Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Okänd designer för IKEA, lampbord, böjträ med glasskiva, diameter 58 cm_28711a_8db5d2feee6b46f_lg.jpeg
Okänd designer för IKEA, lampbord, böjträ med glasskiva, diameter 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdsskulpturer/spaljeer, järn, modern tillverkning, höjd 150 cm_28839a_8db5d049d146419_lg.jpeg
770
Trädgårdsskulpturer/spaljeer, järn, modern tillverkning, höjd 150 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti krus, 18-1900-tal, bland annat så kallad Tobyjug, medföljer bok_28725a_8db5c422e2b2036_lg.jpeg
771
Parti krus, 18-1900-tal, bland annat så kallad Tobyjug, medföljer bok
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Räddningsstege, Hald & Tesch brand AB, aluminium, bredd 36 cm_28840a_8db5d20682723f0_lg.jpeg
Räddningsstege, Hald & Tesch brand AB, aluminium, bredd 36 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Takkrona till 4 ljus, förgylld mässing med prismor,  empirestil, 1900-talets 2 hälft, höjd 80 cm_28814a_8db5d046461585c_lg.jpeg
Takkrona till 4 ljus, förgylld mässing med prismor, empirestil, 1900-talets 2 hälft, höjd 80 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takkrona för 4 ljus, mässing med prismor, 4 ljuspunkter, höjd 70 cm_28843a_8db5d213c8603ae_lg.jpeg
Takkrona för 4 ljus, mässing med prismor, 4 ljuspunkter, höjd 70 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti äldre diverse, 18-1900-tal, spel mm_28724a_8db5c420228e307_lg.jpeg
775
Parti äldre diverse, 18-1900-tal, spel mm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fågelbad, svartlackerat gjutjärn, 1900-talets 1 hälft, i form av snäckskal, längd 25 cm_28710a_8db5c3c9d082677_lg.jpeg
Fågelbad, svartlackerat gjutjärn, 1900-talets 1 hälft, i form av snäckskal, längd 25 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, kanna, saltglaserat lergods, 1900-talets början, pip i form av fågelnäbb, undersida med gravyr Minne af Bror Sahlg... 1906, höjd 19 cm_28709a_8db5c3c7cf4de81_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Militära tallrikar, 2 st, Kongliga Maj:ts flotta & marinregementet omkring 1850 samt Serviskassan Karlskrona, dia 21,5 resp 25 cm_28707a_8db5c3bdff174b7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vas, svarvad, röd marmor, höjd 15 cm_28708a_8db5c3c27ff2818_lg.jpeg
Vas, svarvad, röd marmor, höjd 15 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
4  delar modern keramik, bland annat Wallåkra_28706a_8db5c3bbfb758b6_lg.jpeg
4 delar modern keramik, bland annat Wallåkra
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Båtbilder, 3 st, synlig pappersstorlek 24 x 31 cm_28873a_8db5d2cba678497_lg.jpeg
781
Båtbilder, 3 st, synlig pappersstorlek 24 x 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, måleri på glas, par med blommor i krus, 20 x 25 cm_28872a_8db5d2ca2767028_lg.jpeg
Okänd konstnär, måleri på glas, par med blommor i krus, 20 x 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lampetter, 1 par, metall, höjd 19 cm_28871a_8db5d2c7eb620ee_lg.jpeg
Lampetter, 1 par, metall, höjd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, mässing med prismor, 5 ljuspunkter, höjd_28845a_8db5d21e1b89a0e_lg.jpeg
Taklampa, mässing med prismor, 5 ljuspunkter, höjd
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hallampa, mässing med prismor, kvadratisk, höjd_28844a_8db5d21c8b9e11f_lg.jpeg
Hallampa, mässing med prismor, kvadratisk, höjd
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för David Andersen, Oslo, manschettknappar, 1 par, sterlingsilver och emalj_28882a_8db5dceff285956_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för David Andersen, Oslo, skjortknappar, 1 par samt ring, sterlingsilver med orange emalj_28883a_8db5dcf453fc305_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bergère, skuren valnöt, Louis XVI-stil, antagligen Frankrike, sekelskiftet 1900_28884a_8db5dcfa94e32b6_lg.jpeg
Bergère, skuren valnöt, Louis XVI-stil, antagligen Frankrike, sekelskiftet 1900
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Winge, Mårten Eskil, efter honom, väggsköld, svärtat gjutjärn, "Tors kamp mot jättarna", h 68 cm_28885a_8db5dd069a12268_lg.jpeg
789
Winge, Mårten Eskil, efter honom, väggsköld, svärtat gjutjärn, "Tors kamp mot jättarna", h 68 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för LEDU, arbetsbelysning, grålackerad metall, stämpelsignerad_28886a_8db5dd0a3b814af_lg.jpeg
Okänd designer för LEDU, arbetsbelysning, grålackerad metall, stämpelsignerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Systemkameror, objektiv mm, Canon och Nikon_28887a_8db5dd0dd7df740_lg.jpeg
Systemkameror, objektiv mm, Canon och Nikon
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Barnarmstol, ek, allmogearbete, Skåne, 1800-talets 2 hälft, h 52 cm_28888a_8db5ea6dd50ca97_lg.jpeg
Barnarmstol, ek, allmogearbete, Skåne, 1800-talets 2 hälft, h 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fotografiram, sterlingsilver, London, 1900-tal, dia 10,5 cm_28889a_8db5ea743338075_lg.jpeg
Fotografiram, sterlingsilver, London, 1900-tal, dia 10,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK