Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3043a_8d860a065fb1027_lg.jpeg
Bord, 2 st, teak, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3044a_lg.jpeg
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Äggskål, så kallad ägghöna,bemålat flintgods, Rörstrand, sekelskiftet 1900, _3045a_lg.jpeg
Äggskål, så kallad ägghöna,bemålat flintgods, Rörstrand, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, vas med hänklar, patinerad metall så kallad Diskometall,_3046a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti lampor, krom, glas och porslin, 4 st_3047a_lg.jpeg
Parti lampor, krom, glas och porslin, 4 st
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, semiantik Kolyai, _3048a_lg.jpeg
Matta, semiantik Kolyai,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3049a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Inbyggnadslampor, 9 + 1, koppar, Falkenbergs Belysning, 1960-70-tal, _3050a_8d8609e276a6c30_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,_3051a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fåtölj, svarvat och bonat trä, så kallad Windsorstol, sekelskiftet 1900_3052a_lg.jpeg
Fåtölj, svarvat och bonat trä, så kallad Windsorstol, sekelskiftet 1900
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap, _3053a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 2 st, landskap,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 1 par, bemålat trä, så kallade Bellmansstolar, sengustavianska/empire, 1800-talets 1 hälft, _3054a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Spegel, bronserat och bemålat trä och pastellage, 1920-30-tal, dekor av mansprofil mm,_3055a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stol, skuren och bonad alm, 1800-talets 2 hälft, _3056a_8d860a168ea0b5a_lg.jpeg
Stol, skuren och bonad alm, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stekjärn för äppelskivor, koppar, Danmark, 1800-tal,_3057a_8d8609ea435a62b_lg.jpeg
Stekjärn för äppelskivor, koppar, Danmark, 1800-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin, _3058a_lg.jpeg
Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd_3059a_lg.jpeg
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd_3060a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gehlin, Hugo, träsnitt, flicka med blomma, signerad Handsärtryck Nr 5 samt daterat 1920, _3061a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Obligation, Banque de l'Indo-Chine, The Chinese Governmet five per cent reorganisation gold loan of 1913, kuponger medföljer_3062a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud, _3063a_lg.jpeg
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Audran, Gérard efter Le Brun, Charles, kopparstick, 1600-tal, Slaget vid Arbela, ur Alexanders fälttåg, _3064a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Danker, Balthasar Antoine efter Hackert, Johhan Philipp, kopparstick, Vediuta della Chiesa di S Pietro di Roma... 1776, himlen stucken av Gianno Volpato, _3065a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Inramade grafiska blad, 1 par (heliogravyrer?), sekelskiftet 1900, kopior efter Antoine Watteau, i samtida förgyllda ramar, _3066a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu.. _3067a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Borberg, Ivan, olja, stilleben,. signerad och daterad 1970,_3068a_8d8609e400f9467_lg.jpeg
Borberg, Ivan, olja, stilleben,. signerad och daterad 1970,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tråg, trä, 1900-tal, _3069a_8d8609dc630ea3f_lg.jpeg
Tråg, trä, 1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, couache, kvinnoporträtt, signerad Nell (?) och daterad 1956,_3070a_8d8609da9acca2d_lg.jpeg
Okänd konstnär, couache, kvinnoporträtt, signerad Nell (?) och daterad 1956,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad, _3071a_8d8609d422605a9_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti mynt mm, hela världen,_3072a_8d8609d520aff29_lg.jpeg
Stort parti mynt mm, hela världen,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för GAB, cigarettburk samt tändsticksaskhållare, patinerad brons, dekor av nakna personer_3073a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kanna med lock, så kallad "Snuff Taker Toby Jug", blåglaserat stengods, England, 1800-tal, dekor av stående man med snusdosa_3074a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sigillstamp, nefrit, Kina, 1900-tal, dekor av Fo-hund,_3075a_lg.jpeg
Sigillstamp, nefrit, Kina, 1900-tal, dekor av Fo-hund,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fickur med slag, silver, antagligen Schweiz, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _3076a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sybord, mahogny och körsbär (?), 1800-talets 2 hälft, uppfällbart lock med intarsiadekor av musikaliska attribut varunder inredning med spegel och små fack,_3077a_lg.jpeg
Sybord, mahogny och körsbär (?), 1800-talets 2 hälft, uppfällbart lock med intarsiadekor av musikaliska attribut varunder inredning med spegel och små fack,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Bägare på tre kulfötter, silver, barock, 16-1700-tal, graverad dekor av tulpan mm_3078a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Väggspegel, delvis blått glas med bronsmontage, senemoire, 1800-talets mitt, 4 ljushållare, dekor av blommor mm,_3079a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Skålfat, svagt gröntonad glasmassa, möjligen Tyskland, 17-1800-tal, _3080a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Matta, semiantik Turkmen, 130 x 90 cm,_3081a_8d8609cf23f415d_lg.jpeg
Matta, semiantik Turkmen, 130 x 90 cm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Richter, Marianne för Wahlbecks, matta, rya, "Sturefors" - ur serien "Östergyllen"_3082a_8d8609cdf6a39e0_lg.jpeg
Richter, Marianne för Wahlbecks, matta, rya, "Sturefors" - ur serien "Östergyllen"
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 pat, betsat böjträ med brun konstläderklädsel,_3083a_8d8609c02d68b95_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 pat, betsat böjträ med brun konstläderklädsel,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Parti smycken och bijouterier, _3084a_8d8609c20225898_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken och bijouterier, _3085a_8d8609c34ecaf0a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken och bijouterier, _3086a_8d8609c4511b516_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother, _3087a_lg.jpeg
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Little mother,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Plockgross Irmingen, Ingeborg för B&G, figurin, porslin, Bara en droppe - flicka med katt, _3088a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bonfils, Ada för Royal Copenhagen, figurin, porslin, flicka med docka, modellnr 1938, _3089a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tomte, bemålat lergods, Tyskland, _3090a_lg.jpeg
Tomte, bemålat lergods, Tyskland,
Slutpris1 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK