Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.
Visning: Auktionsdagen 12-16
Ljusstakar, 1-par, mässing, 1900-tal, signerade TB, höjd 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, förgyllt trä, 1900-talets 1 hälft, oval, h 81 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Ox Art, soffbord, ek med kakelplattor, signerat OX-ART och daterat 1975, längd 145 cm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Byrå, palisander med mässingsbeslag och intarsia, brokig marmorskiva,, rokokostil, 1900-talets mitt, bredd 92 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Silvermynt, 1 Öre Karl XI 1668
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, i etui, Gösta Wessfeldt Malmö 1900-talets andra hälft, vikt 105 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kakgafflar, 12 st, silver, i etui, Gösta Wessfeldt Malmö 1900-talets andra hälft, vikt 220 gram
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Flasköppnare, mässing och stål, "Ducky", 1900-talets 2 hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti porslin, bl.a Gustavsberg, Arabia m.m
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, palisander med kakelplattor, 1960-70-tal, signerat KK (?), längd 143 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, fartyg till havs, otydligt signerad, 65 x 95 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för David Andersen, Oslo, hänge med kedja, sterlingsilver, krucifix, efter vikinga/medeltida förebild, h 35 mm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik persisk galleri, 320 x 90 cm
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Iisola, Maija för Marimekko, efter henne, 2 gardinlängder, 4 tabletter samt 2 handdukar
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, ljusstakar, 3 st, gjutet glas, "Cool", design 1999, höjd 14 - 30 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Cyrén Gunnar, för Orrefors, skål, "Sofiero" diameter 24 cm, ägargravyr
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klotgrill, Weber
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Monsieur et Madame", signerad och numrerad 42/310, daterad -73, synlig pappersstorlek 60 x 84 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Klädskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900, höjd 187 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Målarens hand", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 31 x 54 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Ödets verkstad", signerad och numrerad EA, daterad -74, synlig pappersstorlek 50 x 69 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mörner, Stellan, färgoffset efter olja, signerad i trycket och numrerad 45/600, synlig pappersstorlek 32 x 43 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färgoffset, "Målarens hand", synlig pappersstorlek 43 x 49 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Trädgårdsmöblemang, 7 delar, teak och plastklädd metall, bord + 6 stolar
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK