Okänd konstnär, 1700-tal, olja, mytologisk scen, 92 x 74 cm, någon repa, renoverad_30909a_8db9d9eec4f886c_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1700-tal, olja, mytologisk scen, 92 x 74 cm, någon repa, renoverad
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Jalk, Grete för P Jeppesen Møbelfabrik, Store Heddinge Danmark, 1950-60-tal, soffbord, teak med infattad svart melaminskiva, l 160 cm_30916a_8db9e6e13aadc77_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ander, Gunnar för Ystad metall, ljusstake för 3 ljus, smide och glasblock, höjd 40 cm_30816a_8db99aef206ec6e_lg.jpeg
Ander, Gunnar för Ystad metall, ljusstake för 3 ljus, smide och glasblock, höjd 40 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti Barbie; Midge 1962 samt Ken 1960, med originalkartonger och garderob, med bland annat klänning och hatt "After Five",  klänning mm "Friday Nite Date", _30955a_8db9e7008b29acf_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Adelsköld, Claes, tillskriven, olja, hus i landskap, 39 x 47 cm_30931a_8db9f1b36a20703_lg.jpeg
Adelsköld, Claes, tillskriven, olja, hus i landskap, 39 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soppslev, silver med svärtat träskaft, 1800-talets 1 hälft, stämplad Sven Hultgren Eskilstuna 1829, längd 38 cm, bucklor_30807a_8db99a80944af5b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Digitalkamera, Fuji X10, 12 megapixel, laddare och batteri medföljer_30810a_8db99a905e1e5e9_lg.jpeg
Digitalkamera, Fuji X10, 12 megapixel, laddare och batteri medföljer
Slutpris2 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Backman, Dagny, olja, Uddevalla hamn 1875, kopia efter Berndt Lindholm, a tergo otydligt signerad, 29 x 48 cm_30842a_8db9a54cf1cb614_lg.jpeg
Backman, Dagny, olja, Uddevalla hamn 1875, kopia efter Berndt Lindholm, a tergo otydligt signerad, 29 x 48 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a John Lennon, Bob Dylan, Johnny Cash m.m_30976a_lg.jpeg
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a John Lennon, Bob Dylan, Johnny Cash m.m
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Karbinhake för fallskärmsjägare M/RZ1 /16 /20 /36, Tyskland, 1900-talets 1 hälft, l 11 cm, enligt uppgift funnen i ett störtat transportflygplan vid Souda på Kreta_30977a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Karbinhake för fallskärmsjägare M/RZ1 /16 /20 /36, Tyskland, 1900-talets 1 hälft, l 11 cm, enligt uppgift funnen i ett störtat transportflygplan vid Souda på Kreta_30978a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Coignard, James, färgetsning med carborundum, komposition med bokstäver, signerad och numrerad 19/90, pappersstorlek 37 x 29 cm_30979a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Halvmodeller, 2 st, trä, Maristany Artesanos, 1900-talets 2 hälft, America respective Flying Dutchman, l 43 cm_30980a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, ölglas, 12 st, 50 cl, "You & Me", dekor av fabeldjur mm, signerade och etikettmärkta, höjd 21 cm_30959a_8db9f1ae94e1f5f_lg.jpeg
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, ölglas, 12 st, 50 cl, "You & Me", dekor av fabeldjur mm, signerade och etikettmärkta, höjd 21 cm
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Sestervik, Lars för Steninge slott, skål, glas, signerad, diameter 38 cm_30981a_8db9fcea937e611_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, skåp, teak, Calmare Nyckel, h 187 cm_30974a_8db9fdc3c84b7cd_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Åfors, skåp, teak, Calmare Nyckel, h 187 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, stolar, 4 st, teak och bonad bok, Calmare Nyckel_30973a_8db9f3383a13e8d_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Åfors, stolar, 4 st, teak och bonad bok, Calmare Nyckel
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, matbord med 3 fanerade iläggsskivor, bonad bok, Calmare Nyckel, totalt 285 x 120 cm_30972a_8db9fcee0b7ac87_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Åfors, matbord med 3 fanerade iläggsskivor, bonad bok, Calmare Nyckel, totalt 285 x 120 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 100 SEK
Cylinderstop med lock, tenn, antagligen Tyskland, sekelskiftet 1800, oidentifierade stämplar, lock med initialer MZ och datering 1800, h 25 cm_30995a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1910-20-tal, bordslampor,  1 par, bonad ek med mässingsbeslag, skuren dekor av kobror, h inklusive skärmhållare 50 cm_30996a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fischer, Michael för Ritzenhoff & Breker, mat- och kaffeservis, porslin, Flirt, 6 vardera av mat- och djupa tallrikar, assietter samt kaffekoppar och -fat, dekor av rosor_30997a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skulptur, flintgods, Staffordshire, omkring 1820, sittande Britannia med lejon, polykrom bemålning, höjd 35 cm, arm med lagning_30998a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm_30994a_lg.jpeg
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, flodlandskap, oidentifierad text och signatur, synlig storlek 145 x 74 cm_30975a_8db9fcecd8b66a7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, taklampa, lackerad metall, raster med smärre skador, diameter 45 cm_30961a_8db9f1eac5789e1_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, taklampa, lackerad metall, raster med smärre skador, diameter 45 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Schaubachkunst, Wallendorf, figurin, delvis bemålat porslin, sittande dansös, höjd 17 cm_30957a_8db9f1b09e97e3a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sundell, Britt-Louise för Gustavsberg Studio, bordslampa, glaserat stengods, 1950-60-tal, signerad, höjd inkl skärm 48 cm_30956a_8db9f1b1af614c0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fridhagen, Bertil för Bodafors, bricka, teak och mässing, etikettmärkt, längd 56 cm_30960a_8db9f1ad604ba5b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vägglampetter, 1 par, mässing, renässansstil, sekelskiftet 1900-tal, djup 50 cm_31001a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Thesked, silver, spetsig modell, otydliga svenska stämplar, 1800-tal, vapenstämpel för adliga ätten Stiernstam, l 14 cm, lagning_31002a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Thesked, silver, gammalfransk modell, stämplad Fredrik Wennberg Jönköping 1827, vapenstämpel för adliga ätten Reuterswärd, l 14 cm_31000a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mask, skuret trä, så kallad Kpelie, Senufo, Elfenbernskusten, 1900-talets mitt eller 2 hälft, h 54 cm_31003a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti silvermynt i album, mestadels Gustav V och Oskar II, 18-1900-tal_30958a_8db9f1afa201905_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Procopé, Ulla för Arabia, theservis, cirka 35 delar, glaserat stengods, "Ruija", design 1975_30962a_8db9f1f3506f320_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Shoppingväska, "Dra-Maten", barnmodell, plast och metall, 1960-tal, höjd 65 cm_30965a_8db9f28a0c183d4_lg.jpeg
Shoppingväska, "Dra-Maten", barnmodell, plast och metall, 1960-tal, höjd 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dockhus, Lundby, med div möbler, längd 70 cm_30971a_8db9f3370787bd8_lg.jpeg
Dockhus, Lundby, med div möbler, längd 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, stengods, Flambé, ALP, dekor Olson, nr 6944, bredd 26 cm, höjd 23 cm_30982a_8db9fdc530ba9e7_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, stengods, Flambé, ALP, dekor Olson, nr 6944, bredd 26 cm, höjd 23 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti glas, Orrefors, 11 delar, karaff med propp samt 10 punschmuggar, höjd 3-25 cm_30783a_8db97f0ceab9f5f_lg.jpeg
Parti glas, Orrefors, 11 delar, karaff med propp samt 10 punschmuggar, höjd 3-25 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för AGA, radio, teak, typ 3655, längd 57 cm_30983a_8db9fdc663b25d0_lg.jpeg
Okänd designer för AGA, radio, teak, typ 3655, längd 57 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, dockvagn, bemålat trä, längd 57 cm_30984a_8db9fdc77b51861_lg.jpeg
Okänd designer, dockvagn, bemålat trä, längd 57 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, tvättuppsättning, 2 delar flintgods, kanna samt tvättfat, "Indiana", dekor av växtlighet, fat diameter 40 cm, kanna höjd 33 cm, hårsprickor_30985a_8db9fdc895dfda7_lg.jpeg
Okänd designer, tvättuppsättning, 2 delar flintgods, kanna samt tvättfat, "Indiana", dekor av växtlighet, fat diameter 40 cm, kanna höjd 33 cm, hårsprickor
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 17-1800-tal, vriden stam på klockformad fot med droppskiva, höjd 21 cm_31006a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Østern, Bjørn Sigurd för David Andersen, Oslo, armring, sterlingsilver, 1960-tal, stämplad, innerdiameter 66 mm_31007a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Silvermynt, Cayman Islands, 25 dollar 1972_31009a_lg.jpeg
Silvermynt, Cayman Islands, 25 dollar 1972
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Fotografiska glasplåtar, ca 15 st, 1900-talets första hälft_31008a_lg.jpeg
Fotografiska glasplåtar, ca 15 st, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ahlmann, Michaela för B&G, figurin, porslin, ”Good toes - bad toes”, modellnummer 1794, design 1915, polykrom underglasyrdekor, h 20 cm_31010a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806_31005a_lg.jpeg
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg, väggplatta, glaserat stengods, 'Fåglar' ur serien Unik från 1961, 22 x 23 cm_30991a_8db9ff4a77f04fb_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK