Laddar...

Oktoberauktion

Oktoberauktion
Avslutad
Pehrson, Anders för Ateljé Lyktan, golvlampa, grönlackerad metall, 'Bumling', design  1968_3673a_8d8743c74c48c30_lg.jpeg
481
Pehrson, Anders för Ateljé Lyktan, golvlampa, grönlackerad metall, 'Bumling', design 1968
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Hydman, Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skålar, 2 + 2 st, gjutet glas, Mine, _3674a_8d8743c8bed9344_lg.jpeg
482
Hydman, Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skålar, 2 + 2 st, gjutet glas, Mine,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Colldin, Carl-Axel, egen verkstad Osby, halskedja samt örhängen, 1 par, sterlingsilver, _3675a_8d8743ca3f52f1f_lg.jpeg
483
Colldin, Carl-Axel, egen verkstad Osby, halskedja samt örhängen, 1 par, sterlingsilver,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, _3676a_8d8743da6f7d299_lg.jpeg
484
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, _3677a_8d8743dbf00d92a_lg.jpeg
485
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, vikt 28,3 gr 833/1000 silver_3678a_8d8743dd1125d03_lg.jpeg
486
Mynt, silver, Österrike, s k Maria Theresiathaler, vikt 28,3 gr 833/1000 silver
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Silvermynt, 4 st, 5 kronor 1935,_3679a_8d8743ae0f74abe_lg.jpeg
487
Silvermynt, 4 st, 5 kronor 1935,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
medalj, förgyllt silver, arvprins Karl (senare Karl XIII) blir förmyndare åt Gustav IV Adolf 1792, gravörsignatur Carl Enhörning,_3680a_8d8743aa46ddc51_lg.jpeg
488
medalj, förgyllt silver, arvprins Karl (senare Karl XIII) blir förmyndare åt Gustav IV Adolf 1792, gravörsignatur Carl Enhörning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Medaljkopia, tenn/bly, 1800-tal, efter original slagen till minne av kronprins Cristians av Danmark fördelse 1749,_3681a_8d8743a8b6af98f_lg.jpeg
489
Medaljkopia, tenn/bly, 1800-tal, efter original slagen till minne av kronprins Cristians av Danmark fördelse 1749,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bordslampa, porslin, Royal Copenhagen, polykrom underglasyrdekor av insjö i dis, _3682a_lg.jpeg
490
Bordslampa, porslin, Royal Copenhagen, polykrom underglasyrdekor av insjö i dis,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Figuriner, 2 par, flintgods, antagligen Staffordshire, 1800-talets mitt eller 2 hälft, sittande spanielar, _3683a_lg.jpeg
491
Figuriner, 2 par, flintgods, antagligen Staffordshire, 1800-talets mitt eller 2 hälft, sittande spanielar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Cykelpump, stål med trähandtag, Orion, 1900-talets 1 hälft, _3684a_8d876b6f22c71b8_lg.jpeg
492
Cykelpump, stål med trähandtag, Orion, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,_3685a_lg.jpeg
493
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall, _3686a_lg.jpeg
494
Okänd designer för Skyrup, frukkorg, patinerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, skulpturer, 6 st, polykrom glasmassa, frukter, _3687a_lg.jpeg
495
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, skulpturer, 6 st, polykrom glasmassa, frukter,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,_3688a_lg.jpeg
496
Stolar, ett par, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, silver, rokokostil, _3689a_8d8743a3f95260e_lg.jpeg
497
Ljusstakar, 1 par, silver, rokokostil,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Sockerskrin, silver, rokokostil, 1900-talets mitt, _3690a_8d8743a5175130b_lg.jpeg
498
Sockerskrin, silver, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant_3691a_lg.jpeg
499
TV med fjärrkontroll, Bang & Olufsen BeoVision Avant
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, aluminium på svärtad träsockel, stående man,_3692a_8d8743911dc34ed_lg.jpeg
500
Okänd konstnär, skulptur, aluminium på svärtad träsockel, stående man,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, aluminium på svärtad träsockel, stående man, _3693a_8d8743930b335b9_lg.jpeg
501
Okänd konstnär, skulptur, aluminium på svärtad träsockel, stående man,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skulptur, aluminium på svärtad träsockel, stående man med elgitarr_3694a_8d87438f73881d7_lg.jpeg
502
Okänd konstnär, skulptur, aluminium på svärtad träsockel, stående man med elgitarr
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek, _3695a_lg.jpeg
503
Koppel, Henning för Georg Jensen, lockskål, ek,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971_3696a_lg.jpeg
504
Centerwall, Lennart för IKEA, taklampa, Rex, design 1971
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bordsspegel, bronserat gjutjärn, 1800-talets slut, dekor av kungakrona, fanor mm,_3697a_lg.jpeg
505
Bordsspegel, bronserat gjutjärn, 1800-talets slut, dekor av kungakrona, fanor mm,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _3698a_lg.jpeg
506
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Kedelv, Poul för Flygsfors, skålfat, glas, Coquille, _3699a_8d87436d04b1392_lg.jpeg
507
Kedelv, Poul för Flygsfors, skålfat, glas, Coquille,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Vapensköld, lackerad gjutmassa, Halmstads stadsvapen,_3700a_8d87436bd7335af_lg.jpeg
508
Vapensköld, lackerad gjutmassa, Halmstads stadsvapen,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Viewmasters, 2 st, bakelit respektive plast, 1950-60-tal, _3701a_8d87436e14870bc_lg.jpeg
509
Viewmasters, 2 st, bakelit respektive plast, 1950-60-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti, delvis äldre frimärken, Sverige,_3702a_8d87437042685dc_lg.jpeg
510
Parti, delvis äldre frimärken, Sverige,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Pink,_3703a_8d874399457f674_lg.jpeg
511
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Pink,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Yellow,_3704a_8d87439aacc195b_lg.jpeg
512
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Yellow,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Blue,  _3705a_8d87439bef680cc_lg.jpeg
513
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Blue,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, Stenbrottets andar I,_3706a_8d87439ee60d7e0_lg.jpeg
514
Erixson, Sven X:et, färglito, Stenbrottets andar I,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Björquist, Karin för Gustavsberg, matservisdelar, 7 st, stengods, Vardag, design 1955,_3707a_lg.jpeg
515
Björquist, Karin för Gustavsberg, matservisdelar, 7 st, stengods, Vardag, design 1955,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui, _3708a_lg.jpeg
516
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, bokhylla, valnöt_3709a_lg.jpeg
517
Okänd designer, bokhylla, valnöt
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, nysilver, _3710a_lg.jpeg
518
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad_3711a_lg.jpeg
519
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, vas, glas, _3712a_lg.jpeg
520
Okänd designer, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1858-_3713a_lg.jpeg
521
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1858-
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1885-_3714a_lg.jpeg
522
Frimärksalbum med frimärken, Sverige 1885-
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Siiroinen, Erkkitapio för Riihimäen Lasi Oy, skål, gjutet glas, Kasperi,_3715a_8d8743fc52ded24_lg.jpeg
523
Siiroinen, Erkkitapio för Riihimäen Lasi Oy, skål, gjutet glas, Kasperi,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Öhrström, Edvin för Orrefors, tillskriven, parfymflacon med propp, _3716a_8d8743fdcf98856_lg.jpeg
524
Öhrström, Edvin för Orrefors, tillskriven, parfymflacon med propp,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Vallien, Bertil för Åfors, skål, glas,_3717a_8d87440326b4eca_lg.jpeg
525
Vallien, Bertil för Åfors, skål, glas,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hydman-Vallien, Ulrica för Boda Åfors, skål, glas,_3718a_8d874404abc4ac3_lg.jpeg
526
Hydman-Vallien, Ulrica för Boda Åfors, skål, glas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Vallien, Bertil för Boda-Åfors, skål, glas,_3719a_8d874407d6118d6_lg.jpeg
527
Vallien, Bertil för Boda-Åfors, skål, glas,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Vallien, Bertil för Boda-Åfors, vaser, 2 st, irisernade glasmassa, _3720a_8d8743fff5a22d0_lg.jpeg
528
Vallien, Bertil för Boda-Åfors, vaser, 2 st, irisernade glasmassa,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.