Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.
Visning: Auktionsdagen 12-16
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mjölkkanna, svart- och lysterglaserat flintgods, så kallat Sunderland Lustre Ware, England, 1800-talets 1 hälft eller mitt, h 12 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Salongsmöbel, 8 delar, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets början; soffa, 2 armstolar, 4 stolar samt bord, randig ylleklädsel, dekor av margueriter mm, soffa l 225 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Prydnadsbord, skuret och förgyllt trä med vit marmorskiva, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900, genombruten dekor, undre, rottingklädda skivor, h 77 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Matta, semiantik/antik Isphahan, 190 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, champagneglas, 11 st, 'Chateau', design 1981, h 22,5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Oppenheimer, Johnny, olja, skymning över sjö, signerad och daterad -74, 46 x 55 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglitografi, "Ljungby torg", signerad och numrerad 12/265, synlig pappersstorlek 50 x 36 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Zwick, Lis, färglito, "Ur Illiaden",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 1 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk komposition med kvinna, signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek, 26 x 31 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Ove, färglitografi, äldre gatubild, signerad och numrerad 32/360, synlig pappersstorlek 41 x 51 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, MX4000/2000, design 1992, med fjärrkontroll
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, så kallat "Gäddgap", dekor i grön harpälsglasyr, signerad, h 31 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Punschmuggar, 6 + 1 st, silver, kulhamrad dekor, total vikt 230 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Gotemark, Eva, äggtempera, Docka I, signerad, 70 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dalí, Salvador, efter honom, ring, förgylld metall med 14 8-kantslipade stenar (dia 1,7 - 2,5 mm) samt 13 pärlor (1 saknas), "La sortija corsé" (Korsettringen) design 1949, signerad,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Gotemark, Eva, akryl, Docka II, signerad, 52 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Symaskin, Yamata, FY760
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 32 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ebeling, Allan, efter, skulptur, rostfritt stål, Karl IX, höjd 12 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK