Matta, old/semiantik Turkmen (?), 190 x 110 cm_4007a_8d876754f133ff4_lg.jpeg
817
Matta, old/semiantik Turkmen (?), 190 x 110 cm
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, old Hamadan (?) galleri, 190 x 65 cm_4008a_8d876756c89e424_lg.jpeg
818
Matta, old Hamadan (?) galleri, 190 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Miniatyrmålning, gouache på ben, kopia efter Gainsborough (?)_4009a_8d876840ba27920_lg.jpeg
819
Miniatyrmålning, gouache på ben, kopia efter Gainsborough (?)
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik/antik Shirvan, 205 x 160 cm_4010a_8d87676e76ee8f5_lg.jpeg
820
Matta, semiantik/antik Shirvan, 205 x 160 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Matta, old Pakistan galleri, 295 x 80 cm_4011a_8d8767635fd4b21_lg.jpeg
821
Matta, old Pakistan galleri, 295 x 80 cm
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, semiantik Ersari, 100 x 65 cm_4012a_8d8767612a86db0_lg.jpeg
822
Matta, semiantik Ersari, 100 x 65 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik Kirman, 240 x 145 cm_4013a_8d87675edf0f217_lg.jpeg
823
Matta, old/semiantik Kirman, 240 x 145 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Romberg, Erik Jakob, minnestavla, gouache på papper, sign, i sk glasmästarram, minne av Eugenia Pålsson, _4014a_8d876841b1cbecd_lg.jpeg
824
Romberg, Erik Jakob, minnestavla, gouache på papper, sign, i sk glasmästarram, minne av Eugenia Pålsson,
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Pakistan, 255 x 180_4015a_8d87675c728223d_lg.jpeg
825
Matta, old Pakistan, 255 x 180
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Ardebil galleri, 300 x 75 cm_4016a_8d8768204ce0d83_lg.jpeg
826
Matta, old Ardebil galleri, 300 x 75 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Solfjäder, bemålat siden, sekelskiftet 1900, _4017a_8d8768316286fda_lg.jpeg
827
Solfjäder, bemålat siden, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Garreau, L P F efter Van Huysum, Jan, kopparstick, handkolorerat, blomsterstilleben, _4018a_8d8768afb82bf3c_lg.jpeg
828
Garreau, L P F efter Van Huysum, Jan, kopparstick, handkolorerat, blomsterstilleben,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Indokaukasisk, 200 x 140 cm_4019a_8d8768217d38234_lg.jpeg
829
Matta, old Indokaukasisk, 200 x 140 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Pakistan galleri, 295 x 85 cm_4020a_8d8767f8e672ad3_lg.jpeg
830
Matta, old Pakistan galleri, 295 x 85 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti smycken och bijouterier, delvis silver_4021a_8d87684a249476a_lg.jpeg
831
Parti smycken och bijouterier, delvis silver
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, halsband, silver, _4022a_8d876846786b023_lg.jpeg
832
Okänd designer, halsband, silver,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hoseinabad galleri, 300 x 75 cm_4023a_8d8767f209a5b59_lg.jpeg
833
Matta, old Hoseinabad galleri, 300 x 75 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Matta, old Pakistan, 155 x 95 cm_4024a_8d8767e983fa360_lg.jpeg
834
Matta, old Pakistan, 155 x 95 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mattor, 2 st; old beludj, respektive old Pakistan, 95 x 60 cm,_4025a_8d87681e611dacd_lg.jpeg
835
Mattor, 2 st; old beludj, respektive old Pakistan, 95 x 60 cm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dahl, Oskar för Rörstrand, golvvas, stengods, "Stockholm"_4026a_8d876834a32a24e_lg.jpeg
836
Dahl, Oskar för Rörstrand, golvvas, stengods, "Stockholm"
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, gnistskydd, mässing,_4027a_8d8768453da01c9_lg.jpeg
837
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, gnistskydd, mässing,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, bronserad metall med 4 marmorerade glaskupor, art-déco, 1920-tal, _4028a_8d8768b0c60fd0d_lg.jpeg
838
Taklampa, bronserad metall med 4 marmorerade glaskupor, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, skånskt landskap med hus, _4029a_8d8768b743af61a_lg.jpeg
839
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, skånskt landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, räv med höna, _4030a_8d8768b25dd7f14_lg.jpeg
840
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, räv med höna,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, _4031a_8d8768b9f5046a6_lg.jpeg
841
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, _4032a_8d8768bb006d5e6_lg.jpeg
842
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, skånskt landskap med vindmölla, _4033a_8d8768b8add8d26_lg.jpeg
843
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), olja, skånskt landskap med vindmölla,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Norrman, Lars, färglito, utsikt mot Kullaberg,_4034a_8d8768b374335ea_lg.jpeg
844
Norrman, Lars, färglito, utsikt mot Kullaberg,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, kustbild, _4035a_8d8768b5bdb3773_lg.jpeg
845
Olson, Axel, färglito, kustbild,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, Rosor i skyn, _4036a_8d8768ddb62f9ea_lg.jpeg
846
Olson, Axel, färglito, Rosor i skyn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, soffbord, rostfritt stål med teakskiva, _4037a_8d8769823c11f64_lg.jpeg
847
Okänd designer, soffbord, rostfritt stål med teakskiva,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, soffbord, rostfritt stål med teakskiva, _4038a_8d8769839ed2bf2_lg.jpeg
848
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4039a_8d876918518206b_lg.jpeg
849
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4040a_8d8769113809757_lg.jpeg
850
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4041a_8d87690f0b64cac_lg.jpeg
851
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4042a_8d87690d5e168bc_lg.jpeg
852
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cafébord, gjutjärnsfot med skiva i gjutmassa (stratifi-moulé), SM France, Rochefort, 1900-talets 2 hälft, _4043a_8d87690b9418b8d_lg.jpeg
853
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Caféstolar, 7 st, bonat böjträ med grön konstlädersits, _4044a_8d87690a259d825_lg.jpeg
854
Caféstolar, 7 st, bonat böjträ med grön konstlädersits,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer, _4045a_8d8768e4d5d2611_lg.jpeg
855
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mikroskop i låda, Belmar, 1900-talets mitt,_4046a_8d876900f97d1f4_lg.jpeg
856
Mikroskop i låda, Belmar, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Metallbygglåda, Mekanik, Hedbergs Verkstäder, Osby, 1900-talets mitt,_4047a_8d876985a75f160_lg.jpeg
857
Metallbygglåda, Mekanik, Hedbergs Verkstäder, Osby, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Metallbygglådor, FAC 0 respektive 1-2, Mark Sylwan AB Stockholm, 1900-talets mitt_4048a_8d87698ea3c7ad1_lg.jpeg
858
Metallbygglådor, FAC 0 respektive 1-2, Mark Sylwan AB Stockholm, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skåp med fackinredning, ek, 1900-talets mitt,_4049a_8d87690780bf2f6_lg.jpeg
859
Skåp med fackinredning, ek, 1900-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Ghom (?), 200 x 150 cm_4050a_8d87699aa9eed5a_lg.jpeg
860
Matta, semiantik Ghom (?), 200 x 150 cm
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fiskgryta, rostfritt stål, _4051a_8d87699bd106562_lg.jpeg
861
Fiskgryta, rostfritt stål,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Trofé, monterat älghorn, udda 10-taggare,_4052a_8d8769066149f8c_lg.jpeg
862
Trofé, monterat älghorn, udda 10-taggare,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, Felischman och Athearn,_4053a_8d8769a0139c57e_lg.jpeg
863
Parti modelljärnvägsdelar, Felischman och Athearn,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti leksaker; tennsoldater, ångmaskin Wilesco mm,_4054a_8d8769a1f4a99c4_lg.jpeg
864
Parti leksaker; tennsoldater, ångmaskin Wilesco mm,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK