Budgivning online startar Nov 3, 2020 5:00 PM
Liveauktionen börjar: Nov 29, 2020 3:00 PM
Budgivning online slutar Nov 29, 2020 7:19 PM

Titel eller beskrivning
    Olson, Erik, färglito, Frusen melodi,_4081a_8d87f47246c02df_lg.jpeg

    #1 Olson, Erik, färglito, Frusen melodi,

    Slutpris
    700 SEK
    Utropspris
    800  - 1 000 SEK
    Wahl, David för IKEA, taklampa, vit plast, PS 2014,_4085a_8d87f4738bd3ef9_lg.jpeg

    #2 Wahl, David för IKEA, taklampa, vit plast, PS 2014,

    Slutpris
    400 SEK
    Utropspris
    400  - 500 SEK
    Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, graalteknik, "Mykene", slipad dekor av fiskar mot underfångsdekor av gröna "alger" och luftbubblor,_4086a_8d87f47a8fc3c44_lg.jpeg

    #3 Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, graalteknik, "Mykene", slipad dekor av fiskar mot underfångsdekor av gröna "alger" och luftbubblor,

    Utropspris
    1 200  - 1 500 SEK
    Applicquer til 2 ljus, 1 par, förgylld brons, senempire, 1800-talets mitt, _4087a_8d87f47c300fa55_lg.jpeg

    #4 Applicquer til 2 ljus, 1 par, förgylld brons, senempire, 1800-talets mitt,

    Slutpris
    3 000 SEK
    Utropspris
    4 000  - 5 000 SEK
    Tenier, David, hans efterföljd, 1800-tal, olja, _4088a_8d87f47d5fca26b_lg.jpeg

    #5 Tenier, David, hans efterföljd, 1800-tal, olja,

    Slutpris
    1 600 SEK
    Utropspris
    800  - 1 000 SEK
    Percy, Arthur för Gullaskruf, golvvas,_4089a_8d87f47e8c1b9f9_lg.jpeg

    #6 Percy, Arthur för Gullaskruf, golvvas,

    Slutpris
    600 SEK
    Utropspris
    600  - 800 SEK
    Konschak, Cristine för Knabstrup, tillskriven, golvvas, harpläsglaserat stengods,_4090a_8d87f480694682a_lg.jpeg

    #7 Konschak, Cristine för Knabstrup, tillskriven, golvvas, harpläsglaserat stengods,

    Utropspris
    2 600  - 3 000 SEK
    Werner, Ernst för Ilkra, vas, glaserat flintgods, 1950-tal,_4091a_8d87f481a2bff25_lg.jpeg

    #8 Werner, Ernst för Ilkra, vas, glaserat flintgods, 1950-tal,

    Utropspris
    1 800  - 2 000 SEK
    Okänd designer för Bay Keramik, golvvas, glaserat flintgods, 1950-tal, _4092a_8d87f48302cf1aa_lg.jpeg

    #9 Okänd designer för Bay Keramik, golvvas, glaserat flintgods, 1950-tal,

    Utropspris
    600  - 800 SEK
    Okänd österrikisk designer, 1950-tal, golvvas, glaserat flintgods,_4093a_8d87f4840cab0b6_lg.jpeg

    #10 Okänd österrikisk designer, 1950-tal, golvvas, glaserat flintgods,

    Utropspris
    600  - 800 SEK
    Nilsson, Wiwen, egen verkstad, bägare, sterlingsilver, slät, hexagonal med profilerat brätte, _4094a_8d8800ddf31c344_lg.jpeg

    #11 Nilsson, Wiwen, egen verkstad, bägare, sterlingsilver, slät, hexagonal med profilerat brätte,

    Slutpris
    18 000 SEK
    Utropspris
    8 000  - 10 000 SEK
    Matknivar, 11 + 3 st, silver med silverblad, Ryssland, 1800-tal respektive sekelskiftet 1900,_4095a_8d88010a6db6b03_lg.jpeg

    #12 Matknivar, 11 + 3 st, silver med silverblad, Ryssland, 1800-tal respektive sekelskiftet 1900,

    Utropspris
    6 000  - 7 000 SEK
    12 items per page

    © Software Copyright 2021 Skeleton. All rights reserved.