Laddar...

Oktoberauktion

Oktoberauktion
Avslutad
Vallien, Bertil för Boda, julgranshängen, 14 st, gjutet glas,_3769a_8d874f3256335f6_lg.jpeg
577
Vallien, Bertil för Boda, julgranshängen, 14 st, gjutet glas,
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Parti skulpturer, skålar mm konstglas; Boda, Orrefors, Johansfors mm_3770a_8d874f69d661a0b_lg.jpeg
578
Parti skulpturer, skålar mm konstglas; Boda, Orrefors, Johansfors mm
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Skål, kristall, Val St Lambert, 1900-tal, _3771a_8d874f297eba5c9_lg.jpeg
579
Skål, kristall, Val St Lambert, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Nell, Eugen, gouache, kvinnoporträtt, signerad Nell och daterad 1956,_3772a_lg.jpeg
580
Nell, Eugen, gouache, kvinnoporträtt, signerad Nell och daterad 1956,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad, _3773a_lg.jpeg
581
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för Rörstrand, krus, stengods, målad polykrom dekor av sydländskt stadslandskap, _3774a_lg.jpeg
582
Okänd designer för Rörstrand, krus, stengods, målad polykrom dekor av sydländskt stadslandskap,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för Rörstrand, fat samt skål, stengods, målad polykrom dekor av sydländska stadslandskap, _3775a_lg.jpeg
583
Okänd designer för Rörstrand, fat samt skål, stengods, målad polykrom dekor av sydländska stadslandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti smycken och bijouterier, _3776a_lg.jpeg
584
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti smycken och bijouterier, _3777a_lg.jpeg
585
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Turkmen, 130 x 90 cm,_3778a_lg.jpeg
586
Matta, semiantik Turkmen, 130 x 90 cm,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Parti smycken och bijouterier, _3779a_lg.jpeg
587
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Miniatyrskulpturer, 5 st, polykromt glas, fåglar,_3780a_8d874f8e42b891d_lg.jpeg
588
Miniatyrskulpturer, 5 st, polykromt glas, fåglar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Leuchovius, Sylvia för Rörstrand, skålfat,_3781a_8d874f92e5dbb9f_lg.jpeg
589
Leuchovius, Sylvia för Rörstrand, skålfat,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Larson, Lisa för Gustafsberg, skulptur, delvis glaserat stengods, 'Emma', _3782a_8d874f8f3737692_lg.jpeg
590
Larson, Lisa för Gustafsberg, skulptur, delvis glaserat stengods, 'Emma',
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Avslutad
Dalí, Salvador, färglito, Le Cheval de la Mort (Horse of Death) 1983, tryckt signatur,_3783a_8d874f895885a6f_lg.jpeg
591
Dalí, Salvador, färglito, Le Cheval de la Mort (Horse of Death) 1983, tryckt signatur,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, "Sophie Smoking" (Sophie Anderton), signerad och daterad 2003 a tergo,_3784a_8d874f8a45d132b_lg.jpeg
592
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, "Sophie Smoking" (Sophie Anderton), signerad och daterad 2003 a tergo,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Karta, kopparstucken, Asia, omkring 1820,_3785a_8d874f88421bb16_lg.jpeg
593
Karta, kopparstucken, Asia, omkring 1820,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, "Céramica"_3786a_8d874f93f328a09_lg.jpeg
594
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, "Céramica"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III, _3787a_lg.jpeg
595
Snedklaffsekretär, mahogny, antagligen England, George III,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Inbyggnadslampor, 9 + 1, koppar, Falkenbergs Belysning, 1960-70-tal, _3788a_lg.jpeg
596
Inbyggnadslampor, 9 + 1, koppar, Falkenbergs Belysning, 1960-70-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3789a_lg.jpeg
597
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think, _3790a_lg.jpeg
598
Okänd designer för Steelcas SARL, konferens/snurrstolar, 6 st, Think,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Parti lampor, krom, glas och porslin, 4 st_3791a_lg.jpeg
599
Parti lampor, krom, glas och porslin, 4 st
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parasoll, teak på betongfot, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,_3792a_lg.jpeg
600
Parasoll, teak på betongfot, Classic Garden AB Göteborg, 1900-2000-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar, _3793a_lg.jpeg
601
Förvaringsmöbel, lackerad alm, Kina, 1900-tal, 3 lådor samt 2 skåpsdörrar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1960-70-tal, saftservis, 6 delar, glas, _3794a_lg.jpeg
602
Okänd designer, 1960-70-tal, saftservis, 6 delar, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,_3795a_lg.jpeg
603
Stort parti glasmosaik, Bizazza, cirka 190 ark, vardera med 225 mosaikbitar, vardera 31,5 x 31,5 cm,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Cirka 125 guideböcker; Harden's London for Free respektiveBars & Pubs, 6 upplagan 2009, _3796a_lg.jpeg
604
Cirka 125 guideböcker; Harden's London for Free respektiveBars & Pubs, 6 upplagan 2009,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Seldon, järnbeslaget trä och läder, sekelskiftet 1900,_3797a_8d87501e13bca68_lg.jpeg
605
Seldon, järnbeslaget trä och läder, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hörnkonsoller, 1 par, skuret och bonat trä,_3798a_8d87501f69056c5_lg.jpeg
606
Hörnkonsoller, 1 par, skuret och bonat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Takampel, alabaster, Italien, 1920-tal, _3799a_8d87501ce99f779_lg.jpeg
607
Takampel, alabaster, Italien, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kafferost med fotogen/spritbrännare, smide med porslinsknopp,_3800a_8d87501bb4cfd2e_lg.jpeg
608
Kafferost med fotogen/spritbrännare, smide med porslinsknopp,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil, _3801a_8d8750037ffa890_lg.jpeg
609
Bordsfotogenlampfötter, 1 par, onyx med mässingsbeslag, empirestil,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Rakkniv i etui samt pistolhölster, läder, sekelskiftet 1900,_3802a_8d874ffee60b0ac_lg.jpeg
610
Rakkniv i etui samt pistolhölster, läder, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Jakthorn, mässing med läderbeslag, sekelskiftet 1900, _3803a_8d874ffdcf60708_lg.jpeg
611
Jakthorn, mässing med läderbeslag, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Persisk, 210 x 125 cm_3804a_lg.jpeg
612
Matta, semiantik Persisk, 210 x 125 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Lahore, 160 x 90 cm_3805a_lg.jpeg
613
Matta, semiantik Lahore, 160 x 90 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Teheran, 160 x 105 cm_3806a_lg.jpeg
614
Matta, semiantik Teheran, 160 x 105 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand Ateljé, lockask, _3807a_lg.jpeg
615
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand Ateljé, lockask,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II_3808a_lg.jpeg
616
Medalj, förgylld brons, Belgiska Kronordens Medalj, Leopold II
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär, _3809a_lg.jpeg
617
Okänd designer, bok/DVD-hyllor, 1 par, körsbär,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantik Isphahan (?), _3810a_lg.jpeg
618
Matta, old/semiantik Isphahan (?),
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Matta, old Ghom (?) figural, _3811a_lg.jpeg
619
Matta, old Ghom (?) figural,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Matta, old Beludj, _3812a_lg.jpeg
620
Matta, old Beludj,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bordsur, bemålat trä, art-déco, 1920-tal, marmorimiterande bemålning,_3813a_8d874ff7cf84e7e_lg.jpeg
621
Bordsur, bemålat trä, art-déco, 1920-tal, marmorimiterande bemålning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bordsur, marmor med förgyllda mässingelement, Frankrike, sekelskiftet 1900,_3814a_8d874ff281afdee_lg.jpeg
622
Bordsur, marmor med förgyllda mässingelement, Frankrike, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Avslutad
Salongsstolar, 1 par, skuret och gråmålat trä, _3815a_8d874ff37b8c9d5_lg.jpeg
623
Salongsstolar, 1 par, skuret och gråmålat trä,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Blomsterbord, mahogny, modern tillverkning_3816a_8d874feb57203a6_lg.jpeg
624
Blomsterbord, mahogny, modern tillverkning
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.