Laddar...

Septemberauktion

Septemberauktion
Avslutad
Okänd designer för Cane-Line, utemöbel, konstrotting, Lansing, bord samt 4 stolar,_2946a_8d85fcb14ff4feb_lg.jpeg
577
Okänd designer för Cane-Line, utemöbel, konstrotting, Lansing, bord samt 4 stolar,
Slutpris8 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, veranda/utemöbel, 5 delar, brännlackerad metall, _2947a_8d85fcba756f5d5_lg.jpeg
578
Okänd designer, veranda/utemöbel, 5 delar, brännlackerad metall,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Okänd designer, soffbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 2 hälft, _2948a_8d85fcbe2a5ff89_lg.jpeg
579
Okänd designer, soffbord, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn, _2949a_lg.jpeg
580
Jacobsen, Johan, olja, Hundested hamn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Skulptur, skuret och delvis förgyllt trä, antagligen Burma, 1900-talets slut, stående Buddha på lotustron,_2950a_lg.jpeg
581
Skulptur, skuret och delvis förgyllt trä, antagligen Burma, 1900-talets slut, stående Buddha på lotustron,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,_2951a_lg.jpeg
582
Lem, Alfred, relief, bemålad glasfiber (?), figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skål samt vas,_2952a_lg.jpeg
583
Stålhane, Carl Harry för Designhuset Stålhane, skål samt vas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Vas, porslin, Japan, Edo, _2953a_lg.jpeg
584
Vas, porslin, Japan, Edo,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Henriksen, Mads, akvarell, _2954a_lg.jpeg
585
Henriksen, Mads, akvarell,
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, vaser, 1 par, glas, _2955a_lg.jpeg
586
Okänd konstnär, vaser, 1 par, glas,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, soffgrupp, 3 delar, bonad bok med heltäckande, djuphäftad, blå ylleklädsel, _2956a_8d85fdacf180e18_lg.jpeg
587
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, soffgrupp, 3 delar, bonad bok med heltäckande, djuphäftad, blå ylleklädsel,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, böjträ med brun konstläderklädsel, _2957a_8d85fdaad66d25a_lg.jpeg
588
Okänd designer, 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, böjträ med brun konstläderklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bergèrer, 1 par, skuren och bonad bok med grön plyschklädsel, _2958a_8d85fdd0d543d8b_lg.jpeg
589
Bergèrer, 1 par, skuren och bonad bok med grön plyschklädsel,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,_2959a_lg.jpeg
590
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony, _2960a_lg.jpeg
591
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus_2961a_lg.jpeg
592
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Dressyrsadel, svart läder, Hercross_2962a_lg.jpeg
593
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers, _2963a_lg.jpeg
594
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning, _2964a_lg.jpeg
595
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special_2965a_lg.jpeg
596
Dressyrsadel, svart läder, Zaldi Dressage Special
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning, _2966a_lg.jpeg
597
Sadel för Islandshäst, brunt läder, okänd tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet_2967a_lg.jpeg
598
Allroundsadel, brunt läder, Lewa Comet
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli_2968a_lg.jpeg
599
Dressyrsadel, brunt läder, Röösli
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),_2969a_lg.jpeg
600
Sadel för Islandshäst, svart läder, okänd tillvekare HF (?),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Woelfer, Berit för Kasthall, matta, handtuftad ull "Skotte Lux Special"_2970a_8d85fdc4a3bddbf_lg.jpeg
601
Woelfer, Berit för Kasthall, matta, handtuftad ull "Skotte Lux Special"
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Lampbord, 1 par, bambu och rotting med frostad glasskiva, _2971a_8d85fdcf368896b_lg.jpeg
602
Lampbord, 1 par, bambu och rotting med frostad glasskiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, koppar, konisk,_2972a_8d85fdded591dc9_lg.jpeg
603
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, koppar, konisk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hänge med kedja, 18 karat vitguld med 4 navettslipade diamanter om totalt 2,33 carat_2973a_lg.jpeg
604
Hänge med kedja, 18 karat vitguld med 4 navettslipade diamanter om totalt 2,33 carat
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Just Andersen, Ib, egen verkstad, cigarrskrin, patinerad metall, så kallad Diskometall, modellnummer 1603,_2974a_lg.jpeg
605
Just Andersen, Ib, egen verkstad, cigarrskrin, patinerad metall, så kallad Diskometall, modellnummer 1603,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bok; Schinkel, Bernt von, Minnen ur Sveriges nyare Historia, tom I-IX, Nordstedts Stockholm 1853-64,_2975a_8d860769cf3aa08_lg.jpeg
606
Bok; Schinkel, Bernt von, Minnen ur Sveriges nyare Historia, tom I-IX, Nordstedts Stockholm 1853-64,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, old Beludj, _2976a_lg.jpeg
607
Matta, old Beludj,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, old Ghom (?) figural, _2977a_lg.jpeg
608
Matta, old Ghom (?) figural,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik Isphahan (?), _2978a_lg.jpeg
609
Matta, old/semiantik Isphahan (?),
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Bok, Nicolai, Philipp, Then första Booken om Christi Rikes uthi hela Werlden...., svensk översättning av Johan Sylvius 1699, _2979a_8d86077041f43d7_lg.jpeg
610
Bok, Nicolai, Philipp, Then första Booken om Christi Rikes uthi hela Werlden...., svensk översättning av Johan Sylvius 1699,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bok; Holberg, Ludvig, Almindelig Kirke-Historie, Fra Christendommens første Begyndelse, Til Lutheri Reformation, tom I-II, Jacob Preuss, Köpenhamn 1740_2980a_8d86076be3c3c72_lg.jpeg
611
Bok; Holberg, Ludvig, Almindelig Kirke-Historie, Fra Christendommens første Begyndelse, Til Lutheri Reformation, tom I-II, Jacob Preuss, Köpenhamn 1740
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bok; Swederus, Georg, Nyaste bonde-praktika, omgjord efter den gamla, Johan Olof Linn, Gefle 1836,_2981a_8d860827d6e6e03_lg.jpeg
612
Bok; Swederus, Georg, Nyaste bonde-praktika, omgjord efter den gamla, Johan Olof Linn, Gefle 1836,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär, _2982a_8d8607741231c3c_lg.jpeg
613
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge, _2983a_lg.jpeg
614
Figurin, porslin, Lomonosov, isbjörnsunge,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II_2984a_lg.jpeg
615
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wiinblad, Björn, egen verkstad, skålfat/relief, fajans,_2985a_lg.jpeg
616
Wiinblad, Björn, egen verkstad, skålfat/relief, fajans,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap, _2986a_lg.jpeg
617
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kedelv, Poul för Flygsfors, skål, glas, Coquille, dekor i vitt och blått underfång, _2987a_lg.jpeg
618
Kedelv, Poul för Flygsfors, skål, glas, Coquille, dekor i vitt och blått underfång,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bok; Heinroth, Johann Christian August, Lärobok i Anthropologien, Zacharaias Haeggström Stockholm 1837,_2988a_8d860825246006b_lg.jpeg
619
Bok; Heinroth, Johann Christian August, Lärobok i Anthropologien, Zacharaias Haeggström Stockholm 1837,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bok; Kongl. Vitterhets Historie och Antiquitets Academiens Handlingar tom I-IV, Stockholm 1789-95,_2989a_8d8608322f742af_lg.jpeg
620
Bok; Kongl. Vitterhets Historie och Antiquitets Academiens Handlingar tom I-IV, Stockholm 1789-95,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Böcker; Brillat-Savarin, Jean-Anthelme, "Smakens fysiologi eller meditationer i transcendent gastronomi" Stockholm 1924 samt Lindström, Johanna, Kokbok, Lund 1876,_2990a_8d8608357bd8883_lg.jpeg
621
Böcker; Brillat-Savarin, Jean-Anthelme, "Smakens fysiologi eller meditationer i transcendent gastronomi" Stockholm 1924 samt Lindström, Johanna, Kokbok, Lund 1876,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bok, Runeberg, Johan Ludvig, Samlade Skrifter, tom I-VI, Beijers Stockholm 1870,_2991a_8d8608221813964_lg.jpeg
622
Bok, Runeberg, Johan Ludvig, Samlade Skrifter, tom I-VI, Beijers Stockholm 1870,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd design för Ceson, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace, _2992a_lg.jpeg
623
Okänd design för Ceson, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Palmquist, Sven för Orrefors, skål, opaliserande glas, Selena, _2993a_lg.jpeg
624
Palmquist, Sven för Orrefors, skål, opaliserande glas, Selena,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.