Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Slutpris3 600 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Svensson, Roland, färglito, "Sommanatt "Lilla Nassa"", signerad och numrerad 218/275, synlig pappersstorlek 45 x 60 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Okänd konstnär, akvarellerad tuschteckning, surrealistisk komposition, otydligt signerad och daterad -56, pappersstorlek 22 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Svensson, Roland, färglito, "Nattbris", signerad och numrerad 35/460, synlig pappersstorlek 41 x 53 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Jolin, Einar, färglito, Japaninspirerat stilleben, signerad och numrerad 291/360, synlig pappersstorlek 63 x 52 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ebeling, Marianne, olja, porträtt av Katalin Hidas, signerad och daterad 1959, enligt etikett a tergo utförd på Valands och inköpt på Konsthallen i Göteborg, 63 x 45 cm,
Slutpris5 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vin/champagnekylare, koppar med mässingshandtag, Knut Eriksson & Co, Eskilstuna, jugend, 1900-talets början, stämpelsignerad, h 20 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, soffa, "Örenäs",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggplattor, 2 + 2 fajans, längd 28 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, semiantik/antik Shirvan(?), 205 x 130 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Salem, Aly Ben, blandteknik, "Ökenblomster" - motiv med kvinna och hästar, signerad, 23 x 27 cm, medföljer utställningsfolder
Slutpris7 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 100 balboas, Panama 1975, 8,16gr 900/1000
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Guldmynt, 10 kroner, Norge, Oskar II 1877,  4,48 gram 900/1000 guld
Slutpris19 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Guldmynt, 10 kroner, Norge, Oskar II 1902,  4,48 gram 900/1000 guld
Slutpris10 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1902,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1877,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris10 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1876,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1878,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1875,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1874,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1886,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Wickström, Sture, olja, "Vår", signerad, 49 x 63 cm
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Guldmynt, 20 kroner, Norge, Oskar II 1879,  8,96 gram 900/1000 guld
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Guldmynt, 10 kroner, Norge, Oskar II 1874,  4,48 gram 900/1000 guld
Slutpris18 000 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Fjaestad, Maja, färgträsnitt, "Nemesia", signerad, synlig pappersstorlek 21 x 18 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Wedel, Nils, färglito, komposition, signerad och numrerad 7/310, synlig pappersstorlek 33 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kniv i balja, Brusletto, total längd 23 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK