Lindstrand, Vicke för Uppsala Ekeby, vas, brunglaserat lergods, _4276a_8d8863b2838d630_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Uppsala Ekeby, vas, brunglaserat lergods,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl, _4277a_8d8863b331a4286_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, björn,_4278a_8d8863b4f5c55c5_lg.jpeg
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, björn,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stålhane, Carl-Harry för Rörstrand Ateljé, vas, glaserat stengods,_4279a_8d8863b59f2ab3c_lg.jpeg
Stålhane, Carl-Harry för Rörstrand Ateljé, vas, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Kallskålskål, tenn, rund bukig på fot med 2 uppsvängda hänklar, _4280a_8d8863b685f08d8_lg.jpeg
Kallskålskål, tenn, rund bukig på fot med 2 uppsvängda hänklar,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kallskålskål, tenn, bukig med 2 uppsvängda hänklar, _4281a_8d8863b74cc369a_lg.jpeg
Kallskålskål, tenn, bukig med 2 uppsvängda hänklar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, taklampa, koppar, _4282a_8d8863b80c7b487_lg.jpeg
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, taklampa, koppar,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Holm, Åke, egen verkstad, Höganäs, lockurna, glaserat lergods,_4283a_8d8863b8c387167_lg.jpeg
Holm, Åke, egen verkstad, Höganäs, lockurna, glaserat lergods,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bordsfotogenlampfot, glas med mässingsbeslag, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,_4284a_8d886565e480ac7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Vatten/vinbehållare, tenn med trädetaljer, empirestil, sekelskiftet 1900, _4285a_8d886567859827e_lg.jpeg
Vatten/vinbehållare, tenn med trädetaljer, empirestil, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets mitt, skulptur, konststen, Faun,_4286a_8d886568fe0eff2_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets mitt, skulptur, konststen, Faun,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggkonsol, bronserad konstmassa, rokokostil, 1900-talets mitt,_4287a_8d88656a52584e8_lg.jpeg
Väggkonsol, bronserad konstmassa, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, sekelskiftet 1900, _4288a_8d88656b7d82106_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lütken, Per för Holmegaard, skål, klarglas, Provence, _4289a_8d88656c9ec5fad_lg.jpeg
Lütken, Per för Holmegaard, skål, klarglas, Provence,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, skål, gul glasmassa, _4290a_8d88658108f17d7_lg.jpeg
Okänd designer, skål, gul glasmassa,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vallien, Bertil för Rörstrand, vas, vitt stengods, reliefdekor,_4291a_8d886583029f5d7_lg.jpeg
Vallien, Bertil för Rörstrand, vas, vitt stengods, reliefdekor,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, vägglampett, mässing med bakelitfäste, _4292a_8d88658465ff9f0_lg.jpeg
Okänd designer, 1900-talets mitt, vägglampett, mässing med bakelitfäste,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wiinblad, Björn för Nymölle, parti månadsplaketter/underlägg, fajans, 12 st, _4293a_8d886585cee01a8_lg.jpeg
Wiinblad, Björn för Nymölle, parti månadsplaketter/underlägg, fajans, 12 st,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bojan, porslin, Kina, 1800-tal, _4294a_8d8865870e1c392_lg.jpeg
Bojan, porslin, Kina, 1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fiskbestick, 12 + 12 st, silver med nysilverblad, King's Pattern (Engelsk snäckmodell)_4295a_8d88658a1b23901_lg.jpeg
Fiskbestick, 12 + 12 st, silver med nysilverblad, King's Pattern (Engelsk snäckmodell)
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, bland annat damsavonett silver, 1800-tal, _4296a_8d88658b693fd7a_lg.jpeg
Parti smycken och bijouterier, bland annat damsavonett silver, 1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Ulferts, Tibro, soffbord, palisander, 1960-tal, _4297a_8d88658ca1a8cc7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak, _4298a_8d8865bbe54b191_lg.jpeg
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Bordspingla, delvis förgyllt silver, 1700-tal, _4299a_lg.jpeg
Bordspingla, delvis förgyllt silver, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, skulptur, glas, ingjuten dekor av clown, sol måne mm, _4300a_lg.jpeg
Okänd designer, skulptur, glas, ingjuten dekor av clown, sol måne mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bojan, porslin, Kina, Qing, 1800-tal, blå underglasyrdekor av flodlandskap, _4301a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Puche, José för Lladró, figurin, delvis glaserat stengods, Desiree med kruka,_4302a_lg.jpeg
Puche, José för Lladró, figurin, delvis glaserat stengods, Desiree med kruka,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Khukri i balja, möjligen variant av MkII för Gurkatrupp WWII,_4303a_lg.jpeg
Khukri i balja, möjligen variant av MkII för Gurkatrupp WWII,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld, _4304a_lg.jpeg
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4305a_8d8865bd4b32078_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4306a_8d8865be6e1e606_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4307a_8d8865bf93c0ba4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4308a_8d8865c0b7b851d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Arman, Fernandez, färglitografi, komposition, ur mappen Artistery - Dentistery, Galerie Bonnier, Geneve 1977, _4309a_8d8865c1c3dbfef_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Puche, José för Lladró, figurin, delvis glaserat stengods, Pepita med sombrero,_4310a_lg.jpeg
Puche, José för Lladró, figurin, delvis glaserat stengods, Pepita med sombrero,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skålfat, 1 par, porslin, Kutani, Meiji 1800-talets 2 hälft, _4311a_lg.jpeg
Skålfat, 1 par, porslin, Kutani, Meiji 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Walther & Söhne, vas, gjutet, gråtonat glas, art-déco, 1920-30-tal,_4312a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Persson, Sigurd & Bauer, Lisa för Kosta, skål, glas_4313a_lg.jpeg
Persson, Sigurd & Bauer, Lisa för Kosta, skål, glas
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Zwick, Lis, färglito, "Et drömspil", signerad, daterad 1987 och numrerad 62/100, _4314a_8d887087f15d28e_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Normann, Knut, olja, Visby ringmur, _4315a_8d887086990bc78_lg.jpeg
Normann, Knut, olja, Visby ringmur,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pipa, skuren valtand, sjömansarbete, så kallad Scrimshaw, England, 1800-talets 2 hälft, _4316a_8d887238b4ccbe7_lg.jpeg
Pipa, skuren valtand, sjömansarbete, så kallad Scrimshaw, England, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti frimurareföremål; förkläde, tjänstgöringstecken, halstecken samt stadgebok, _4317a_8d88723ab567d12_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Robson, Michael, etsningar, 6 st + 1, skulpturer från Beverly Minster, _4318a_8d88723c7c1fd22_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Kakfat, mjukporslin, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _4319a_8d88723f5038897_lg.jpeg
Kakfat, mjukporslin, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vinprovarset, 5 delar, kristall, Royal Scot Crystal Arts and Crafts, specialedition för Harrods,_4320a_8d8872407a559f9_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Visitkortsetui, trä med ben- och mineralintarsia, Indien, 18-1900-tal, _4321a_8d8872416203bce_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fältflaska, Danmark M/1856, Holmegaards Glasverk, stämplad BC, _4322a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Samovar, pläter, Louis XVI, sekelskiftet 1800,_4323a_lg.jpeg
Samovar, pläter, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK