Serveringsbricka, valnöt med intarsia och mässingshandtag, 1900-talets 1 hälft, _4228a_8d8826f4fc373a6_lg.jpeg
Serveringsbricka, valnöt med intarsia och mässingshandtag, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bang, Jacob E för Holmegaard, glasservis, 59 delar, Astrid_4229a_8d8826ea1efd0c1_lg.jpeg
Bang, Jacob E för Holmegaard, glasservis, 59 delar, Astrid
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pedersen, Carl Henning, skulptur, bemålad brons på marmorsockel, _4230a_lg.jpeg
Pedersen, Carl Henning, skulptur, bemålad brons på marmorsockel,
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott, _4231a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bordsur, marmor med förgyllda mässingelement, Frankrike, sekelskiftet 1900,_4232a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Larson, Lisa, Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods, 'Ryttare' ur serien Unik från 1961,_4233a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Starck, Philippe för Kartell, stol, plexiglas, Mademoiselle,_4234a_8d884be55b79efc_lg.jpeg
Starck, Philippe för Kartell, stol, plexiglas, Mademoiselle,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Brauer, John för Essey, lamp/sidobord, transparent akrylplast, Illusion, _4235a_8d884c35ed3d4a2_lg.jpeg
Brauer, John för Essey, lamp/sidobord, transparent akrylplast, Illusion,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Brauer, John för Essey, lamp/sidobord, transparent akrylplast, Illusion, _4236a_8d884c36a2b5e16_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Tunebo, Lars, blandteknik, Hjärter Dam och Kung, signerad och daterad 2001,_4237a_8d884be44104d90_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Stolar, 6 st, skuren valnöt, George III-stil, England, 1800-tal, _4238a_8d884be68e3b3a5_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, lampa rödlackerad plåt, modell PH5, dia 50 cm_4239a_8d884be73fe8e55_lg.jpeg
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, lampa rödlackerad plåt, modell PH5, dia 50 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Stouby Design Team för Stouby, soffa, 3-sits, Eva,_4240a_8d884be850a0458_lg.jpeg
Stouby Design Team för Stouby, soffa, 3-sits, Eva,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stouby Design Team för Stouby, soffa, 2-sits, Eva, _4241a_8d884be9859749d_lg.jpeg
Stouby Design Team för Stouby, soffa, 2-sits, Eva,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kjærsgaard, Aksel, tillskriven, väggspegel, teak, 1950-60-tal,_4242a_8d884ca29d77a98_lg.jpeg
Kjærsgaard, Aksel, tillskriven, väggspegel, teak, 1950-60-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Barngevär (!), slag- från flintlås, 1800-talets 1 hälft, _4243a_8d884bf4b97a151_lg.jpeg
Barngevär (!), slag- från flintlås, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stort parti karaffer med propp, glas och kristall,_4244a_8d884bf5d2927d7_lg.jpeg
Stort parti karaffer med propp, glas och kristall,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar 1 par, mässing, Skultuna nr 99, _4245a_8d884bf69972fe2_lg.jpeg
Ljusstakar 1 par, mässing, Skultuna nr 99,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Figuriner/ströare, 6 st, flintgods, Staffordshire, 1800-tal, i form av stående figurer,_4246a_8d884c37a1fd1e7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Søholm, bordslamp, blåglaserat stengods, _4247a_8d884c3854b9e0d_lg.jpeg
Okänd designer för Søholm, bordslamp, blåglaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, mahogny med förgyllda mässingsbeslag, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900, _4248a_8d884c39000d246_lg.jpeg
Bordsur, mahogny med förgyllda mässingsbeslag, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lundsfryd, Ole, olja, hamnparti med personer,_4249a_8d884c39a9afd58_lg.jpeg
Lundsfryd, Ole, olja, hamnparti med personer,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Aladåb/kakform, koppar, 1800-talets 1 hälft eller mitt,_4250a_8d884c3a8bb8ce9_lg.jpeg
Aladåb/kakform, koppar, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1800-talets 2 hälft, _4251a_8d884c3b0fc4e08_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Samovar, koppar, så kallad themaskine, Danmark, senempire, 1800-talets mitt, _4252a_8d884c3bb915d04_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd mästare, vas, flintgods, Satsuma, sekelskiftet 1900, heltäckande dekor av heliga personer mm i guld,_4253a_8d884c3c779d19a_lg.jpeg
Okänd mästare, vas, flintgods, Satsuma, sekelskiftet 1900, heltäckande dekor av heliga personer mm i guld,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, B&G Liljekonvalj, _4254a_8d884bf98ea2e8a_lg.jpeg
Kaffeservisdelar, porslin, B&G Liljekonvalj,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Utzon, Linn för Rosendal, vaser, 1 par, blå glasmassa med målad silverdekor, Tanne, _4255a_8d884c3d0f876da_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, nysilver, segelfartyg, orientaliskt arbete, _4256a_8d884c3da422d7b_lg.jpeg
Skulptur, nysilver, segelfartyg, orientaliskt arbete,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, isbjörn och säl, modellnummer 1108,_4257a_8d884ca1766457b_lg.jpeg
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, isbjörn och säl, modellnummer 1108,
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Blue,  _4258a_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, bemålat glas, Happy Going Blue,
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Okänd designer för Fröseke, hallmöbel, 2 delar, fur, 1970-tal,_4259a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Malmsten, Carl för Åfors Möbelfabrik, stolar, 6 st, valnöt, "Pyramid",_4260a_8d88639c721dc1e_lg.jpeg
Malmsten, Carl för Åfors Möbelfabrik, stolar, 6 st, valnöt, "Pyramid",
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Arström, Folke för GAB, cocktailglas, 6 st, nysilver och bakelit, _4261a_8d88639b0b9aa8d_lg.jpeg
Arström, Folke för GAB, cocktailglas, 6 st, nysilver och bakelit,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sedel, 10 Yuan, Manchukuo (Manchuriet) 1932,_4262a_8d886399b4fd77c_lg.jpeg
Sedel, 10 Yuan, Manchukuo (Manchuriet) 1932,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,_4263a_8d886398efd778c_lg.jpeg
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hess, Albert, olja, kustparti med segelfartyg, _4264a_8d8863982c236b5_lg.jpeg
Hess, Albert, olja, kustparti med segelfartyg,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jardinière, flintgods, Villeroy & Boch, 1800-talets 2 hälft, _4265a_8d886397799cd5d_lg.jpeg
Jardinière, flintgods, Villeroy & Boch, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Löfström, Katarina för Glasverk, Varberg, vas, glas,_4266a_8d886396d8e867d_lg.jpeg
Löfström, Katarina för Glasverk, Varberg, vas, glas,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vinkanna, pressglas med metallmontage, 1900-talets 1 hälft, _4267a_8d8863963df5e7a_lg.jpeg
Vinkanna, pressglas med metallmontage, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mycket stort part mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, Blå Mås,_4268a_8d886395a1c177f_lg.jpeg
Mycket stort part mat- och kaffeservisdelar, porslin, B&G, Blå Mås,
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Interstil, pall, aluminium, "Martina", _4269a_8d886394b1a50b9_lg.jpeg
Okänd designer för Interstil, pall, aluminium, "Martina",
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Interstil, pall, svartlackerad aluminium, "Martina", _4270a_8d886393d134289_lg.jpeg
Okänd designer för Interstil, pall, svartlackerad aluminium, "Martina",
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Lamp Gustaf, taklampa, vitlackerad aluminium, Hendrix,_4271a_8d8863932b3e2fc_lg.jpeg
Okänd designer för Lamp Gustaf, taklampa, vitlackerad aluminium, Hendrix,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hardaga, Tarik, olja, komposition med hänkelvas, _4272a_8d8863920428603_lg.jpeg
Hardaga, Tarik, olja, komposition med hänkelvas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, fat, glas, dekor av frukter,_4273a_8d8863912c1d117_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, fat, glas, dekor av frukter,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Rörstrand, jardinière, majolika, jugend, sekelskiftet 1900, _4274a_8d88638ff580dc3_lg.jpeg
Okänd designer för Rörstrand, jardinière, majolika, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl, _4275a_8d88638e8b1d897_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK