Höglund, Erik, olja, Luktpenséer,_3913a_8d875b9fa6cd8af_lg.jpeg
Höglund, Erik, olja, Luktpenséer,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Höglund, Erik, olja, blomsterstilleben, _3914a_8d875ba0c218f13_lg.jpeg
Höglund, Erik, olja, blomsterstilleben,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jambiyor i balja, 2 st, mässing, smide och ben, arabiskt kulturområde, 1900-tal, _3915a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, soffbord palisander med kakelplattor, _3916a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kimono, Siden, Japan, 1960-tal,_3917a_lg.jpeg
Kimono, Siden, Japan, 1960-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stol, skuren valnöt, chippendalestil, Louis XVI, 1700-talets 2 hälft, _3918a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,_3919a_lg.jpeg
Mortensen, Richard, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel, _3920a_lg.jpeg
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Åke Wilhelm, gouache, kubistisk komposition, signerad och daterad 1950, _3921a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old persisk, 170 x 95 cm_3922a_lg.jpeg
Matta, old persisk, 170 x 95 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf, _3923a_8d875b69d5a4b79_lg.jpeg
Bengtsson, Walter, litografi på folie, faun och nymf,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning, _3924a_8d875b7fe3ae167_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, olja, Fragment i skymning,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Agnell, Olle, olja, Höstlandskap, _3925a_8d875b7ebc7b0ff_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, Höstlandskap,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Törning, Erik, olja, landskap,_3926a_8d875baf55ad359_lg.jpeg
Törning, Erik, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa, _3927a_8d875bc8379a979_lg.jpeg
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, akvarell, engelsk stadsbild med barn, _3928a_8d875bc6781959d_lg.jpeg
Okänd konstnär, akvarell, engelsk stadsbild med barn,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Schantz, Philip von, akvatint och linjeetsning, stilleben med kanna,_3929a_8d875bc9952b78d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas, _3930a_lg.jpeg
Okänd dansk designer, tidskriftsställ, ek och canvas,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skålfat, cloissonnéarbete, Kina, antagligen republik, 1900-talets 1 hälft, _3931a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Willumsen, Bode för Royal Copenhagen, vas med hänklar, stengods, dekor i sang-de-boeufglasyr, _3932a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, nattygsbord, 1 par, valnöt och bonad bok,_3933a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer i Ole Wanschers art, stolar, 1 par, valnöt med svart skinnklädsel,_3934a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_3935a_lg.jpeg
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Öman, Martin, egen verkstad, halslänk, stämplad Halmstad 1991, _3936a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,_3937a_8d875bf286f4e01_lg.jpeg
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Svensson, Wiking, olja, landskap,_3938a_8d875bf377576a5_lg.jpeg
Svensson, Wiking, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Netterblad, Per Olof, akvarell, nakenstudie,_3939a_8d875bf57547190_lg.jpeg
Netterblad, Per Olof, akvarell, nakenstudie,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Törning, Erik, gouache, mor med barn, _3940a_8d875cc491c94d4_lg.jpeg
Törning, Erik, gouache, mor med barn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Erik, färglitografier, 2 st, samramade, delvis handkolorerade, Sankta Katarina respektive Sankta Birgitta av Vadstena, _3941a_8d875cc5d652a98_lg.jpeg
Olson, Erik, färglitografier, 2 st, samramade, delvis handkolorerade, Sankta Katarina respektive Sankta Birgitta av Vadstena,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Strid, Hardy, akryl, Meccano med fågel I,_3942a_8d875cc90452b05_lg.jpeg
Strid, Hardy, akryl, Meccano med fågel I,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lignell, Sven, olja, Tankar, _3943a_8d875cca2596b92_lg.jpeg
Lignell, Sven, olja, Tankar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk möbeldesigner, 1950-60-tal, väggskåp, palisander med rottingklädd skjutdörr och spegel,_3944a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,_3945a_lg.jpeg
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Okänd finsk (?) konstnär, vas, grön glasmassa, _3946a_8d8766d8406ce48_lg.jpeg
Okänd finsk (?) konstnär, vas, grön glasmassa,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lundsfryd, Ole, olja, Christians Kirke, Christianshavn, Köpenhamn, sedd från vallen, _3947a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Äggskål med lock, så kallad ägghöna, vit glasmassa, 1900-talets 1 hälft, _3948a_lg.jpeg
Äggskål med lock, så kallad ägghöna, vit glasmassa, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, skål. glas, delvis grön glasmassa, underfångsdekor av röda trådar,_3949a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd spansk (?) konstnär, 1800-tal, olja, historicerande scen,_3950a_8d875d744cd4176_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983, _3951a_8d875cd38c75306_lg.jpeg
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
EP, signerad, China Crisis, 1981,_3952a_8d875ce7518a336_lg.jpeg
EP, signerad, China Crisis, 1981,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, stilleben, _3953a_8d875cc1b157f2f_lg.jpeg
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, stilleben, _3954a_8d875cc2b594a3f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti diverse; brevkniv, fickursställ,_3955a_8d875cbf8e4d607_lg.jpeg
Parti diverse; brevkniv, fickursställ,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Aeroponisk odlingskapsel,  General Hydroponics Aerogarden, _3956a_8d875d390080b01_lg.jpeg
Aeroponisk odlingskapsel, General Hydroponics Aerogarden,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins_3957a_8d875d333b9fbce_lg.jpeg
Språkkurser, 2 st, Rosetta Stone respektive Collins
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus, _3958a_lg.jpeg
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft_3959a_lg.jpeg
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti leksaker, litograferad metall, 1950-60-tal, brandbil TN Nomura Fire Department No 7, 1 Politoys "Paperino" (Kalle Anka), modellnummer 554, Italien samt 1 TPS (Toplay), järnväg Shuttle Zoo Train_3960a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK