "MZ1058825" Mexiko_26774a_8db261b44ae352f_lg.jpeg
Elgitarr, Fender Standard Stratocaster MIM, "MZ1058825" Mexiko
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi,  "Le chat jaune", signerad, daterad -87 och numrerad 13/100, synlig pappersstorlek 77 x 56 cm_26760a_8db2552805ee914_lg.jpeg
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, "Le chat jaune", signerad, daterad -87 och numrerad 13/100, synlig pappersstorlek 77 x 56 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Högfeldt, Robert, akvarell med täckvitt, skidvurpa, signerad, synlig pappersstorlek 21 x 29 cm_26927a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglito, motiv från Skoklosters Slott, signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 50 x 65 cm_26928a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Högfeldt, Robert, akvarell, springande troll, signerad, synlig pappersstorlek 26 x 29 cm_26929a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Nordin, Lars, silcsreen, "Wedding flowers"_26772a_8db255239e66397_lg.jpeg
Nordin, Lars, silcsreen, "Wedding flowers"
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Rosor i skyn",_26761a_8db255296f5b743_lg.jpeg
Olson, Axel, färglitografi, "Rosor i skyn",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglitografi, "Den förste golfaren", signerad och numrerad 134/350, synlig pappersstorlek 42 x 43 cm_26748a_8db2928a05b1d3d_lg.jpeg
Leon, May K, färglitografi, "Den förste golfaren", signerad och numrerad 134/350, synlig pappersstorlek 42 x 43 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stolar, 3 st, lackerat böjträ med genombruten sits och rygg, Gebrüder Thonet Wien, sekelskiftet 1900, senare bemålning, bruksslitage_26930a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, soffbord, teak, undre tidskriftshylla, l 149 cm, bruksslitage_26931a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Resegarderob, trä med metallbeslag, 1900-talets början, inredning med lådor och galgar, längd 126 cm, vikt 32 kg_26932a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, 'komposition med byggnader', _26767a_8db25526c4825da_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, olja, 'komposition med byggnader',
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, 'Komposition', signerad och daterad 1969, 19 x 24 cm_26766a_8db2552d1821c96_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, olja, 'Komposition', signerad och daterad 1969, 19 x 24 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, 'Komposition', signerad och daterad 1969, 27 x 35 cm_26762a_8db2552f5ff20ad_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, olja, 'Komposition', signerad och daterad 1969, 27 x 35 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Eisner, Jeppe, olja, motiv från Dyrehavsbakken ("Bakken"), _26933a_lg.jpeg
Eisner, Jeppe, olja, motiv från Dyrehavsbakken ("Bakken"),
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jansson, Tove, efter, 4 färgtryck, Muminfigurer, tryckta 1956 för Stockmanns och NK av Kromipaino Helsingfors, _26934a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lind, Yrsa Isabel, olja, komposition med geishor, signerad, 65 x 45 cm_26935a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglitografi, ballerinor, numrerad HC 20/35, synlig pappersstorlek 53 x 38 cm_26738a_8db2548cb14a7a5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Qvarsebo, Michael, blandteknik, 'Djupets gåta II', signerad och daterad 2009-2010, 120 x 79 cm_26740a_8db2552b4df01ad_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, blandteknik, 'Djupets gåta II', signerad och daterad 2009-2010, 120 x 79 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, 'komposition', signerad och numrerad HC I/IV, synlig pappersstorlek 79 x 58 cm_26741a_8db254a2a127565_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, Gröngöling i Paris, _26936a_lg.jpeg
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, Gröngöling i Paris,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Reim-Korb, Regina, akvatint i färger, komposition, _26937a_lg.jpeg
Reim-Korb, Regina, akvatint i färger, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, 'Komposition',  signerad och daterad 1969, 47 x 13 cm_26765a_8db2552e0d3ad99_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, olja, 'Komposition', signerad och daterad 1969, 47 x 13 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Strüwer, Ardy, färglitografi, "New York X -83", signerad och numrerad 26/100, synlig pappersstorlek 76 x 56 cm_26739a_8db25487b04ce59_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för ASKO, 1960-tal, soffa, svart läderklädsel på stålmedar, _26939a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Boulineau, Abel, olja, stilleben med vinglas och frukter, _26940a_lg.jpeg
Boulineau, Abel, olja, stilleben med vinglas och frukter,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Chaiselongue, teak (?), så kallad Récamier, empirestil, _26941a_lg.jpeg
Chaiselongue, teak (?), så kallad Récamier, empirestil,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglitografi, dansande par_26749a_8db254a464b4b31_lg.jpeg
Adamsson, Bo Åke, färglitografi, dansande par
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Miro, Joan, offset, poster, "España Copa del Mundo", framställd för fotbolls-VM 1982, synlig pappersstorlek 94 x 59 cm_26742a_8db2548386fb124_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gordon, Patrick S. färglitografi, japanskt stilleben, signerad, daterad 1986 och numrerad AP 17/30. synlig pappersstorlek 86 x 62 cm_26737a_8db25485d86b594_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Malmsten, Carl för OH Sjögren, tranås, fåtölj, Samsas, helstoppad klädsel, plakettmärkt_26942a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sanson d'Abbéville, Nicolas, karta, kopparstucken och handkolorerad, "....Gouvernement General de L'Isle de France.....", _26943a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Bajonetter, 4 st, M/1867 för Remington, l 53 cm_26944a_lg.jpeg
Bajonetter, 4 st, M/1867 för Remington, l 53 cm
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK