Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas, _4180a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta Crystal Collection, 'isblock', glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Leksaksbil, litograferad plåt, 1940-50-tal, Schuco Elektro-Ingenico 5311, medföljer styrenhet, vägmärken mm,_4181a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, _4182a_lg.jpeg
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas,_4183a_lg.jpeg
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Krogh, Christian, tillskriven, blyertsteckning, regnig gatuscen, pappersstorlek 14 x 21 cm, _4184a_8d88258202be619_lg.jpeg
Krogh, Christian, tillskriven, blyertsteckning, regnig gatuscen, pappersstorlek 14 x 21 cm,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vorsterman, Lucas Emil, kopparstick, portätt av Jeronimo de Bran 1645,_4185a_8d88258340b97bd_lg.jpeg
Vorsterman, Lucas Emil, kopparstick, portätt av Jeronimo de Bran 1645,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bridgewater, Henry Scott efter Phelps, William, mezzotint, porträtt av Miss Eliza H Phelps,_4186a_8d8825809daf153_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Piedestaler/blomsterbord, 2 st, böjträ och bonad bok, Thonet, sekelskiftet 1900,_4187a_8d88257eb69bad1_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Stolar, 1 par, bonat böjträ med rottingklädsel, Thonet, modell 6, sekelskiftet 1900,_4188a_8d88257c898338e_lg.jpeg
Stolar, 1 par, bonat böjträ med rottingklädsel, Thonet, modell 6, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Meny(?)ställ, skuren valnöt, Frankrike, 1800-talets slut, dekor av akantus mm,_4189a_8d88257b901600b_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Avlastningsbord, svarvat och svartlackerat trä, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, skiva med målad blomdekor, _4190a_8d88257a554ea58_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Armstol, järn och fjäderstål, Francois Carré, Paris, 1800-talets 2 hälft,_4191a_8d8825793ed5cf4_lg.jpeg
Armstol, järn och fjäderstål, Francois Carré, Paris, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Backgammonspel med brickor, valnöt, sekelskiftet 1900,_4192a_8d882577e41fe06_lg.jpeg
Backgammonspel med brickor, valnöt, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hatthylla, böjträ och metall, 1900-talets 1 hälft, _4193a_8d88257679bc2ac_lg.jpeg
Hatthylla, böjträ och metall, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, herrgårdspark,_4194a_8d8826a7708ccd0_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, herrgårdspark,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Mogensen, Börge & Meyer, Grethe för Boligens Byggeskabe, bokhylla med underskåpskåp, _4195a_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
TV Bang & Olofsen, Beovision MS 6000,_4196a_lg.jpeg
TV Bang & Olofsen, Beovision MS 6000,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Industribelysning, grålackerad aluminium, 1900-talets mitt eller 2 hälft, _4197a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Jacobsen, Arne för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Royal-pendel, _4198a_lg.jpeg
Jacobsen, Arne för Louis Poulsen, taklampa, vitlackerad metall, Royal-pendel,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Robot, plast, Mister Brain, The Tru-Smoke Robot,_4199a_lg.jpeg
Robot, plast, Mister Brain, The Tru-Smoke Robot,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Schöblom, Svante för Overman, snurrstol, gultonad, transparent plast på metallunderrede,_4200a_8d8826a959ec190_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Thygesen, Rud & Sörensen, Johnny för Magnus Olesen, armstol, böjträ med laminatsits, modell 8002,_4201a_8d8826aa6a4f881_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983, _4202a_lg.jpeg
Dalí, Salvador, färglito, Le Centaur (Kentauren) 1983,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd spansk (?) konstnär, 1800-tal, olja, historicerande scen,_4203a_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Dalí, Salvador, färglito, Le Cheval de la Mort (Horse of Death) 1983, tryckt signatur,_4204a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet, _4205a_lg.jpeg
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik, _4206a_lg.jpeg
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Tallrik, tenn, stämplad Jonas Sjöberg Varberg 1756, _4207a_lg.jpeg
Tallrik, tenn, stämplad Jonas Sjöberg Varberg 1756,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bägare, silver, svagt trumpetformad på låg fot, stämplad Peter Gillberg Varberg 1766, _4208a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Såsslev, silver, King's Patern, stämplad Michael Olof Barkman Varberg 1848, _4209a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Strösked, silver, variant av gammalfransk modell, stämplad Michael Olof Barkman Varberg 1847,_4210a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 1 par, svartlackerat och bronserat trä, provinsarbeten, sekelskiftet 1800, ryggbricka i den så kallade "Svenska modellen",_4211a_8d8826ab955b991_lg.jpeg
Stolar, 1 par, svartlackerat och bronserat trä, provinsarbeten, sekelskiftet 1800, ryggbricka i den så kallade "Svenska modellen",
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Presentationsbricka, nysilver, 1900-talets mitt,_4212a_8d8826ad53aabf9_lg.jpeg
Presentationsbricka, nysilver, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, skuren valnöt, jugend, sekelskiftet 1900,_4213a_8d8826ae54820b1_lg.jpeg
Väggur, skuren valnöt, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kaminur, svart marmor, art-déco, 1920-tal,_4214a_8d8826af7fe1bd5_lg.jpeg
Kaminur, svart marmor, art-déco, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Krucifix, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,_4215a_8d8826b18fbcccd_lg.jpeg
Krucifix, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bengtsson, Bror Edin, olja, utsikt över Nissan med Halmstad Slott och gamla läroverket,_4216a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,_4217a_lg.jpeg
Wegner, Hans J för Getama, armstolar, 1 par, ek med röd ylleklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Okänd dansk möbeldesigner, 1950-60-tal, väggskåp, palisander med rottingklädd skjutdörr och spegel,_4218a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,_4219a_lg.jpeg
Whitehead, Allan, akvarell, engelskt kustparti med båtar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa, _4220a_lg.jpeg
Mackellar, Dunca, akvarell, barockscen - man med kritpipa,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Rooth, Nils för Hagafors Möbelfabrik, matbod med 1 tilläggsskiva, teak och bok, Atle 292 omkring 1960._4221a_8d8826ef9abd5a0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, skål, marmorerad glasmassa, _4222a_8d8826ee46ae3c0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Trampbil, lackerad plåt, Mercedes, Giordani, Bologna omkring 1960, _4223a_8d8826ed4ddd86d_lg.jpeg
Trampbil, lackerad plåt, Mercedes, Giordani, Bologna omkring 1960,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Armstolar, 1 par, svartlackerat och bronserat trä med rottingklädsel, nyklassicism/Swedish Grace, 1910-20-tal, _4224a_8d8826f6072f6b2_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, svartlackerat och bronserat trä med rottingklädsel, nyklassicism/Swedish Grace, 1910-20-tal,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
2 delar porslin, Kina, 17-1800-tal, ljusstake, europeisk silverform samt kanna,_4225a_8d8826ec7dc9193_lg.jpeg
Slutpris3 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulpturer, 1 par, bemålad gips, sekelskiftet 1900, sudanesiska vattenbärare, _4226a_8d8826ebca1823a_lg.jpeg
Skulpturer, 1 par, bemålad gips, sekelskiftet 1900, sudanesiska vattenbärare,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Reseskrivschatull, valnöt med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, inre skrivskiva i grönt läder, _4227a_8d8826eb14e1266_lg.jpeg
Reseskrivschatull, valnöt med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft, inre skrivskiva i grönt läder,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK