Lindman, Axel, olja, skärgårdsvy med fiskebodar, _4132a_8d880bfd7f9b8d9_lg.jpeg
Lindman, Axel, olja, skärgårdsvy med fiskebodar,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Brunoe, Sören, olja, segelfartyg till havs, _4133a_8d880c0aa1d76c9_lg.jpeg
Brunoe, Sören, olja, segelfartyg till havs,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Agnell, Olle, olja, Den svarta lastångaren, Halmstad Hamn, _4134b_8d880c8abcc374c_lg.jpeg
Agnell, Olle, olja, Den svarta lastångaren, Halmstad Hamn,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bricka, sockerskål samt gräddkanna, 925/1000 silver, total vikt 580 gram._4135b_8d880c8b53b1666_lg.jpeg
Bricka, sockerskål samt gräddkanna, 925/1000 silver, total vikt 580 gram.
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Linnemann-Schmidt, Annelise och Per för Palshus, vas, stengods, dekor i blå harpälsglasyr, _4136a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, skulptur, patinerad brons på sockel i röd och svart marmor, stående smed, _4137a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-talets slut, skulptur, patinerad brons på sockel i röd och svart marmor, stående smed,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Theskedar, 5 + 1 silver, gammalsvensk modell, 1800-talets 1 hälft,_4138a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Olson, Anders, skulptur, patinerad brons, flicka med äpplen,_4139a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Guldmynt, 100$ Bermuda 1975, vikt 7.03 gram 900/1000 rödguld, _4140a_lg.jpeg
Guldmynt, 100$ Bermuda 1975, vikt 7.03 gram 900/1000 rödguld,
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Frisk, Thomas, reliefer, 2 st, glaserat stengods, _4141a_8d880c8a3cdb01d_lg.jpeg
Frisk, Thomas, reliefer, 2 st, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bauer, Ella, olja, mansporträtt, kopia efter Rembrandt,_4142a_lg.jpeg
Bauer, Ella, olja, mansporträtt, kopia efter Rembrandt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skänk, avlutad fur, sengustaviansk/empire, 1800-talets 1 hälft, _4143a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal, _4144a_8d880cf2f8aed76_lg.jpeg
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Kanna, amestistfärgad glasmassa med tennlock, 1700-tal, _4145a_8d880cf1290fd8b_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bänklängd, krabbasnår, Skåne, sekelskiftet 1900,_4146a_lg.jpeg
Bänklängd, krabbasnår, Skåne, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och bemålat trä, gustavianska, sannolikt Stockholmsarbeten 1770-80-tal, rund rygg med humlekvist, _4147a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Leksaksbil, gjutjärn med gummihjul, AB Skoglund & Olson Gefle, modell No 105,_4148a_lg.jpeg
Leksaksbil, gjutjärn med gummihjul, AB Skoglund & Olson Gefle, modell No 105,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slaglåsrevolver, mässing med almstock, så kallad Länsmanspistol, _4149a_8d880da5cdf1e98_lg.jpeg
Slaglåsrevolver, mässing med almstock, så kallad Länsmanspistol,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Erixson, Sven (X:et), gouache, ryssjorna torkas - motiv från Grötvik,_4150a_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bongard, Hermann för Haug/Bruksbo, Norge, soffbord, palisander,_4151a_lg.jpeg
Bongard, Hermann för Haug/Bruksbo, Norge, soffbord, palisander,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ekman, Birger för Mjölby Intarsia, väggplatta med intarsiadekor,_4152a_8d880da4641306d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, utomhuslampa, koppar, modell PH 4,5/3,_4153a_8d880dde758e0f1_lg.jpeg
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, utomhuslampa, koppar, modell PH 4,5/3,
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Mekanisk stol, svarvat och svärtat trä med gul plyschklädsel och flätade fransar, Hermann Böhme, Riesbach, Zürich, 1800-talets slut,_4156a_8d8819ba27b865e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bennedsen, Jens Christian, olja, småländsk skogsväg,_4157a_8d8816eecd33c40_lg.jpeg
Bennedsen, Jens Christian, olja, småländsk skogsväg,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Lindström, Bengt, färglito, Gustav Vasa, signerad och numrerad 25/99,_4158a_8d8818152b226f8_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, Gustav Vasa, signerad och numrerad 25/99,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, färglito, Gustaf Fröding, signerad och numrerad 25/99, _4159a_8d88181467095c3_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, Gustaf Fröding, signerad och numrerad 25/99,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leonette, Dan, olja, höna, _4160a_8d881813563f90f_lg.jpeg
Leonette, Dan, olja, höna,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Arne, olja, räv i landskap, _4161a_8d881811e6ec7d0_lg.jpeg
Andersson, Arne, olja, räv i landskap,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ahlberg, Olof för Schreuder & Olsson, fat, tenn, jugendstil,_4162a_8d8818112ecce75_lg.jpeg
Ahlberg, Olof för Schreuder & Olsson, fat, tenn, jugendstil,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Englund, Eva för Målerås, fat blå glasmassa, Malakit,_4163a_8d881810524f9cb_lg.jpeg
Englund, Eva för Målerås, fat blå glasmassa, Malakit,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat och glaserat lergods, Spectra, _4164a_8d88180f7559f33_lg.jpeg
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat och glaserat lergods, Spectra,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur, bronserad gjutmassa, Bacchus med följe, _4165a_8d88180e5f0a50d_lg.jpeg
Okänd konstnär, skulptur, bronserad gjutmassa, Bacchus med följe,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti silver, 15 delar, Rosen, total vikt 175 gram, _4166a_8d88180d0f255fd_lg.jpeg
Parti silver, 15 delar, Rosen, total vikt 175 gram,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Dreutler, Hannelore samt Zirnzack, Arthur för Studio Åhus, skulptur/brevpress, glas, Spiral, _4167a_8d88180c4e61e5e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, skulptur, glaserat stengods, sittande Shar Pei,_4168a_8d88193ed9a6cb4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lockstop, tenn med tennmontage, Tyskland, Louis XVI, 1800-talets början, slipad dekor av duva vid kärleksaltare, växtrankor samt text "Liebe wohl mein Hertz",_4169a_8d88193dced386b_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Polaroidkamera, modell 800 "The (800",  tillverkad 1957–1962,_4170a_8d88193b887c7d6_lg.jpeg
Polaroidkamera, modell 800 "The (800", tillverkad 1957–1962,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon, _4171a_8d8819b5b667059_lg.jpeg
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Olsson, Axel, olja, Vångaberget - Åskmoln över rapsfält, _4172a_8d8819b3db8403b_lg.jpeg
Olsson, Axel, olja, Vångaberget - Åskmoln över rapsfält,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vaxstapelställ, smide, 1700-tal, _4173a_8d88193aa1e9801_lg.jpeg
Vaxstapelställ, smide, 1700-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd japansk konstnär, olja, "Kamikochi, looking Mount Hodaka through Taisho Lake, Japan",_4174a_8d8819b20c0d7f4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Litofaniskärmhållare till 2 ljus, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,_4175a_8d881939b69bee6_lg.jpeg
Litofaniskärmhållare till 2 ljus, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Salongsstol, bonad björk med djuphäftad plyschklädsel, oscariansk, 1800-talets slut_4155a_8d8819c2aaf1340_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, svärtat smide med kalkstensskiva, _4154a_8d8819c4246ad4c_lg.jpeg
Piedestal, svärtat smide med kalkstensskiva,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt, _4176a_8d8819af69295ed_lg.jpeg
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt,
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Byrå, palisander, björk m fl träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 2 hälft, intarsiadekor av putti mm, rödmelerad marmorskiva och bronsbeslag, _4177a_8d8819adbaaf5fd_lg.jpeg
Byrå, palisander, björk m fl träslag, sk Hauptkopia, 1900-talets 2 hälft, intarsiadekor av putti mm, rödmelerad marmorskiva och bronsbeslag,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Siersbøl, Hermann, egen verkstad, halssmycke, sterlingsilver med 7 cabochonslipade ametister, _4178a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas, _4179a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK