Olson, Erik, olja, Provencalskt landskap (Toulon), signerad och daterad -48, 34 x 50 cm
Slutpris20 000 SEK
Värdering22 000 - 24 000 SEK
Okänd norsk silversmed, 1800-talets slut, kaffeservis, 3 delar, nyrenässans, kaffe- och gräddkanna samt sockerskål, dekor av maskaroner, fabelväsen mm, signerad med bomärke,
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris19 000 SEK
Värdering17 000 - 18 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering28 000 - 26 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Ordenskarta, litograferad, sekelskiftet 1900, synlig pappersstorlek 80 x 58 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sarasalo, Marjatta, litografi, "Blå dag", signerad och numrerad 175/360, synlig pappersstorlek 52 x 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Karta, kopparstucken och handkolorerad, "General Karte des Osmanischen Reichs", ed Justus Perthes Gotha 1854, ur Stielers Hand-Atlas Über Alle Theile Der Erde, synlig pappersstorlek 37 x 45 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Woodhouse, William, akvarell, kanalparti, signerad, synlig pappersstorlek 22 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Manschettknappar, 1 par, 18 karat rödguld, matterad dekor, svenska importstämplar, total vikt 14 gram
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Nilson, Severin, akvarell, skogsväg med mor och barn, signerad, synlig pappersstorlek 28 x 30 cm, smärre reva
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 220 - 4 400 SEK
Léon, May K, färglito, golfspelare med dam, signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 25 x 20 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Koskinen, Kosti Verner, olja, gatuparti, signerad och daterad -46, 36 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Luktdosa, silver, så kallat hovedvandsaeg, Danmark, 1800-tal, krönt hjärtformat, graverade initialer, svårtydda stämplar, h 7 cm, vikt 20 gram, smärre defekt
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mångsén, Birgitta, färglitografi, "Vila", signerad och numrerad 231/260, synlig pappersstorlek 19 x 22 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Johansson, Judith, egen verkstad, Knäred, matta, rölakan ”Spise Hall”, design 1961, signerad JJ, 260 x 200 cm
Slutpris24 000 SEK
Värdering26 000 - 28 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti sterlingsilver, England, 1800-tal, skedar mm, total vikt 390 gram, någon skada eller lagning
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti silver, Danmark och Norge 17-1900-tal, skedar mm, total vikt 415 gram
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Ångström, Anna Johanna för Axeco, matta, rölakan, "Aniara", geometrisk dekor i blått, signerad med vävd signatur "Å", 230 x 170 cm, något fläckig
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 400 - 4 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti skedar, silver, gammalfransk modell, 1800-tal, vikt 340 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Taburett, bonat trä, 1920-tal, svängda ben, broderadsits med dekor av frukter, höjd 39 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK