Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.
Visning: Auktionsdagen 12-16
SlutprisInga bud
Värdering22 000 - 24 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Gustav V 1925, 8,96 gram 900/1000 guld, detta mynt var det sist präglade ordinarie svenska guldmyntet
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1877, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Janusch, Bernd, halssmycke, sterlingsilver, livmoder, dubbelt signerad samt stämplad Stockholm 1995, h 29 cm
Slutpris10 000 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 18 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering38 000 - 40 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Prydnadskanon, mässing på järnlavett, 1900-tal, l 45 cm
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Thorén, Esaias, olja, kustbild, signerad, 29 x 38 cm
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Ditzel, Nanna & Jörgen för Georg Jensen, armring, sterlingsilver, "Archive", dessin no 121, designad 1960, stämplad, innermått 60 x 65 mm
Slutpris9 500 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Taikon, Rosa, ring, sterlingsilver, kulhamrad med vågmönster, dubbelt signerad samt stämplad Stockholm 1988, l 7,5 cm (!)
Slutpris20 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Taikon, Rosa, örhängen, 1 par, sterlingsilver, kulhamrade med vågmönster, dubbelt signerade samt stämplade Stockholm 1989, h 7 cm (!)
Slutpris9 500 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Taikon, Rosa, ring, sterlingsilver, dekor av växter, dubbelt signerad samt stämplad Stockholm 1984 ?, l 6 cm (!)
Slutpris9 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1884, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1880, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1889, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1900, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1901, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1890, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1902, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer för Wards Ateljéer AB, Tibro, barmöbel, "Party Corner'', fanérad i palisander, 1960-tal, invändig belysning, kvadratisk form, bredd 72 cm, glasinsats med skada
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hallberg, Ulla för Silversmedjan Johnsson & Hallberg, armring, sterlingsilver, dekor av rundlar, stämplad Halmstad 1972, innerdiameter 60 mm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1895, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 10 kronor, Oskar II 1874, 4,48 gram 900/1000 guld
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1874, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1878, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1875, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1876, 8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris11 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK