Bergh, Elis för Kosta, flacon med propp,_3721a_8d874409227984d_lg.jpeg
Bergh, Elis för Kosta, flacon med propp,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, parfymflacon med propp,_3722a_8d87440aa57996f_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, parfymflacon med propp,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Råman, Ingegerd för Skruf, skulptur, glas, äpple,_3723a_8d87440bce4f206_lg.jpeg
Råman, Ingegerd för Skruf, skulptur, glas, äpple,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Persson, Sigurd & Bauer, Lisa för Kosta, skål, glas_3724a_8d8744636cc1777_lg.jpeg
Persson, Sigurd & Bauer, Lisa för Kosta, skål, glas
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Edenfalk, Bengt för Kosta Boda, vas, glas_3725a_8d874466d1886e4_lg.jpeg
Edenfalk, Bengt för Kosta Boda, vas, glas
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fat, fajans, antagligen Frankrike, 1700-tal, dekor av fartyg mm i starkeldsfärger, _3726a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matservis, porslin, cirka 55 delar, Rosenthal Maria, design 1916 (servisen är uppkallad efter Rosenthals 2 hustru),_3727a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kedelv, Poul för Flygsfors, skål, glas, Coquille,_3728a_lg.jpeg
Kedelv, Poul för Flygsfors, skål, glas, Coquille,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre leksaker och spel, _3729a_lg.jpeg
Parti äldre leksaker och spel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Larson, Lisa, Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, 'Ryttare' ur serien Unik från 1961,_3730a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, skålfat, 2 st, Argenta,_3731a_lg.jpeg
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, skålfat, 2 st, Argenta,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, vas, glas, _3732a_8d8744682a32743_lg.jpeg
Okänd designer, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti minnesmynt, 925/1000 silver, total vikt 520 gram_3733a_8d87445f88e9c62_lg.jpeg
Parti minnesmynt, 925/1000 silver, total vikt 520 gram
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Parti äldre minnespengar, poletter mm,_3734a_8d874454360d5c6_lg.jpeg
Parti äldre minnespengar, poletter mm,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Kopparmynt, 20 st, Sverige 17-1800-tal, _3735a_8d874450f0d5220_lg.jpeg
Kopparmynt, 20 st, Sverige 17-1800-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 1 par, bemålat trä, så kallade Bellmansstolar, sengustavianska/empire, 1800-talets 1 hälft, _3736a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud, _3737a_lg.jpeg
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Parti minnesmynt och medaljer, 925/1000 silver, total vikt 345 gram,_3738a_8d874ecb5abfe50_lg.jpeg
Parti minnesmynt och medaljer, 925/1000 silver, total vikt 345 gram,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti 1- och 2-kronor, Oskar II, total vikt 525 gram,_3739a_8d874ecca3648bb_lg.jpeg
Parti 1- och 2-kronor, Oskar II, total vikt 525 gram,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 SEK
Parti silvermynt, Gustav VI Adolf, total vikt 1450 gram_3740a_8d874eceb3fca6d_lg.jpeg
Parti silvermynt, Gustav VI Adolf, total vikt 1450 gram
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti 5-kronor, Gustav VI Adolf, total vikt 1390 gram,_3741a_8d874ed01458879_lg.jpeg
Parti 5-kronor, Gustav VI Adolf, total vikt 1390 gram,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti silvermynt, Gustav V, total vikt 1345 gram,_3742a_8d874ed10df8e66_lg.jpeg
Parti silvermynt, Gustav V, total vikt 1345 gram,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Silvermynt, 13 st, 16-1800-tal,_3743a_8d874eb4d58ee1e_lg.jpeg
Silvermynt, 13 st, 16-1800-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mycket stort parti mynt mm, mestadels 1900-tal, _3744a_8d874f3d0d92600_lg.jpeg
Mycket stort parti mynt mm, mestadels 1900-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Myntkabinett, palisander med flera träslag, antagligen Frankrike, 1900-talets början, _3745a_8d874eabf3a6a2a_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3746a_8d874eaee96f80b_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Myntkabinett, teak med lös fackinredning, 1900-talets 2 hälft, _3747a_8d874ead8790991_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti oöppnade myntsatser, USA,_3748a_8d874f3e17f22f3_lg.jpeg
Parti oöppnade myntsatser, USA,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Silvermynt 5 + 2 st, Bermuda, 925/1000 silver, total vikt 239 gram, _3749a_8d874eb18a242e5_lg.jpeg
Silvermynt 5 + 2 st, Bermuda, 925/1000 silver, total vikt 239 gram,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Holzer Kjellberg, Friedl, Arabia, moccakoppar med fat och assietter, 5 + 6 st samt 2 skålar, _3750a_8d874ec841cadbe_lg.jpeg
Holzer Kjellberg, Friedl, Arabia, moccakoppar med fat och assietter, 5 + 6 st samt 2 skålar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Turkiet, Keshanmönstrad, _3751a_lg.jpeg
Matta, old Turkiet, Keshanmönstrad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old/semiantik Hamadan galleri,_3752a_lg.jpeg
Matta, old/semiantik Hamadan galleri,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, golvlampa, mässing, 2 ljusarmar, numrerad 4420, _3753a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm, _3754a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, bonad alm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti porslin, 7 delar, Kina, 1900-tal, _3755a_lg.jpeg
Parti porslin, 7 delar, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kannor, 1 par, flintgods, Burleigh, 1900-talets 2 hälft, _3756a_lg.jpeg
Kannor, 1 par, flintgods, Burleigh, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fiskbestick, 36 delar, nysilver, svensk spetsig modell, 16 gafflar och 19 knivar, _3757a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blåsrör samt pilar, stål och plast, modern tillverkning,_3758a_lg.jpeg
Blåsrör samt pilar, stål och plast, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väska, svart läder, Prada Bauletto modell BR3107, Daino Print, axelrem, dustbag samt certifikat medföljer,_3759a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK

_3760a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för HMB möbler, Rörvik, sido/lampbord, 1 par, teak,  _3761a_lg.jpeg
Okänd designer för HMB möbler, Rörvik, sido/lampbord, 1 par, teak,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lundgren, Bertil för Rörstrand, skål, chamotterat och glaserat stengods, signerad, medföljer kanna,_3762a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42, _3763a_lg.jpeg
Bröllopsklänning, LT Lan Ting, storlek EU 42,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lundh, Peter P, fotografier, 8 st, inramade, 1900-talets början,_3764a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt, _3765a_lg.jpeg
Resväska, pergamin, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Kosta, lampkupor, 4 st, olikfärgad glasmassa,_3766a_8d874f3f15f84cb_lg.jpeg
Okänd designer för Kosta, lampkupor, 4 st, olikfärgad glasmassa,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Miniatyrer, 10 st, konstglas; Bertil Valien, Vicke Lindstrand, Sven Palmqvist mm,_3767a_8d874f66f6583c5_lg.jpeg
Miniatyrer, 10 st, konstglas; Bertil Valien, Vicke Lindstrand, Sven Palmqvist mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti konstglas, 10 delar; Strömbergshyttan, Kosta Boda mm_3768a_8d874f68a98708c_lg.jpeg
Parti konstglas, 10 delar; Strömbergshyttan, Kosta Boda mm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK