Mascitti-Lindh, Francesca för Arabia, skål, glaserat stengods, _3625a_8d872aa6e167e61_lg.jpeg
Mascitti-Lindh, Francesca för Arabia, skål, glaserat stengods,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,_3626a_8d872aa8612e189_lg.jpeg
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld, _3627a_8d872aa6126e12f_lg.jpeg
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld,
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder, _3628a_8d8737fe826500e_lg.jpeg
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Höglund, Karl, färglito, Vaxholmsbåt, _3629a_8d87380020510cf_lg.jpeg
Höglund, Karl, färglito, Vaxholmsbåt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Mikael, färgserigrafi, koposition med kvinnoansikte,_3630a_8d873801419902d_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färgserigrafi, koposition med kvinnoansikte,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agostini, Tony, färgito, stilleben,_3631a_8d8738020a35af8_lg.jpeg
Agostini, Tony, färgito, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, 'New York', _3632a_8d8740a04cc2b60_lg.jpeg
Strüwer, Ardy, färglito, 'New York',
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bojan, porslin, Kina, Qing, 1800-tal, blå underglasyrdekor av flodlandskap, _3633a_8d873881180ee49_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,_3634a_8d873881a068dd6_lg.jpeg
Okänd designer, kandelaber till 3 ljus, smide,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, skulptur, glas, ingjuten dekor av clown, sol måne mm, _3635a_8d87388260a734e_lg.jpeg
Okänd designer, skulptur, glas, ingjuten dekor av clown, sol måne mm,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer, skål, glas, dekor i graalteknik  av fjädrar i svart mot vitmelerad fond,_3636a_8d8738830e400ae_lg.jpeg
Okänd designer, skål, glas, dekor i graalteknik av fjädrar i svart mot vitmelerad fond,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, skål, glas, underfångsdekor av band i vitt, orange och gult,_3637a_8d8738838a4f14c_lg.jpeg
Okänd designer, skål, glas, underfångsdekor av band i vitt, orange och gult,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd deigner, skål, violett glasmassa, ingjuten metalldekor av gitarr,_3638a_8d87388426a26c2_lg.jpeg
Okänd deigner, skål, violett glasmassa, ingjuten metalldekor av gitarr,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, skål, glas, överfångsdekor av blått turbinmönster mot vit fond, _3639a_8d873884c241013_lg.jpeg
Okänd designer, skål, glas, överfångsdekor av blått turbinmönster mot vit fond,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, pokal med lock, slipat glas, "Blommor", modellnummer LG 393,_3640a_8d8738767287956_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, pokal med lock, slipat glas, "Blommor", modellnummer LG 393,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, fåglar,_3641a_8d873875813f8d6_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, fåglar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Panitzsch, Robert, olja, interiör med läsande kvinna, _3642a_8d8738747ce0b38_lg.jpeg
Panitzsch, Robert, olja, interiör med läsande kvinna,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel, _3643a_8d8740d4f69df99_lg.jpeg
Okänd designer, soffa, ljus linne (?) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40, _3644a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 40,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Frifarare, Arne, olja, komposition med medeltida stad, signerad,_3645a_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm_3646a_lg.jpeg
EP-skivor, 25 st; Spotniks, Little Gerhard, Bill Haley mm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,_3647a_lg.jpeg
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna, _3648a_8d874158b7efd3d_lg.jpeg
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Slagbord, fur, allmogearbete, 1800-tal, _3649a_8d8741c756c2c82_lg.jpeg
Slagbord, fur, allmogearbete, 1800-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fällbord, mahogny på fot i bonad björk, senempire, 1800-talets mitt,_3650a_8d8741c65e0b4b0_lg.jpeg
Fällbord, mahogny på fot i bonad björk, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Väggskåp, bemålat trä, allmogearbete, Rätttvik, 1800-talets mitt,_3651a_8d8741d2a4738a9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal, _3652a_8d878e867f19bb3_lg.jpeg
Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,_3653a_8d8741ff689a327_lg.jpeg
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hänghörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1700-tal, _3654a_8d8741eee999214_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, _3655a_8d8741f2c85a2b9_lg.jpeg
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, _3656a_8d8741fd1bd7c73_lg.jpeg
Skrin, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal, _3657a_lg.jpeg
Kista, bemålat trä med järnbeslag, 1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nåldyna, svarvat trä med sammet och pärlstickning, 1800-talets 2 hälft,_3658a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets början, dekor av hopplister,_3659a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skäktstol, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt, _3660a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tallrikar, 1 par, tenn, 1800-talets mitt, slät modell, brätte med skrodad dekor av växter samt initialer JCW_3661a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Urna, mässing med inrusteringar i koppar och silver, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, dekor av fåglar i träd,_3662a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Väggur, skuret och förgyllt trä och stuck, rokokostil, _3663a_8d87421d18dc5a5_lg.jpeg
Väggur, skuret och förgyllt trä och stuck, rokokostil,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tavelram, försilvrat och bemålat trä och stuck, USA, 1900-talets början, _3664a_8d87421e182d7f8_lg.jpeg
Tavelram, försilvrat och bemålat trä och stuck, USA, 1900-talets början,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, trä och stuck, 1900-talets 1 hälft, _3665a_8d87424f21b506f_lg.jpeg
Väggspegel, trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nash, Jörgen, färglito, "Vingeslag over vandet",_3666a_8d8743fa425f3c4_lg.jpeg
Nash, Jörgen, färglito, "Vingeslag over vandet",
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Fröseke, hallmöbel, 2 delar, fur, 1970-tal,_3667a_8d8743d6162182d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Liljebladh, Birgitta, etsning, figurkomposition,_3668a_8d8743f2c7a40c9_lg.jpeg
Liljebladh, Birgitta, etsning, figurkomposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "I kostallet", signerad och daterad 82,_3669a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Vintage; kappa, brunt läder, Jacson, _3670a_lg.jpeg
Vintage; kappa, brunt läder, Jacson,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Herrarmbandsur, stål, Seiko Presage, _3671a_8d8743d75bbbd54_lg.jpeg
Herrarmbandsur, stål, Seiko Presage,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,_3672a_8d8743c64466243_lg.jpeg
Pipställ med veckodagsmarkering samt 9 pipor, varav 2 Stanwell,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK