Vägg/telefonhylla, teak, svart plast och inplastad metall, Stringliknande modell, 1950-60-tal,_4420a_8d88af9f6f3caf2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Telefoner, 2 st, Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953, _4421a_8d88afa1f1d399a_lg.jpeg
Telefoner, 2 st, Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition, signerad och daterad 1976,_4422a_8d88b0a1a40cbcd_lg.jpeg
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition, signerad och daterad 1976,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Martinez, Vicente för Lladró, figurin, porslin, shepherd with bird, modellnummer 4730, _4423a_8d88afb3e57564b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Glasservisdelar, 19 st, Orrefors Waldersee Brilliant, 10 vin- och 9 seltersglas_4424a_8d88afb541ba271_lg.jpeg
Glasservisdelar, 19 st, Orrefors Waldersee Brilliant, 10 vin- och 9 seltersglas
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer för Orrefors, cognacskupor, 8 st,_4425a_8d88afb65d46d03_lg.jpeg
Okänd designer för Orrefors, cognacskupor, 8 st,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mattallrikar, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, _4426a_8d88afb907ed069_lg.jpeg
Mattallrikar, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde,
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Mattallrikar, 11 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, _4427a_8d88b0bb81100e7_lg.jpeg
Mattallrikar, 11 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde,
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Tallrikar, 7 st, djupa, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, _4428a_8d88b0beaf40d3e_lg.jpeg
Tallrikar, 7 st, djupa, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde,
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Mynt/medaljkassett, plast, _4429a_8d88bafc6a21053_lg.jpeg
Mynt/medaljkassett, plast,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Assietter, 14 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, _4430a_8d88b0c048d585c_lg.jpeg
Assietter, 14 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde,
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Kaffekoppar, 12 st samt underfat 13 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde_4431a_8d88b0aeb1d2292_lg.jpeg
Kaffekoppar, 12 st samt underfat 13 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bricka, sockerskål med lock, gräddkanna samt 3 kuvertaskkoppar porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde_4432a_8d88b0b31df6c43_lg.jpeg
Bricka, sockerskål med lock, gräddkanna samt 3 kuvertaskkoppar porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sockerskål med lock, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, _4433a_8d88b0b4ea0d6aa_lg.jpeg
Sockerskål med lock, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål/karott respektive bricka, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblond, _4434a_8d88b0c1a2450ab_lg.jpeg
Skål/karott respektive bricka, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblond,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hill, Michael John, akrylmålningar, 3 st, fartyg respektive landskap, _4435a_8d88b0aa3517bea_lg.jpeg
Hill, Michael John, akrylmålningar, 3 st, fartyg respektive landskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Thornley, William Anslow, oljemålningar, 1 par, marinmålningar, _4436a_8d88b0ab9e21bea_lg.jpeg
Thornley, William Anslow, oljemålningar, 1 par, marinmålningar,
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kaffeservisdelar, flintgods, Prunus, design 1962,_4437a_8d88b0c2dd43ff7_lg.jpeg
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kaffeservisdelar, flintgods, Prunus, design 1962,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Astronomiskt armbandsur, förgyllt stål, Citizen Astrofantasy Cosmo Sign,_4438a_8d88b0cfa501161_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Underlägg/coasters, 6 st, silver, Persien, 1900-talets 1 hälft, punsad arabeskdekor,_4439a_8d88b121ade21d6_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Theglashållare, 3 st, sterlingsilver, England, 1900-talets 1 hälft, genombruten dekor, _4440a_8d88b122e96047f_lg.jpeg
Theglashållare, 3 st, sterlingsilver, England, 1900-talets 1 hälft, genombruten dekor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ekman, Birger för Glössner & Co, dubbeldörr, teak med glassektion, etsad dekor av fåglar, växtlighet mm, _4441a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Ring, 20 karat rödguld, vikt 6,1 gram,_4442a_8d88b123f22ff65_lg.jpeg
Ring, 20 karat rödguld, vikt 6,1 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Parti ringar och örhängen, 18 karat rödguld, total vikt 6,5 gram_4443a_8d88b1257673207_lg.jpeg
Parti ringar och örhängen, 18 karat rödguld, total vikt 6,5 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Örhängen, 2 + 1, 14 karat rödguld, total vikt 1,2 gram,_4444a_8d88b126339f252_lg.jpeg
Örhängen, 2 + 1, 14 karat rödguld, total vikt 1,2 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Blomkruka med piedestal, flintgods, Bretby, Victoriansk, sekelskiftet 1900, _4445a_8d88b12740ace1f_lg.jpeg
Blomkruka med piedestal, flintgods, Bretby, Victoriansk, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Milanda, Havlova för Vest Leuchten, taklampa, vit plast 'Rythmic', _4446a_8d88b12890dde85_lg.jpeg
Milanda, Havlova för Vest Leuchten, taklampa, vit plast 'Rythmic',
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Axelremsväska, svart läder med fögyllda mässingsdetaljer, Courrèges Paris,_4447a_8d88b12a023d36c_lg.jpeg
Axelremsväska, svart läder med fögyllda mässingsdetaljer, Courrèges Paris,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sejg, Johan, olja, häst i landskap, _4448a_8d88b12b23915ba_lg.jpeg
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvasklädsel, _4449a_8d88bb8b6f3b135_lg.jpeg
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvasklädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, möjligen Finn Østergaard, fåtölj med fotpall, böjträ med canvasklädsel, _4450a_8d88bb8d278f8e2_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits, _4451a_8d88bb8eb0b3740_lg.jpeg
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 3-sits,
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits, _4452a_8d88bb8fd7a0fb9_lg.jpeg
Thams, Georg för Vejen Polstermøbelfabrik, soffa, 2-sits,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek, _4453a_8d88bb9110baa08_lg.jpeg
Hundevad, Poul, bokhyllor, 2 st, ek,
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Hundevad, Poul, bokhylla, teak, _4454a_8d88bbf7ca901d8_lg.jpeg
Hundevad, Poul, bokhylla, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Afdal, Torbjörn för Stranda Industrier(Bruksbo, Norge 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, bonat trä med löstagbar brun läderklädsel, "Hunter"_4455a_8d88bbf8e89becf_lg.jpeg
Afdal, Torbjörn för Stranda Industrier(Bruksbo, Norge 1960-70-tal, fåtölj med fotpall, bonat trä med löstagbar brun läderklädsel, "Hunter"
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Aktieselskabet Nipu, jalusiskåp, teak på svärtade metallben, Super Top, 1950-60-tal,_4456a_8d88bbfe8b503de_lg.jpeg
Okänd designer för Aktieselskabet Nipu, jalusiskåp, teak på svärtade metallben, Super Top, 1950-60-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, sekretär, teak, underdel med 3 lådor samt utdragbar skrivskiva,_4457a_8d88bbfff3ba0f6_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-tal, sekretär, teak, underdel med 3 lådor samt utdragbar skrivskiva,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kabinettskåp, valnöt, barockstil, Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, 1900-talets 1 hälft,_4458a_8d88bc01193b865_lg.jpeg
Kabinettskåp, valnöt, barockstil, Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Kungliga Hovleverantören Lysberg & Hansen, Köpenhamn, soffbord, palisander, _4459a_8d88bcd748cf31d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kristiansen, Kai för Schou Andersen Møbelfabrik, matsalsstolar, 6 st, ljus bok med blå textilklädsel, modellnummer 169,_4460a_8d88bcd92c0a5c6_lg.jpeg
Kristiansen, Kai för Schou Andersen Møbelfabrik, matsalsstolar, 6 st, ljus bok med blå textilklädsel, modellnummer 169,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, skåp, teak, _4461a_8d88bcda9bee98e_lg.jpeg
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, skåp, teak,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak och palisander,_4462a_8d88bcdbca43faa_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Buffet, bonat trä med mässingsbeslag, barockstil, 1900-talets 1 hälft, _4463a_8d88bcdd55ec3d1_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kamferkista med mässingsbeslag, skuret kamferträ, Kina, 1900-tal, _4464a_8d88bcdea893cbd_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fihn, Joakim för Belid, taklampa, vitlackerad metall, "Picasso"_4465a_8d88bce4b20cc39_lg.jpeg
Fihn, Joakim för Belid, taklampa, vitlackerad metall, "Picasso"
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sjömanskista, teak, England, 1800-talets slut, lock med ägarmärkning,_4466a_8d88bd702d13d63_lg.jpeg
Sjömanskista, teak, England, 1800-talets slut, lock med ägarmärkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kolbehållare, bemålat trä (!), 1800-tal, _4467a_8d88bd713126792_lg.jpeg
Kolbehållare, bemålat trä (!), 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK