Jernberg, Folke och Elsa, egen verkstad, skulptur, blåglaserat stengods, Råbock, _4612a_8d88fcfcdcfef55_lg.jpeg
Jernberg, Folke och Elsa, egen verkstad, skulptur, blåglaserat stengods, Råbock,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Strumpbyxor med doft (!), "Scratch 'N Sniff Fragrant Hosiery", Fashion Print Ltd,_4613a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, fotpall, trä med vinröd läderklädsel, _4614a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bordslampor, 1 par, mässing,_4615a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-tal, bordslampor, 1 par, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer, _4616a_lg.jpeg
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), oljemålningar, 4 st, skånska landskap,_4617a_8d88fcf6bfdfe53_lg.jpeg
Julius, Carl (pseudonym för Richard Schneider), oljemålningar, 4 st, skånska landskap,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bernadotte, Sigvard & Björn, Acton för WASO, arbetsbelysning med skruvfäste, Ledu Deluxe, _4618a_8d88fcf86ac3f19_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jardinière, rinneglaserat lergods, Höganäs, jugend, sekelskiftet 1900,_4619a_8d88fcffe74314b_lg.jpeg
Jardinière, rinneglaserat lergods, Höganäs, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Höglund, Erik för Boda, burk, gröntonad glasmassa, _4620a_8d88fcfbd3d58fc_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda, burk, gröntonad glasmassa,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eriksson, Algot för Rörstrand, vas, porslin, jugend, _4621a_8d88fcfe61f8223_lg.jpeg
Eriksson, Algot för Rörstrand, vas, porslin, jugend,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Berlin, Gustav, olja, Kust vid Örnahusen, Skåne", _4622a_lg.jpeg
Berlin, Gustav, olja, Kust vid Örnahusen, Skåne",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piccolovagn, textilklädd yta med gummilister, 1900-talets mitt, _4623a_8d89087f8971ea1_lg.jpeg
Piccolovagn, textilklädd yta med gummilister, 1900-talets mitt,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Ordenstecken, förgylld och emaljerad metall, antagligen riddare 1 klass av Estländska Röda Korsets orden_4624a_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Böcker; Kjellberg - Söderberg, B G, (red) Svenska Slott och Herresäten, _4625a_lg.jpeg
Böcker; Kjellberg - Söderberg, B G, (red) Svenska Slott och Herresäten,
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _4626a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lissoni, Piero & Kim, Sung-Sook för Cassina, sido/lampbord, körsbär på aluminiumfot, modell 252 "On-Off", _4627a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, glas, dekor av slöjor i vitt underfång, _4628a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, glas, dekor av slöjor i vitt underfång,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas, glas, 'Fidji', _4629a_lg.jpeg
Engman, Kjell för Kosta Boda, vas, glas, 'Fidji',
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Fagerhults Belysning, bordslampa, delvis lackerad mässing, modell FAB 62348_4630a_8d88fd2274250de_lg.jpeg
Okänd designer för Fagerhults Belysning, bordslampa, delvis lackerad mässing, modell FAB 62348
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sparbössa, plast, Muminpappa, Göteborgs Bank (senast 1968)_4631a_8d88fd1790f221c_lg.jpeg
Sparbössa, plast, Muminpappa, Göteborgs Bank (senast 1968)
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti sparbössor; plast keramik mm, _4632a_8d88fd16453802d_lg.jpeg
Stort parti sparbössor; plast keramik mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin, duvor på lövbur - 'Lovebirds', _4633a_8d88fd150b1f0dc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd italiensk (?) designer, matbord, härdat glas,_4634a_8d8907cfd06fd7d_lg.jpeg
Okänd italiensk (?) designer, matbord, härdat glas,
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vas, porslin, Japan, Edo, _4635a_lg.jpeg
Vas, porslin, Japan, Edo,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för Søborg Møbelfabrik, tillskrivna, hyllsektioner, 4 st, massiv körsbär,_4636a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Golvur, 17-1800-tal,  vitlackerat och bronserat trä, så kallat Bornholmerur, hane, _4637a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,_4638a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Inbyggnadslampor, 9 + 1, koppar, Falkenbergs Belysning, 1960-70-tal, _4639a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt, _4640a_lg.jpeg
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Okänd designer, vas, glas, _4641a_lg.jpeg
Okänd designer, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Björquist, Karin för Gustavsberg, matservisdelar, 7 st, stengods, Vardag, design 1955,_4642a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna, _4643a_lg.jpeg
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna,
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, skulpturer, 6 st, polykrom glasmassa, frukter, _4644a_lg.jpeg
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, skulpturer, 6 st, polykrom glasmassa, frukter,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,_4645a_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Penselvas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,_4646a_8d8907a7875c664_lg.jpeg
Penselvas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar CD/radio, BeoSound 1 modell 2581, _4647a_8d8907a8bb52bdb_lg.jpeg
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar CD/radio, BeoSound 1 modell 2581,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok, _4648a_8d89079129631d8_lg.jpeg
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hängskåp, delvis bemålad ek, allmogearbete, 1700-tal, front med dörr och låda,_4649a_8d89078b2ca855e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Damarbetsbord, mahogny, 1910-20-tal, ovalt med uppfällbar skiva, varunder inredning med 6 fack,_4650a_8d89078c818ef28_lg.jpeg
Damarbetsbord, mahogny, 1910-20-tal, ovalt med uppfällbar skiva, varunder inredning med 6 fack,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mejlstrøm, Sven för Mejlstrøm Belysning, tillskriven, golvlampa, mässing,_4651a_8d89078312aa774_lg.jpeg
Mejlstrøm, Sven för Mejlstrøm Belysning, tillskriven, golvlampa, mässing,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för interstil, golvlampa, wengé och metall, sammanfällbart stativ,_4652a_8d89078686fa95f_lg.jpeg
Okänd designer för interstil, golvlampa, wengé och metall, sammanfällbart stativ,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snedklaffsekretär, björk och rot med intarsia, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, underdel med 4 lådor samt skrivklaff, bakom vilken inredning med fack och lådor,_4653a_8d8907a12ba8cf0_lg.jpeg
Snedklaffsekretär, björk och rot med intarsia, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, underdel med 4 lådor samt skrivklaff, bakom vilken inredning med fack och lådor,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fåtöljer, 1 par samt bord, bambu och rotting, 1900-talets 2 hälft,_4654a_8d8907d13a8cba6_lg.jpeg
Fåtöljer, 1 par samt bord, bambu och rotting, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Ole för Borén, golvlampa, vitlackerad metall och krom, "Lilla Aurora", _4655a_8d890784bfe443f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv, _4656a_8d89077a8cc282d_lg.jpeg
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ytterbelysningar, 5 st, koppar och smide, 1900-talets 1 hälft,_4657a_8d8907d3ce2d6a7_lg.jpeg
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Ytterbelysningar, 1 par, koppar och smide, 1900-talets 2 hälft, _4658a_8d8907d57154cb7_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kaffeservis, 3 delar nysilver, Danmark, 1800-talets 2 hälft, _4659a_8d8909d4be4a1fb_lg.jpeg
Kaffeservis, 3 delar nysilver, Danmark, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK